Kronika zwycięskich bitew stoczonych w walce o wolność węgierskiej gospodarki. Z rekomendacją Viktora Orbána, wybranego w 2015 roku na najbardziej wpływowego polityka Europy. „(...)Po naszej stronie żelaznej kurtyny wydawało się, że liberalna demokracja w połączeniu z gospodarką rynkową, działa jak w szwajcarskim zegarku. Po 1989 r. świat zachodni zapewniał nas, że po wprowadzeniu porządku kapitalistycznego dziedzictwo komunizmu zostanie obrócone w niwecz i że Kijów, Warszawa, Bukareszt Praga i Budapeszt będą miały wreszcie szansę stać się stolicami dobrobytu. Ale jesienią 2008 r. w tryby dostał się kamyk i z dnia na dzień cała finansowa machina rozsypała się w drobny mak. Oczywistością stało się to, co dotychczas było tylko przypuszczeniem. A mianowicie że król jest nagi, społeczeństwa dobrobytu to iluzja, kredyty nie mają pokrycia, i że w świecie finansów zapanowała żelazna zasada: “dłużniku płać””. Viktor Orbán, Premier Węgier

Informacje dodatkowe o Szachy i poker. Kronika zwycięskich bitew stoczonych w walce o wolność węgierskiej gospodarki :

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2016-04-18
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-8079-055-1

Kup książkę Szachy i poker. Kronika zwycięskich bitew stoczonych w walce o wolność węgierskiej gospodarki

Szachy i poker. Kronika zwycięskich bitew stoczonych w walce o wolność węgierskiej gospodarki - opinie o książce

Avatar użytkownika - dobrerecenzjepl
dobrerecenzjepl
Przeczytane:2016-05-06, Ocena: 6, Przeczytałem,
Książka Helgi Wiedermann stanowi wiarygodną kronikę bitew jaką stoczył Viktor Orban – premier Węgier, w walce o wolność węgierskiej gospodarki, która uratowała kraj przed bankructwem. W kwietniu 2010 roku, 2/3 węgierskich wyborców udzieliło centroprawicowej partii wotum zaufania na czteroletnią kadencję. Poprzedni rząd sprawujący władzę zostawił kraj w katastrofalnym stanie: zaniżone wydatki, zawyżone dochody, oraz kłamliwie podane dane liczbowe, o czym Bruksela nic nie powiedziała, ponieważ spodziewano się, że znów wygrają socjaliści i będzie kontynuowana współpraca z Węgrami, czyli likwidacja 13 emerytury, płatne wizyty lekarskie i obniżenie płac. Trzyletnia walka Viktora Orbana uratowała kraj. Węgrom udało się wyjść spod unijnej procedury nadmiernego deficytu. Dzięki prowadzonej przez premiera Węgier polityce, obywatele żyją z pracy a nie z zasiłku, a koszt energii elektrycznej określany jest na podstawie zarobków a nie profitów firm energetycznych. Viktor Orban na ministra gospodarki wybrał Gyorgya Matolcsyego, czyniąc go odpowiedzialnym za najważniejszą sferę działalności rządu. Szefową gabinetu ministra była Helga Wiedermann – autorka tej książki, która była też świadkiem trzyletniej walki tych licznych partii szachów w wyniku których Węgry zostały uratowane przed bankructwem, oraz rządowi udało się wyprowadzić kraj na drogę wzrostu gospodarczego. Autorka z wielką precyzją i szczegółami opisuje dane dotyczące budżetu, długu państwowego i zatrudnienia o których dzisiaj się mówi, że jest innowacyjny i Węgry stawia się jako wzór siły i obrony Europy. Książka szefowej gabinetu ministra to wiarygodny i autentyczny opis odzyskania suwerenności Węgier. Książka pięknie wydana – posiada twardą oprawę, 300 stron i 14 rozdziałów, w których umieszczone zostały zdjęcia Viktora Orbana z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Brukseli, Budapeszcie, oraz Marsz Pokoju w intencji Węgier w Budapeszcie. Zachęcam do zagłębienia się w losy Węgier oraz w opisaną historię, która pokazuje jak wielkie siły poruszono w celu przeszkodzenia Węgrom w podążaniu własną drogą. Nie może już Bruksela wkroczyć z bronią na Węgry, zaś wszystkie jej intrygi zostały odparte. Książka ta bardzo mnie poruszyła, myślę więc, że i Was zainteresuje. Gorąco zachęcam – warto przeczytać! Moja ocena: 10/10 Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl