Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?

Nowe lekcje od Madame Chic

Bestseller dziennika ,,The New York Times"

W japonkach do teatru? W naszym zwariowanym, pędzącym z zawrotną prędkością świecie zbyt wiele rzeczy uchodzi na sucho, a przecież elegancja i dobre maniery to rzecz ponadczasowa i warto je kultywować. Madame Chic, paryska mentorka Jennifer, była nie tylko wyrocznią stylu, ale i ucieleśnieniem wytworności w kontaktach z innymi osobami. Emanował z niej kojący spokój, a opanowanie i takt stanowiły jej najsilniejszą broń w trudnych chwilach.

Biorąc ją za wzór, amerykańska autorka udowadnia, że odpowiednio dobrany strój, właściwa postawa, uprzejmość, gościnność czy elokwencja współtworzą wdzięk osobisty i bardziej niż markowe ubrania czy kosztowna biżuteria budują nasz obraz w oczach innych ludzi. Ten uroczy, napisany z humorem i ujmującym wdziękiem poradnik stanowi niewyczerpane źródło porad i inspiracji na każdą okazję.

Sięgnęły po nie czytelniczki z 14 krajów, m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Australii, Chin i Japonii. Teraz czas na Polki!

Informacje dodatkowe o Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-07-07
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?

Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji? - opinie o książce

Avatar użytkownika - reading-mylove
reading-mylove
Przeczytane:2016-07-04, Ocena: 6, Przeczytałem, EGZEMPLARZ RECENZENCKI,
Po ,,Lekcjach Madame Chic" i ,,W domu Madame Chic" nadszedł czas na ,,Szkołę wdzięku" autorstwa Jennifer L. Scott, autorki bloga The Daily Connoisseur. Podtytuł książki brzmi "Jak być damą w każdej sytuacji"? I moi drodzy, na pewno się nie zawiedziecie, bo autorka wyczerpująco odpowiada na to pytanie. Książka składa się z trzech części. Już w pierwszym rozdziale Jennifer nakreśla obraz kobiety z klasą, która m.in. panuje nad sobą, ładnie się wysławia, dba o rozwój intelektualny, dostrzega pozytywne strony życia. Przywołuje również gwiazdy kina, takie jak Audrey Hepburn czy Grace Kelly. Dzieli się także radą, że należy pracować nad sobą w samotności, bo nie o to chodzi, żeby udawać kogoś kim się nie jest. A prawdziwa dama ćwiczy (nad sobą) wtedy, kiedy nikt jej nie towarzyszy. Drugi rozdział jest kopalnią rad. Przede wszystkim nie należy przejmować się tym, co inni mówią o Tobie. Jeśli masz na to ochotę to odbieraj dziecko ze szkoły w ładnej sukience i w pełnym makijażu, przejdź się na targ w szpilkach i podkreślaj swoją kobiecość. Osobiście lubię się malować. Nie mam na myśli kilograma tapety na twarzy, szczególnie latem, bo to wygląda komicznie, wręcz groteskowo. Jednak lubię malować rzęsy i używać kremu BB. Ale lubię też czasem wskoczyć w dres, kiedy po całym dniu przychodzę do domu. I tutaj nie zgadzamy się z autorką. Bo ona nie ma nawet dresów, tylko w tym samym stroju chodzi cały dzień. Nawet gotuje i nawet pracuje w ogródku. Uważam, żeby nie popadać w paranoję, bo nawet w dresach można wyglądać kobieco. Znajdziecie tutaj także quiz, który pomoże Wam znaleźć indywidualny styl. Autorka również podpowiada jak skomponować garderobę z 10 elementów, a także omawia dodatki takie jak apaszki, szale, torebki, biżuterię czy buty. Dowiecie się także jak przyjmować komplementy, jak grzecznie odmawiać czy nawet jak prawidłowo formułować e-maile. Ostatni rozdział zatytułowany ,,Lekcje eleganckiego stylu życia" przybliża nam szeroko rozumianą gościnność (np. jak mamy przyjmować znajomych), uczy jak jeść trudne potrawy, jak zachowywać się w pracy czy na randce. Jedna prosta zasada - wszystko zależy od rozwoju intelektualnego. Z resztą sobie jakoś poradzimy. Summary: Uważam, że Jennifer L. Scott stworzyła uroczy, napisany z humorem poradnik. Niektóre rady w nim umieszczone są mi doskonale znane, ale z niektórymi spotkałam się po raz pierwszy. I tak w skrócie aby zostać kobietą z klasą musisz wierzyć w siebie, panować nad sobą, współczuć i troszczyć się o innych, ubierać się elegancko, ale stosownie do okoliczności, żyć z pasją tu i teraz. "Szkoła wdzięku Madame Chic" to poradnik pełen inspiracji na każdy dzień. Serdecznie polecam! http://reading-mylove.blogspot.com/2016/07/przedpremiera-jennifer-l-scott-szkoa.html
Avatar użytkownika - kalola
Przeczytane:2016-09-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2016-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?

Nowy stylowy poradnik autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic. Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą...

Jak nauczyć dzieci dobrych manier
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - Jak nauczyć dzieci dobrych manier

Dobre wychowanie bez nudy! Uczymy się, bawiąc. Razem - dzieci, rodzice oraz dziadkowie. Czy da się utrzymać porządek w pokoju dłużej niż przez...