Szyfr Szekspira

Brawurowy thriller historyczny z akcją współcześnie i w czasach elżbietańskich, osnuty wokół tajemnic związanych z życiem Williama Szekspira. O jego sztukach wiemy wszystko poza jednym: czy je w ogóle napisał? Młoda uczona Kate jest bliska zdobycia ostatecznego dowodu ? bezcennego rękopisu. Przemierza niezwykłe miejsca w Europie i Ameryce, ścigana przez nieodgadnionego zabójcę, mordującego wszystkich zamieszanych w sprawę na wzór teatralnych bohaterów... Pasjonująca zagadka oraz malownicza lekcja historii i teatru, połączy miłośników ?Imienia róży? z wielbicielami filmów w rodzaju ?Zakochanego Szekspira?.

Informacje dodatkowe o Szyfr Szekspira:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2007-05-01
ISBN: 978-83-24-71155-0
Tytuł oryginału: Interred with their bones
Tłumaczenie: Andrzej Grabowski

Kup książkę Szyfr Szekspira

Szyfr Szekspira - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-03-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Trudno mi jednoznacznie ocenić tę książkę. Z jednej strony ma to, co uwielbiam - fikcyjna historia splata się z wydarzeniami, miejscami i postaciami historycznymi. Nigdy nie czytam biernie takich historii, zawsze sprawdzam prawdziwość podanych informacji i doczytuję na interesujące mnie tematy. Mimo że twórczość Szekspira nie jest mi bliska, z prawdziwym zaciekawieniem czytałam o hipotezach na jego temat. Ale właśnie: książka jest dla osób nieznających dobrze tematu stosunkowo ciężka w odbiorze. Łatwo pogubić się w cytatach, mylą się liczne postaci, fakty historyczne. Sama fabuła podąża bardzo utartą ścieżką, więc wiele wydarzeń jest przewidywalnych. Dlatego dla mnie największą wartość książki stanowi wspomniane wykorzystanie prawdziwych wydarzeń.
Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2016-09-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Czyta się przyjemnie, intryga zgrabnie "uszyta". Ale niebezpiecznie podobna do "Kodu Leonarda Da Vinci". Taki fajny przerywnik - nic więcej nie potrafię napisać.
Avatar użytkownika - kroplina
kroplina
Przeczytane:2010-08-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka napisana w atmosferze powieści Dana Browna. Wartka akcja, zaskakujące zakończenie. Polecam!
Avatar użytkownika - olkaas
olkaas
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Wciągająca, mroczna i klimatyczna. Pobudza wyobraźnię. Świetnie zbudowane napięcie, zakończenie zaskakujące.
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur
Przeczytane:2012-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wciągnęła mnie całkowicie.! Pierwsze co robiłam, po przyjściu do domu, to właśnie czytanie jej .!
Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2023-06-28, Ocena: 2, Przeczytałam, Książki przeczytane w 2023,

Jest to kryminał gdzie ofiary są mordowane w sposób zaczerpnięty z dzieł Szekspira.

Jeśli szukacie książki gdzie brak fabuły i ciągu historii. Jeśli szukacie książki gdzie akcja jest mało logiczna a wątek romantyczny wciskany jest na siłę. Jeśli chcecie zmarnować czas. To polecam wam przeczytać tę pozycję.

Ja już od pierwszych stron miałam z nią problem. Książka jest nudna. Brawurowy jest tylko opis.

Dałam jej opinię bardzo dobrą z powodu tematu, jakiego autorka się podjęła, choć jak sama przyznaje, częściowo jest fikcją.Podoba mi się również powracanie do minionych epok,by za chwilę znów znaleźć się w naszych czasach, jednakże książkę czyta się ciężko i nie jest zbytnio wciągająca.

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Wspaniale napisany, wciągający thriller. Podobny do Kodu da Vinci Dana Browna, ale jednak „przedmiotem” intrygi jest mój ukochany Szekspir. Autorką jest Jennifer Lee Carell, literaturoznawca zajmująca się również Szekspirem.

Dzień przed premierą Hamleta w teatrze Globe w Londynie. Młodą szekspirolożkę i dyrektorkę teatralną, Kate Stanley odwiedza jej przyjaciółka i dawna mentorka, Roz Howard. Daje dziewczynie małą szkatułkę i ostrzega, że kryje się w niej wielka tajemnica. Niestety, Kate nie dowiaduje się, jaka to tajemnica, ponieważ teatr płonie, a Roz zostaje znaleziona martwa. Zginęła w dokładnie ten sam sposób, co ojciec Hamleta…

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Świetnie prowadzona narracja, ciekawe zwroty akcji… Może jestem tak bardzo na „tak”, ponieważ to moje pierwsze spotkanie z autorem, który w tajemnicę wplata angielskiego barda. Od razu zabieram się za kolejną pozycję Carell. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,

Bardzo fajna :-) Nie dość, że akcja szybko się rozkręca i potem już pędzi cały czas, to jeszcze można się naprawdę dużo dowiedzieć o Szekspirze, jego twórczości oraz ówczesnych renesansowych realiach w Anglii. Tylko tytuł troszkę mylący, bo to w końcu nie Szekspir szyfrował tą zagadkę :-)

Wciąż mnie prześladują
Jennifer Lee Carrell0
Okładka ksiązki - Wciąż mnie prześladują

Oto najstarsza z pokus. Nie władza, nie złoto, za które ją kupisz, nie miłość ani nawet głębokie, trawiące duszę płomienie żądzy. Tym, czego pragniemy...