Star Carrier: Głębia czasu

Dwadzieścia lat po wizycie Grupy Bojowej „Ameryka” w Chmurze N’gai ludzkość znowu zetknie się z nieznanym.

Na Ziemi końca dobiega wojna domowa między Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej a Konfederacją Terrańską. Przy udziale myśliwców z „Ameryki” zniszczone zostają ostatnie ogniska oporu, a przywódcy pojmani. W Europie, a także poza jej granicami, znaczenia nabiera pokojowy ruch Światło Gwiazd, a jego przywódca Constantine d’Angelo porywa tłumy swoimi entuzjastycznymi wystąpieniami.

Tymczasem tajemniczy okręt o nieludzkiej technologii opuszcza bazę w Północnych Indiach. W pościg za nim ruszają eskadra „Black Demons”, lotniskowiec gwiezdny „Ameryka” oraz jednostka Straży Kosmicznej. Kto podróżuje zagadkowym okrętem? Czy to nowa, nieznana jeszcze ludziom rasa? A może sami Gwiezdni Bogowie? Niezwykła broń, jaką dysponują obcy, postawi przed ludźmi najtrudniejsze wyzwanie.

W szóstym tomie serii Ian Douglas nie zawodzi – opisy kosmicznych zmagań, niezwykłych technologii, obcych sposobów myślenia splatają się w przyprawiający o zawrót głowy koktajl, od którego nie sposób się oderwać.

Informacje dodatkowe o Star Carrier: Głębia czasu :

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 2015-07-15
ISBN: 978-83-640-3055-0

Kup książkę Star Carrier: Głębia czasu

Star Carrier: Głębia czasu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-08-29,
Akcja książki toczy się w typowy dla Douglasa sposób - rozpoczyna się od mocnego wejścia, a potem jest już tylko lepiej. W chwili rozpoczęcia powieści autor niemal kontynuuje wydarzenia z poprzedniego tomu. Po zażegnaniu zagrożenia ze strony agresywnych Grdoch Stany Zjednoczone kontynuują eksplorację kosmosu i jednocześnie rozbijają w pył skorumpowaną i zdemoralizowaną Konfederację, gdy niespodziewanie Ziemię opuszcza obcy statek. Udaje się przechwycić jednostkę z nieznaną rasą obcych na pokładzie i zmusić ich do mediacji z Sh'daar. To jednak dopiero początek kłopotów. Kolejny tom cyklu napisany został w tym samym stylu co jego poprzednicy. Douglas w typowy dla siebie sposób opisuje kolejne przygody załogi, z precyzją i niezwykłą dokładnością rozwija swoje uniwersum. Jednocześnie co chwilę nawiązując do wydarzeń z poprzednich tomów, co sprawia, że nie trzeba odświeżać wcześniejszych perypetii Koenig'a i Piacha, gdyż to na ich barkach opiera budowanie fabuły zarówno na Ziemi jak i daleko w kosmosie. Zaletą, jak w poprzednich książkach, jest rozwijanie świata - autor dodał kolejną obcą rasę, nowe postacie, wymieszał bitwy kosmiczne w odległych zakątkach galaktyki z prowadzonymi w niesprzyjających warunkach desantach Marines oraz bitwami myśliwców. Poza świetnie zaplanowanymi i poprowadzonymi wątkami militarnymi, Douglas odkrywa kolejne kawałki galaktycznej układanki. W miarę jak posuwa się akcja książki, załoga lotniskowca odkrywa kolejne mrożące krew w żyłach fakty oraz stara się ogarnąć coraz bardziej przerastający ich problem wydający się być niemożliwą do wygrania wojną. Im więcej odpowiedzi zostanie udzielonych, tym więcej nowych pytań można zadać. Czy ludzie mają szansę wygrać wojnę z wielkim imperium? Czy może wojnę już wygrali, tylko nie wiedzą? Gdzie nastąpi wielka finalna bitwa? W przyszłości, czy może już została rozegrana? Przyznam, że coraz bardziej intryguje mnie prowadzona przez Douglasa fabuła tego cyklu. Liczę na wielki finał, ale może nie za szybko. Wszak każdy kolejny tom to uczta dla wyobraźni. Jedno jest pewne - kiedy już myślałem, że Douglas nic nowego nie wymyśli… Teraz oczekuję nieoczekiwanego.
Avatar użytkownika - antila
antila
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Star Carrier. Pierwsze uderzenie
Ian Douglas0
Okładka ksiązki - Star Carrier. Pierwsze uderzenie

Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh’daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii...

Star Carrier: Ciemna materia
Ian Douglas0
Okładka ksiązki - Star Carrier: Ciemna materia

Lotniskowcowa grupa bojowa pod dowództwem Trevora „Piachu” Graya wyrusza do Czarnej Rozety, aby ustalić, w jakich okolicznościach został...