Trudny mężczyzna

Olga pracuje w portalu "Magia życia", gdzie analizuje cudze sny, udziela porad z zakresu savoir-vivre'u i w razie potrzeby robi przysługę koleżance, pisząc dla niej wymarzony horoskop. Przyjaźni się z Rafałem, Majką i Elizą. To przyjaźń, w której więcej rzeczy robi się razem niż osobno. Żyje w związku z Adamem - odnoszącym coraz większe sukcesy pisarzem. To związek, w którym więcej rzeczy robi się osobno niż razem.

Można by pomyśleć, że życie Olgi otacza różowa bańka, gdyby nie pewien problem: nie ze wszystkiego Olga może się zwierzyć. Na przykład z tego, że ciągle odkłada na później przeczytanie powieści Adama. Być dziewczyną pisarza i nie czytać jego książek, to coś więcej niż niezręczność. Jest i inny problem: nie ze wszystkiego Olga zdaje sobie sprawę. Na przykład z tego, że Adam nie jest jedynym trudnym mężczyzną w jej życiu.

Doskonale napisana, zabawna, piekielnie przenikliwa powieść o młodych ludziach z wielkiego miasta, którym pozornie żyje się lekko, łatwo i przyjemnie. Impreza goni imprezę, sukces jest na wyciągnięcie ręki, gorące uczucia rozkwitają i więdną, ale kiedy kończy się dzień, pojawia się pytanie: czy to aby na pewno wszystko, czego można oczekiwać od życia?

Informacje dodatkowe o Trudny mężczyzna:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-09-09

Kup książkę Trudny mężczyzna

Trudny mężczyzna - opinie o książce

Avatar użytkownika - asurowiec
asurowiec
Przeczytane:2016-05-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki,
Bardzo ciekawa książka, tak na 2 - 3 wieczory. To, co dla mnie jest najcenniejszego w tej książce to, słowa jednego z bohaterów - Piotra "Życie Olga jest jak drzewo. Ważne w życiu jest to, aby uchwycić się odpowiedniej gałęzi". Miłe, szczęśliwe zakończenie, miłość zwycięża....Polecam
Avatar użytkownika - wrobel
wrobel
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku, Mam,
Ile razy w Waszym życiu zdarzyło się Wam spotkać trudnego mężczyznę? Pod jakim względem był trudny? Myślę, że każdy mężczyzna potrafi być na swój sposób trudny. Osobiście w moim życiu, kilka się takich przewinęło. Najczęściej kończyło się to rozstaniem, gdyż związki te nie miały sensu. Nasza główna bohaterka Olga, to kobieta, która chyba trochę zagubiła się we własnym życiu. Cały czas się zastanawia, czy jej "bajka" będzie miała szczęśliwe zakończenie? Większość czasu spędza ze swoimi przyjaciółmi, natomiast ze swoim chłopakiem Adamem bardzo niewiele. Czy tak powinien wyglądać zatem idealny związek? Ona tu, a on tam? Życie Olgi wywraca się do góry nogami, kiedy na jednej z imprez poznaje tajemniczego Radka. Jak zakończy się ta znajomość? Czy Olga znajdzie w sobie siłę, by uporządkować swoje uczuciowe życie? "Zaciągam się, bo chcę wyeliminować skutki uboczne przebywania w pobliżu Radka: dyskretne drżenie całego ciała, przyspieszony oddech, tylko trochę bolesne zaciskanie się wnętrzności." Autorka świetnie wykreowała swoich bohaterów, którzy pod każdym względem są różnorodni. Każdy z nich skrywa jakieś tajemnice. Ale przede wszystkim, każdy z nich jest prawdziwy. Najbardziej denerwującą mnie postacią okazał się Adam (aż dziw pomyśleć, że mój mąż ma właśnie tak na imię), którego nie polubiłam od początku do samego końca. Irytowało mnie jego podejście do Olgi, dla której nie miał za grosz szacunku. Myślał jak on zagra, tak ona zatańczy. Gdybym była na miejscu Olgi dawno dałabym mu kosza. Ale jak widać, ludzie potrafią się do siebie przyzwyczajać, żyć z własnym wyobrażeniem danej osoby i nie dopuszczać do siebie realności sytuacji. Z czym spotkamy się w tej książce? Niewątpliwie z silną więzią łącząca przyjaciół, którzy świata poza sobą nie widzą. Czytając książkę z jednej strony zazdrościłam im takiej przyjaźni, a z drugiej zastanawiałam się, czy ciągłe spotykanie się w tym samym gronie jest dobre. Myślę, że każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje jakiejś odskoczni. Przyjaźnie w tej książce będą wystawione na próbę, pytanie czy ją przetrwają? Kolejną rzeczą, z którą będziemy mieli tutaj styczność jest związek na odległość. Jak uważacie? Taki związek na dłuższą metę ma szansę na przetrwanie? Czy nasza Olga była zachwycona tym, że sporadycznie widywała swojego chłopaka? Jemu zdawało się to nie przeszkadzać, ale czy jej również? Kto z Was byłby w stanie funkcjonować w takim układzie? Mogę powiedzieć na własnym przykładzie, że początkowo mój obecny związek wyglądał podobnie. Ja tutaj, on tam. Co prawda widywaliśmy się często, kiedy pracował w moich stronach, ale co po zakończeniu pracy i wyruszeniu w inne miejsce? Nie widziałam dla tego przyszłości, dlatego postawiłam sprawę jasno - albo zamieszkamy razem, albo koniec związku. Dziś jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Historie z jakimi spotykamy się w Trudnym mężczyźnie są z życia wzięte. Z całą pewnością na świecie jest mnóstwo osób, które żyją w toksycznym związku jak Olga z Adamem. Tylko zastanówmy się czy takiego życia dla siebie pragniemy? Czy chcemy żyć w cieniu osoby, odchodzić wciąż na dalszy plan, kiedy tak naprawdę powinniśmy być stawiani na pierwszym miejscu? Ludzie z dnia na dzień się nie zmieniają, choć my czasem uparcie wierzymy, że tak właśnie się stanie. Olga wciąż wierzy, że Adam w końcu się przeprowadzi, że będą się spotykać codziennie, że będą żyli długo i szczęśliwie. Ale w końcu pojawia się na jej drodze ktoś, kto uzmysławia jej, że Adam tylko ją krzywdzi i że ona zasługuje na kogoś lepszego. "Te kilka stron wygląda jak początek powieści o dziewczynie, która chce w końcu pozbyć się ciężaru tajemnic, ciężaru udawania, ciężaru wpasowania się w cudze, w ogóle do niej niepasujące życie. Czując, że tylko krok dzieli mnie od paniki, myślę: Ta dziewczyna - to nie mogę być ja." Czasem ludzie zamiast żyć po swojemu, próbują wkomponować się i dopasować w życie kogoś innego, zapominając o swych pragnieniach oraz marzeniach. Robią wszystko, by uszczęśliwić tę drugą połówkę, zapominając o własnym szczęściu. Ale czy tak powinno wyglądać nasze życie? Trudny mężczyzna to powieść, która jest napisana na bardzo dobrym poziomie. Pomimo obszernej zawartości, czyta się niezwykle szybko. Bohaterowie są zaczerpnięci z prawdziwego życia. Nikt z nich nie jest idealny, każdy posiada swoje wady, przez co powieść nie jest zbyt słodka. Każdy z nas, z całą pewnością będzie mógł się porównać z chodź jednym z bohaterów. Uważam również, że każdy po przeczytaniu tej książki, wyciągnie z niej jakieś wnioski dla samego siebie. To powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać - gwarantuję Wam to.
Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Prawdziwa miłość zawsze pojawia się nie w porę (...)” str. 290

W książce poznajemy losy Olgi, Adama i ich przyjaciół. Ona pracuje w portalu Magia życia. On jest debiutującym pisarzem. Tworzą normalną parę, spotykają się ze sobą kilka lat, a po głowie chodzi myśl o wkroczeniu na kolejny etap ich związku. Często spotykają się na imprezach organizowanych przez Rafała, gdzie w gronie przyjaciół spędzają miło czas, pijąc i śmiejąc się do białego rana. Wszyscy tworzą zgraną paczkę. Na jednej z wcześniej wspomnianych imprez Olga poznaje Radka, między nimi zaczyna rodzić się uczucie, ale przecież ona ma chłopaka, z którym spotyka się 5 lat, natomiast Radek jest wielką niewiadomą. Adam z kolei ma coś na sumieniu, coś co powoduje, że Olga wzbrania się przed przeczytaniem jego książki.

Książka Anny Bednarskiej dosłownie ukazuje historię z życia wzięta. Przedstawia młodych ludzi, którzy stawiają na dobrą zabawę, póki co nie chcą zakładać rodzin, a podczas spotkań towarzyskich alkohol leje się litrami. W ich związkach różnie bywa, jedni zdradzają, inni zostają zdradzeni.

(…) zdrada jest jak puzzel, bez którego nie można dokończyć układanki.” str. 24

Może nie jest to nadzwyczaj wybitne dzieło, niemniej jednak miło spędziłam czas z Trudnym mężczyzną. Książka jest napisana lekkim i przystępnym językiem, fabuła jest dosyć ciekawa, a bohaterowie interesujący. Pomimo zróżnicowanych osobowości, można łatwo utożsamić się z daną postacią i zastanawiać się, co by się poczyniło w danej chwili będąc na jej miejscu. Oprawa graficzna mnie osobiście się podoba i nie mam jej nic do zarzucenia.

Trudny mężczyzna to książka o miłości, która pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, nie wybiera przy tym ani miejsca, a tym bardziej chwili. Publikacja o dylematach młodych ludzi, którzy nie do końca mają plan na przyszłość. O związkach, w które wkrada się rutyna, nieporozumienie i zdrada. O ludziach, w których wygasło uczucie do siebie nawzajem lecz tkwią w związku z przyzwyczajenia, wygody?

Reasumując: Trudny mężczyzna to ciekawa książka o niebanalnej fabule. Akcja toczy się na tyle dynamicznie, że czytelnik nie ma czasu na nudę, a przyglądanie się bohaterom i ich zmaganiom jest bardzo interesujące. Książkę czyta się bardzo szybko i z dużym zainteresowaniem. Jest to dobre babskie czytadło, które umili czas i pozwoli na chwilkę oderwać się od trudności dnia codziennego. Polecam.

Avatar użytkownika - StillChangeable
StillChangeable
Przeczytane:2016-03-11, Przeczytałam,

Coraz częściej sięgam po książki naszych rodzimych autorów. Czasami spotykam się z małymi rozczarowaniami, lecz o wiele częściej czekają mnie niezwykle pozytywne niespodzianki. Stąd też ponownie postanowiłam sięgnąć po książkę, która wyszła spod pióra polskiej autorki. Muszę przyznać, że w ostatecznym jej rozrachunku, jestem urzeczona tą niby prostą i momentami przewidywalną historią. Przede wszystkim dlatego, że książka "Trudny mężczyzna" Anny Bednarskiej to opowieść z życia wzięta - bez zbędnego ubarwiania i koloryzowania pokazuje, jak często spotykamy się z różnymi sytuacjami. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam i śmiało mogę polecić ją każdemu.

Główną bohaterką tej książki, jak i jednocześnie narratorką całej historii jest Olga. To kobieta, która wydawać by się mogło, że ma wszystko to, co powinno składać się na szczęście. Pracuje w portalu "Magia życia", w którym opisuje między innymi sny, otacza się przyjaciółmi, a jej ukochany, Adam, to obiecujący pisarz. Jednak to, czego jej brakuje, to poczucia stałości  w swoim związku. Przez większość czasu Olga nie widuje się ze swoim chłopakiem, który mieszka i tworzy w Warszawie, a kiedy już to następuje, liczy ona każdą sekundę, by następnie znowu zderzyć się z rzeczywistości, w której Adam jest daleko. Jednak któregoś dnia, na jednej z imprez u znajomych - Majki oraz Rafała, Olga poznaje Radka. Mężczyzna od pierwszego spojrzenia ją urzeka i sprawia, że serce mocniej bije... Okazuje się więc, że kobietę czeka starcie z dwoma "trudnymi mężczyznami". Pytanie tylko jak z niego wybrnie? Czy jej związek z Adamem w ogóle ma sens? Co z Radkiem - czy on również poczuje coś więcej? Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań znajdziecie oczywiście sięgając po książkę Anny Bednarskiej.

Tak, jak napisałam, ta książka jest dosyć przewidywalna i początkowo nie mogłam wpaść w odpowiedni rytm czytania. Co prawda, szło mi to całkiem szybko, ale nie umiałam jakoś wczuć się w tę całą historię. Jednak im dalej, tym było lepiej i już każda kolejna strona coraz bardziej mnie urzekała przede wszystkim swoją autentycznością. Jak już wspomniałam we wstępie, tutaj nie ma ubarwiania, a jest życie samo w sobie ze wszystkimi swoimi zaletami, ale również wadami. Ta książka uświadamia czytelnikowi naprawdę wiele. Pokazuje, że czasami wpadamy w toksyczne relacje, z których nie potrafimy przez długi czas się uwolnić. Tworzymy sobie własne tłumaczenia wielu spraw, byle nie musieć zetknąć się z bolesną prawdą. To również historia, jaka w pewnym sensie pokazuje, że być może przeznaczenie istnieje, a wystarczy w nie jedynie uwierzyć. Co więcej, liczy się by znaleźć tę "właściwą gałąź", a wtedy wszystko będzie dokładnie takie, jak powinno. Ale nie jest to jedynie opowieść o miłości i typowy romans, co to, to nie. Stykamy się tutaj również z pojęciem zdrady i tym, jak mroczna potrafi być, wypalając w człowieku wiele wartości. Jednak jest to także historia dająca nadzieję na lepsze jutro, na miłość, szczęście, wybaczenie czy spełnienie swoich najskrytszych pragnień. Stąd też ostatecznie jestem nią urzeczona i myślę, że jeszcze przez jakiś czas nie będę w stanie pozbyć się tej historii ze swoich myśli.

Jeśli chodzi o bohaterów, uważam, że zostali dobrze wykreowani. Były te postaci, które polubiłam całym swoim serduchem, ale również takie, za którymi do końca nie przepadałam. Oczywiście zacznę od Olgi. Początkowo lekko mnie denerwowała tym, jak usilnie próbowała tłumaczyć Adama, chociaż w głębi duszy wiedziała, że nie jest z nim do końca szczęśliwa. Jednak stopniowo zaczęłam darzyć ja sympatią i zdecydowanie bardzo ją polubiłam. Szczególnie, że ze wszystkich postaci była najbardziej zdeterminowana do zmian i miała jednocześnie wrażliwą duszę. Jeśli chodzi o tych dwóch mężczyzn w jej życiu, zdecydowanie polubiłam Radka - miał to "coś", co przyciąga. Natomiast Adam od początku nie zyskał jakoś mojej specjalnej sympatii. Z kolei skupiając uwagę na znajomych Olgi, tutaj najbardziej polubiłam Zuzę. Jakoś ta cała pozostała "paczka" Olgi jakoś tak nieszczególnie do mnie przemawiała. Zdecydowanie najbardziej intrygującą postacią był Piotr. Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, autorka stworzyła ciekawe kreacje bohaterów.

Szczerze powiedziawszy, jakoś nie mam się do czego specjalnie przyczepić. Może jedynie do tego, że ciężko było mi się wgryźć w tę książkę. Poza tym całość jest na bardzo dobrym poziomie, w tym język. Prosty i przyjemny w odbiorze, a jednocześnie zdarzyły się fragmenty z przesłaniem. Stąd też, przechodząc już do końca tej recenzji, polecam Wam sięgnąć po tę historię. "Trudny mężczyzna" Was nie zawiedzie i kiedy już wpadniecie w rytm czytania, nie będziecie w stanie oderwać się od tej książki, chcąc wiedzieć więcej i więcej.

Avatar użytkownika - addictedtobooks
addictedtobooks
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Egzemplarze recenzenckie, Mam,
Dwudziestokilkuletnie Olga pracuje w portalu Magia Życia, w którym zajmuje się pisaniem horoskopów oraz interpretacją cudzych snów. Jednak nie jest to coś, czym dziewczyna chciałaby zajmować się do końca życia. Jej największą pasją zawsze było pisanie. Olga już od pięciu lat jest w związku z Adamem, który zdobywa coraz to większą sławę jako pisarz. Dziewczyna w sekrecie przed nim czasami pisze własne teksty, jednak nigdy nie zdobyła się na odwagę, aby się do tego przyznać. Choć ich związek może wydawać się z boku szczęśliwy, to jednak Olga zaczyna sobie uświadamiać, że w jej życiu czegoś jednak brakuje... ,,- [...] łatwo wpaść w wir, a potem trudno się z niego wydostać." Dziewczyna nigdy nie podejrzewała, że jeden wieczór może zmienić całe jej życie. Kobieta wybiera się na imprezę do swoich przyjaciół: Rafała oraz Majki. To właśnie wtedy na jej drodze stanął niezwykle przystojny oraz tajemniczy Radek, który zajmuje się projektowaniem ogrodów. Mężczyzna już od pierwszej chwili zaintrygował Olgę oraz sprawił, że dziewczyna nie jest w stanie przestać o nim myśleć. Tymczasem jej związek z Adamem napotyka coraz to trudniejsze przeszkody, których główna przyczyną jest rozwijająca się kariera mężczyzny. Jednak kiedy Olga poznaje pewną prawdę, to nagle wszystko w co wcześniej wierzyła, okazało się jednym, wielkim kłamstwem ... ,,- [...] Prawdziwa miłość zawsze pojawia się nie w porę." W jednej chwili wszystko wywraca się do góry nogami i to nie tylko w życiu Olgi, ale również jej przyjaciół. Dziewczyna zaczyna nabierać coraz to więcej wątpliwości, a pojawienie się w jej życiu Radka dodatkowo komplikuje całą sprawę. Pomiędzy Olgą a mężczyzną zaczyna nawiązywać się coraz to głębsza relacja, od której nie ma już żadnej ucieczki. Czy dziewczyna będzie w stanie wybrać pomiędzy stabilnym i rozsądnym związkiem z Adamem, a niezwykle pociągającym oraz tajemniczym Radkiem? Czy dziewczyna uda się w końcu odnaleźć szczęście? ,, [...] w niektórych związkach zdrada jest jak puzzel, bez którego nie można dokończyć układanki." Spodziewałam się po tej książce jakiegoś lekkiego romansu, a otrzymałam niezwykle intrygującą historię z naprawdę wyjątkowymi bohaterami, którzy dosłownie skradli moje serce. Już dawno nie przywiązałam się aż tak bardzo do postaci, jak właśnie w tej książce. Przygody Olgi oraz jej przyjaciół naprawdę zapadają w pamięć i niejednokrotnie wywołują uśmiech na twarzy. Akcja nie pędzi w zawrotnym tempie, co w tym przypadku w ogóle mi nie przeszkadzało. Bardzo podobało mi się natomiast to, że książka jest trochę obszerniejsza, dzięki czemu nie musiałam się tak szybko żegnać z bohaterami. W książce poruszonych jest wiele ważnych tematów, takich jak zdrada, poszukiwanie siebie oraz otrzymywanie drugiej szansy. Trochę się obawiałam, że w tej pozycji może być jakiś irytujący trójkąt miłosny, ale ku mojemu ogromnemu szczęściu czegoś takiego nie było. Co za ulga! Czasami główna bohaterka irytowała mnie swoją naiwnością, ale i tak nic nie przebije mojego numeru jeden w najbardziej wkurzającej bohaterce, jaką jest Allie z Wybranych. Podsumowując, ,,Trudny mężczyzna" okazał się niezwykle ciekawą książką pełną niezwykle oryginalnych bohaterów. Jak najbardziej polecam! :))
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln