Tylko cisza

"Tylko cisza" to jedna z najciekawszych polskich powieści SF, oparta na oryginalnym pomyśle badania przez ludzkość najbliższych gwiazd i jednocześnie ekologicznej odnowy Ziemi. W kosmos wyruszają setki statków badawczych, a w tym czasie cała ludzkość zostaje zahibernowana w miastach, na 80 lat, aby planeta w tym czasie oczyściła się, na nowo zazieleniła, atmosfera odnowiła. Do pilnowania uśpionej ludzkości przygotowano automaty i dyżurnych astronautów, ludzi przygotowanych do długoletniego życia w samotności. Ale czy szkolenie ich do tego faktycznie przygotowało? Bohdan Petecki (1931 - 2011) polski pisarz science fiction, powieści dla młodzieży. Z wykształcenia orientalista, do 1976 roku pracował jako dziennikarz, potem poświęcił się pisarstwu. Debiutował w 1971 powieścią "W połowie drogi". Jego twórczość z lat 70. to twarda science fiction – kontakt z obcymi, eksploatacja planet. Do najbardziej znanych jego powieści należą: "Strefy zerowe", "Tylko cisza", "Messier 13", "Kogga z Czarnego Słońca", "Rubin przerywa milczenie". W latach 80. tworzył powieści fantastyczne dla młodzieży.

Informacje dodatkowe o Tylko cisza:

Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: 2013-01-31

Kup książkę Tylko cisza

Tylko cisza - opinie o książce

Nie chciałabym sprawiać komukolwiek przykrości... ale to było tak słabe, że nie mogę dać wyższej oceny.
Logika konceptu kulała już od początku, potem zaczął on rozjeżdzać się całościowo, by wreszcie zemrzeć totalnie w agonii czegoś co miało być puentą.
Nie jest to ani dobra pozycja psychologiczna, ani ciekawa przygodówka. Nie wiem co autor chciał przekazać w swoim dziele poza tym, że cisza bywa dojmująca i oddziałuje na psychikę ludzi

Avatar użytkownika - Terenia

...

Królowa Kosmosu
Bohdan Petecki0
Okładka ksiązki - Królowa Kosmosu

Powieść fantastyczna dla młodzieży....