Szczęścia też chodzą parami

Świat jest pełen kobiet po przejściach, które chcą się cieszyć życiem, realizować niespełnione marzenia i korzystać z wolności. Takich jak Maria, która na razie ma za sobą prawie same porażki: nieudane małżeństwo, dramatyczne kłopoty z dziećmi, związek z żonatym mężczyzną zakończony rozstaniem. Przed sobą ma wielką niewiadomą, czyli nowe życie, które chce rozpocząć wraz z przeprowadzką do nowego mieszkania. Niestety akurat wtedy w tym życiu pojawia się tajemniczy wróg, który prześladuje ją i jej córkę. Lista podejrzanych jest co najmniej tak długa, jak lista grzechów młodości. Krótko mówiąc, Maria ma poważne kłopoty. A na kłopoty najlepsze są niezawodne przyjaciółki i poczucie humoru. Nie brakuje jej ani jednego, ani drugiego, ale na wszelki wypadek zatrudnia panią detektyw. I wkrótce się okaże, że szczęścia też chodzą parami!

Informacje dodatkowe o Szczęścia też chodzą parami:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-11-26

Kup książkę Szczęścia też chodzą parami

Szczęścia też chodzą parami - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Zwariowana, zakręcona, bardzo fajnie się czyta. Ogromnie urzekła mnie główna bohaterka. Ogólnie bardzo ciepła, fajna opowieść.
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Szczypta kumoru, tajemnica, wątek kryminalny - są. Piękna okładka i dobrze wróżący tytuł - też. A jednak czegoś zabrakło...
Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2015-08-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
"(...) przykre rzeczy lubią chodzić człowiekowi po głowie. Najchętniej parami, jak nieszczęścia". Nieszczęścia chodzą parami - to znane i niestety sprawdzające się często powiedzenie. Nie ukrywam więc, że skusiłam się na książkę, która swoim tytułem staje niejako w opozycji do wcześniej wspomnianego stwierdzenia, oraz zachwyca okładką z pięknymi, jesiennymi barwami. Nie oczekiwałam po tej lekturze wielkich uniesień i szerokiej gamy refleksji. Jedynie poznania historii, która wciągnie mnie do innego świata na kilka godzin. Udało się. Anna Bialer, rocznik 1954 to redaktorka i tłumaczka, która literaturą pasjonuje się i zajmuje zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Autorka pracowała w redakcji przekładów w wydawnictwie "Nasza Księgarnia", a także przez kilka lat prowadziła zajęcia z literatury starowęgierskiej na Uniwersytecie Warszawskim. "Szczęścia też chodzą parami" to jej debiut literacki. Maria, świeżo po rozwodzie z mężem układa swoje życie od początku. Mając dwójkę dorosłych już dzieci, przeprowadza się do nowego mieszkania, w którym planuje swoje dalsze życiowe kroki. Bohaterka za namową przyjaciółki zakłada konto na jednym z portali randkowych, by znaleźć mężczyznę swojego życia. Tymczasem, ktoś zaczyna prześladować Marię, wysyłając jej i jej rodzinie listy z pogróżkami. Kobieta musi odnaleźć wroga wśród osób, którym mogła się narazić. A jest takich osób wiele. "Szczęścia też chodzą parami" to powieść obyczajowa, skierowana w głównej mierze do kobiet i wpisująca się w nurt lekkiej literatury kobiecej, której tytuł w zasadzie zdradza myśl przewodnią książki. To bowiem historia kobiety po przejściach, z solidnym bagażem doświadczeń - rozwód, skomplikowane stosunki z dorosłymi już dziećmi, romans z żonatym mężczyzną. Historia ta powinna więc zainteresować czytelniczki lubiące opowieści o układaniu sobie życia na nowo, o poszukiwaniu szczęścia. Muszę szczerze przyznać, że nie znalazłam w historii Marii nic odkrywczego, jednak nie tego przecież tutaj szukałam. Ciekawiło mnie bowiem bardziej, w jaki sposób można zaczynać wszystko od początku, mając najlepsze lata już dawno za sobą. W powieści Anny Bialer pojawia się także wątek niemalże kryminalny pod postacią tajemniczego prześladowcy, który z dnia na dzień osacza główną bohaterkę. Przez całą lekturę śledziłam poczynania tej tajemniczej osoby i rozpatrywałam różne scenariusze, gdyż podejrzanych osób było naprawdę wiele. I niestety mój typ nie sprawdził się, autorka wyprowadziła bowiem moją czujność w pole, serwując niespodziewane rozwiązanie tej zagadki. Poprzez wprowadzenie wielu bohaterów i sporej ilości poszlak do fabuły, całkowicie namieszała w mojej głowie. Debiut autorki to powieść na jeden, dłuższy wieczór. Powieść pełna humoru, ciepła, śmiesznych i irytujących sytuacji, zabarwiona nutką kryminalnej intrygi. Książka doskonale wpisująca się w kanon literatury na obcasach, której głównym zadaniem jest rozluźnić czytelnika niezobowiązującą rozrywką. Okładka książki, pomimo faktu, że jest urocza - nieznacznie fałszuje zapowiedź jej treści. Jeśli więc chcecie się przekonać, czy również szczęścia mogą chodzić parami, zachęcam do lektury. Udany wieczór z Marią i jej szalonymi przyjaciółkami - gwarantowany!
Avatar użytkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Bohaterka książki, Maria, jest niczym Bridget Jones po przejściach, ma prawie 50 lat i nieciekawe doświadczenia na życiowym koncie: rozwód, problemy z dziećmi. Przyszłość też nie rysuje się ciekawie: malutkie nowe mieszkanie przypomina o braku mężczyzny, a także o luksusowym życiu, jakie skończyło siew raz z małżeństwem. Dodatkowo, wraz z przeprowadzką na nowe miejsce, Maria zyskuje prześladowcę: pojawiają się groźne listy, makabryczne wierszyki, tajemniczy wróg zdaje się wiedzieć o naszej bohaterce wszystko i nie waha się tego wykorzystywać w niecnym celu zastraszania Marii. W lekkiej powieści obyczajowej z kryminalnym wątkiem wplecionym sprawnie w fabułę, Anna Biler porusza ważne tematy. Strach przed samotnością, próby znalezienia drugiej połówki, gdy nie ma się już 20 lat. Wnikliwie opisane rozterki wynikające z prób odnalezienia się na rynku matrymonialnym po rozwodzie i w średnim wieku, a także gorzkie podsumowania swojego dotychczasowego życia. Maria znajduje się ponownie na początku drogi: może skorzystać z dotychczasowego doświadczenia lub ponownie popełniać te same błędy, które kosztowały ją utratę kontaktów z dziećmi, czy też w konsekwencji doprowadziły do wyboru złego mężczyzny na partnera życiowego.
Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 6, Przeczytałem,
Ta książka oprócz tego, że jest naprawdę bardzo zabawna, jest także niezwykle wciągająca. Ja do samego końca nie potrafiłam odkryć kto stoi za tymi wszystkimi liścikami, włamaniami itp. A gdy już wreszcie sprawa zaczynała się choć odrobinę wyjaśniać - nie miałam pojęcia dlaczego te osoby miałyby dręczyć naszą ulubienicę. "Szczęścia też chodzą parami" to książka, którą czytałam z zapartym tchem i nie mogłam się od niej oderwać. Podoba mi się w niej zawiła fabuła, szybka akcja i przede wszystkim kreacja poszczególnych bohaterów. Nasza główna bohaterka to szalona optymistka z dużym poczuciem humoru już wiecie. A gdyby tak dobrać do niej jeszcze dwie szalone, kochliwe przyjaciółki, dwóch przyjaciół - gejów, nieco skrytą córkę, skromnego sąsiada nazywanego przez Marię pieszczotliwie Koszałkiem Opałkiem oraz bardzo dociekliwą, szczerą i bystrą Panią Detektyw? Oczywiście to nie wszyscy bohaterowie tej książki. Znajdzie się w niej jeszcze kilka oryginałów. Ale to doborowe towarzystwo już samo mówi za siebie prawda?Ta powieść to nie żadna parodia. Autorka tej książki nie próbuje być na siłę zabawna, a jej postacie nie są szczególnie przerysowani. To zwykła historia, która mogłaby się przytrafić każdemu (oby nie mnie, bo straszny ze mnie tchórz ;) napisana ciekawie i z humorem. I choć na początku wydawało mi się, że to będzie zwykłe obyczajowe romansidło z wątkiem sensacyjnym w tle - to myliłam się. I to bardzo! Ta książka to taka fajna babska sensacyjka, którą czyta się z wielgachnym uśmiechem na twarzy. A wątek romantyczny też jest. Może nie na pierwszym planie, ale również dość istotny. No i to zakończenie... Ech... Ja jestem zachwycona. Polecam!!!
Avatar użytkownika - CicheBaBum
Przeczytane:2014-12-11, Przeczytałam,
Życiem rządzi chaos
Anna Bialer0
Okładka ksiązki - Życiem rządzi chaos

Czego potrzebuje dojrzała kobieta? Spokoju, niezawodnych przyjaciółek, sukienki szytej na miarę i perfum, które pozostawiają po niej ulotne, niezapomniane...