Steps to happy life. Czyli moja mow@ duszy

,,Steps to happy life. Czyli moja mow@ duszy” to tomik 23 wierszy Agnieszki Danuty Grzękowicz. Autorka pochodzi z Siemianowic Śląskich, ale mieszka w Anglii. Jak sama pisze o sobie: ,,Obywatelka świata, starająca się nie ranić nikogo wokół. Zrozumiała wreszcie sens życia... Mająca wspaniałych rodziców, brata oraz partnera... bratnią duszę”. Jak wynika ze ,,Wstępu” jest ona osobą zadowoloną ze swojego życia, która zna dobre i złe strony świata, ale jest w stanie zachować w nim równowagę – znalazła na to swój ,,złoty środek”. O swoich wierszach mówi jako o jej mowie duszy, karmie, krainie czarów i rzeczywistości w jednym. Odwołuje się w nich do bliskich sobie osób, którym zresztą ten tomik jest zadedykowany. Nie brak tu więc subtelnych wierszy miłosnych, jak i wiersza ,,*** dla Mamy”, w którym autorka zwraca się do niej bezpośrednio: ,,Ale ty to już wiesz / Muszę iść naprzód”. Pokazuje, że gdy zawieje ,,wiatr przemian” nie ma odwrotu – trzeba iść za ciosem, a Mama, jako doświadczona kobieta, dobrze wie, że tak trzeba. Czym jednak są te przemiany? Być może to emigracja, o której mowa jest w wierszu opatrzonym numerem 6. Autorka przyznaje, że tu gdzie mieszka, Polakom żyje się lepiej, ale mimo to często słychać jak wzdycha ,,połamana trochę dusza”. Osoba mówiąca w wierszu wydaje się potwierdzać, że sama nią jest, ale się nie poddaje. Pomimo trudności, stoi pewnie, gotowa stawić im czoła. Mimo że świat jest jaki jest, autorka twierdzi, że życie jest zbyt piękne, żeby tracić czas – swoje małe zaklęcia należy zamienić w realny dzień, trzeba tylko chcieć! (wiersz 14.).

Informacje dodatkowe o Steps to happy life. Czyli moja mow@ duszy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-08-03
Kategoria: Poezja
ISBN: 978-83-7900-637-3

Kup książkę Steps to happy life. Czyli moja mow@ duszy

Steps to happy life. Czyli moja mow@ duszy - opinie o książce