Sztuka przezwyciężania konfliktów

By nie zrażać potencjalnych czytelników zacytuję opis książki zaczerpnięty z innej strony internetowej:
Jesteś przerażony wizją kolejnego konfliktu w twojej rodzinie, w pracy czy we wspólnocie, do której należysz
Nie wiesz, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w relacjach z bliskimi i współpracownikami Pragniesz rozwiązać spór, w który jesteś uwikłany, nie raniąc innych i zachowując własną godność
Chciałbyś wiedzieć, jak przezwyciężać konflikty w taki sposób, aby owocowały one oczyszczeniem i rozwojem relacji

Jeśli tak, to sięgnij po tę inspirującą książkę o. Anselma Grüna. Ukazuje on strategie przezwyciężania sytuacji konfliktowych z perspektywy Pisma Świętego. Nie zapomina przy tym o odkryciach z dziedziny psychologii oraz badań nad konfliktami. Dowodzi, że wszystkie konflikty cechują się określonymi wzorcami, które odsłonięte zostały w tekstach biblijnych. Przekładając je na język obecnej rzeczywistości, możemy uzyskać wspaniałą pomoc w rozwiązywaniu naszych dzisiejszych codziennych sporów w małżeństwie, rodzinie, środowisku pracy czy wspólnocie chrześcijańskiej. Autor podkreśla przy tym, że konflikty są nieodłączną częścią życia i wizja wspólnoty zupełnie pozbawionej konfliktów jest iluzją. To właśnie w społecznościach, w których panują żywe relacje, nieustannie dochodzi do konfliktów. Ich przezwyciężenie jest niemożliwe, jeśli nie przyznamy się przed sobą do ich zaistnienia. A właśnie dzięki twórczemu rozwiązaniu konfliktów wspólnoty się rozwijają i pojawiają się w nich nowe idee.

Informacje dodatkowe o Sztuka przezwyciężania konfliktów:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2014-03-18
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Sztuka przezwyciężania konfliktów

Sztuka przezwyciężania konfliktów - opinie o książce

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-06-06, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Przeczytałem do końca wbrew sobie - poradnik pisany wg mnie przez osobę oderwaną od rzeczywistego świata jaki nas otacza. Masa dobrych chęci i rad składa się na tę niezbyt obszerną lekturę.
Książka o tęsknocie
Anselm Grun0
Okładka ksiązki - Książka o tęsknocie

W naszej tęsknocie oddycha dusza. I tylko ten, kto ma szerokie serce, żyje w sposób zdrowy. Anselm Grun inspiruje do tego, by odnaleźć własną tęsknotę...

Życzę Ci przyjaciela
Anselm Grun0
Okładka ksiązki - Życzę Ci przyjaciela

Odczuwasz samotność pomimo setki znajomych na Facebooku? Tęsknisz za przyjacielem, który cię nie ocenia i jest wierny? Potrzebujesz oparcia, wzajemności...