Zagadka błękitnego ekspresu

Zamężna córka znanego miliardera Rufusa Van Aldina, Ruth Kettering, podczas podróży luksusowym ,,Błękitnym Ekspresem" zostaje zamordowana. Szybko okazuje się, że motywem zabójstwa była kradzież drogocennego naszyjnika, który dziewczyna na krótki czas przed śmiercią dostała w prezencie od ojca. Wiadomo, że klejnotem od dawna interesowało się wiele szajek przestępczych, ze znanym kryminalistą o pseudonimie Markiz na czele. Zrozpaczony stratą córki milioner postanawia zaangażować do wyjaśnienia sprawy najsłynniejszego detektywa na świecie - Herculesa Poirota.

Informacje dodatkowe o Zagadka błękitnego ekspresu:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-08-09
ISBN: 978-83-245-8987-6

Kup książkę Zagadka błękitnego ekspresu

Zagadka błękitnego ekspresu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Jest to książka, za którą nie przepadała sama autorka. Powiedziała otwarcie w jednym z wywiadów, że żałowała decyzji o oddaniu tej książki do druku. Przyjrzyjmy się "Zagadce Błękitnego Ekspresu".

Zamężna córka miliardera Rufusa Van Aldina, Ruth Kettering, podczas podróży luksusowym "Błękitnym Ekspresem" zostaje zamordowana. Okazuje się, że motywem zabójstwa była kradzież naszyjnika, który dziewczyna na krótko przed śmiercią dostała od swojego ojca. Wiadomo było, że klejnotem wcześniej interesowało się wiele szajek przestępczych ze znanym kryminalistą o pseudonimie Markiz na czele. Zrozpaczony śmiercią córki milioner postanawia zaangażować Herculesa Poirot do wyjaśnienia jej śmierci.

Początek książki zaczyna się tak samo jak reszta jej kryminałów - nieco mętnie, ale obiecująco. Po morderstwie zaczęły się drobne zgrzyty. Autorka stworzyła labirynt niedomówień, w którym sama się niestety pogubiła. Wykreowała postacie, które miały swoje portrety psychologiczne. Sama sprawa morderstwa była tłem dla książki, a nie głównym motywem. Podczas czytania książki da się wyczuć, że jest ona trochę na niższym poziomie niż pozostałe książki autorki. Tutaj nawet Hercules Poirot wydaje się być inny.

Choć książka wydaje się być "odmienna" to na pewno nie pod względem językowo-stylistycznym. Książkę czyta się bardzo dobrze. Nie nuży i nie męczy czytelnika. Książka może nie należy do najlepszych, ale nie mogę powiedzieć, że żałuję decyzji o jej przeczytaniu.

Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2015-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek w 2015 roku, Audiobooki,
Książka jak zawsze u Agaty Christie ciekawa i niesamowicie wciągająca. Dodatkowy atut wersji audio - czytanie przez Danutę Stenkę. Po prostu mistrzostwo !
Avatar użytkownika - planka1981
Przeczytane:2014-08-16, Przeczytałam,
Godzina zero
Agata Christie 0
Okładka ksiązki - Godzina zero

Godzina zero to moment, w którym zostaje popełnione morderstwo. Jednakże odliczanie zaczyna się dużo wcześniej - w chwili zaplanowania zbrodni....

Podróż w nieznane
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Podróż w nieznane

'-Czy nie straciła pani odwagi, madame? - cicho zapytał doktor Barron. - Czy może chciałaby pani pobiec za swoją amerykańską przyjaciółką i razem z nią...