Straż

Tom 1 cyklu Strażnicy Veridianu

Ethan miał zaledwie cztery lata, kiedy została zamordowana jego starsza siostra, Sera. Teraz, dwanaście lat później, Ethan prowadzi podwójne życie. Z jednej strony jest zwyczajnym uczniem liceum w australijskim mieście Angel Falls. Z drugiej – niezwykle utalentowanym agentem organizacji nazywanej Strażą – strażnikiem czasu, którego misją jest chronienie historii. Nie wolno dopuścić, aby samolubna, nieobliczalna potęga zmieniła bieg przeszłych wydarzeń, aby w przyszłości ugruntować swoją władzę. Tymczasem jednak Ethana spotyka zaszczyt, połączony z wielką odpowiedzialnością: zadanie wyszkolenia nowej Strażniczki. Gdyby jeszcze nie była młodszą siostrą jego byłego najlepszego przyjaciela…

Isabel prawie już zapomniała o chłopaku, w którym podkochiwała się jako dziecko. Nie widziała go od czasów, kiedy pokłócił się z jej bratem. Oczywiście o dziewczynę, piękną Rochelle, która wybrała Matta zamiast Ethana! Ale to nie ma znaczenia – Ethan i tak nie zauważa istnienia Isabel… Aż do dnia, kiedy przypadkowe zdarzenie postawiło jej świat na głowie. Czy to początki choroby psychicznej, czy też jest obdarzona jakimiś dziwnymi mocami? I co ma znaczyć to, że Ethan nagle szuka jej towarzystwa?

W pierwszym tomie trylogii Marianne Curley wraz z bohaterami wkraczamy do świata ukrytego wewnątrz naszego świata. Do rzeczywistości podróży w czasie i walki Porządku z Chaosem. Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem? Co oznaczają słowa starożytnego proroctwa? Gdzie znajduje się starożytne miasto Veridian, kryjące sekrety dawno zaginionej cywilizacji?

O autorce:

Marianne Curley to urodzona w 1959 roku w Windsor australijska autorka czterech powieści fantasy dla młodzieży. Zadebiutowała w 2000 roku wyróżnioną przez International Reading Associacion książką „Old Magic”. Prawa do jej wydania zostały sprzedane do wielu krajów i, jak dotąd, debiutancka powieść Curley została opublikowana w Niemczech, Danii, Finlandii, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Grecji, Włoszech i Japonii. Wielokrotnie nagradzana trylogia o Strażnikach Czasu również doczekała się licznych przekładów – z historią Ethana mogli się zapoznać między innymi czytelnicy z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji, czy Czech.

Marianne Curley mieszka w Coffs Harbour, gdzie pracuje jako nauczycielka w Coffs Harbour Technical College.

Informacje dodatkowe o Straż:

Straż - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Gdybym miała scharakteryzować tę lekturę w jednym zdaniu, zabrzmiałoby to mniej więcej tak: lekka fantastyka o silnych korzeniach w gatunku. Rzeczywiście ma ona bowiem klimat, pomysł, przez który na kilometr czuć magię, cuda i dziwy. W tym wypadku, wszystko opiera się wokół podróżowania w czasie przez tytułowych Strażników Veridianu. Przywiązanie do bohaterów zwielokrotnia ich wiek, zbliżony do większości czytelników, jakimi przeważnie jest młodzież. Kogo nie wciągnęłaby przecież książka, w której można wręcz "na żywo" wędrować przez starożytność, średniowiecze aż do renesansu czy oświecenia? A na dodatek, po tym wszystkim, wrócić do swojego wygodnego, współczesnego łóżeczka, by rano spakować się do współczesnej szkoły? Marzenie! :)
Avatar użytkownika - logino
logino
Przeczytane:2011-09-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Mijające wakacje upłynęły mi pod hasłem Herrego Pottera i Strażników Veridianu. Obie serie konkurują ze sobą o miano mojej ulubionej ;) Póki co, wygrywa ta pierwsza, bo Strażników dane było mi poznać tylko z jednej strony, a właściwie książki "Straż". Czekam z wielkim zniecierpliwieniem na kolejną. Liczę, na równie dobrą historię, podnoszącą adrenalinę. Mam nadzieję, że się nie zawiodę! :)
Avatar użytkownika - catcora
catcora
Przeczytane:2011-09-04,
Lubię takie książki. Świetnie się ją czyta. Bohaterów można naprawdę polubić. Ja im kibicowałam. Czasem tak mocno ściskając kciuki że krew do nich nie dopływała. Ale czymże jest zdrętwiały kciuk na przeciw walki o porządek w czasie? ;)
Avatar użytkownika - uech
uech
Przeczytane:2011-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ktoś mógłby pomyśleć, że książki młodzieżowe nie są dla niego. Sama jakiś czas temu stwierdziłam, że skoro nie jestem już nastolatką, nie powinnam czytać takich książek. Ale właściwie dlaczego nie? Po co szufladkować książki w taki sposób? Czytamy to, co akurat się nam podoba. Czytamy to co jest dobre. Po prostu. A ta książka, naprawdę jest dobra. Pełna ciekawych i zaskakujących zwrotów akcji. Moim zdaniem ma wszystko to, co powinna mieć dobra książka fantasy. I jeśli ktoś zastanawia się nad przeczytaniem, powinien bez tego sięgnąć po "Straż", nie będzie żałował.

W sumie nie była to mega dobra książka, ale nie była też zła. Najbardziej denerwowało mnie to że historia była opisywana razem przez bohaterów Ethana i Isabelle. Jednak fabuła i opisy były naprawdę dobre. Książkę polecam zwłaszcza fanom fantastyki.

Avatar użytkownika - silverraven
silverraven
Przeczytane:2012-06-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Fantastyka,
Mrok
Marianne Curley0
Okładka ksiązki - Mrok

Drugi tom niezwykłej trylogii o Straży – tajemniczej organizacji strzegącej ludzkiej historii. Tym razem narratorami opowieścią są Isabel i tajemniczy...

Klucz
Marianne Curley0
Okładka ksiązki - Klucz

Nic nie zostało rozstrzygnięte. Niczego nie da się rozstrzygnąć bez wojny. W ten sposób zbudowano Wszechświat. Trzecia i ostatnia część serii „Strażnicy...