Ukryta śmierć

W walącym się i od dawna niezamieszkałym nowojorskim budynku przystąpiono do rozbiórki; na początek ktoś potężnym młotem rozwala ścianę. A kiedy opada pył, znajduje dwa zawinięte w folię szkielety. Tym kimś jest mąż porucznik Eve Dallas, multimiliarder Roarke. Natychmiast ją wzywa. Na jakiś czas trzeba wstrzymać jego nową inwestycję budowlaną, ponieważ nim Eve razem ze swoją ekipą skończy przeszukiwanie nieruchomości, ma do rozwiązania zagadkę dwunastu zabójstw… Ze wstępnych ustaleń wynika, że w latach czterdziestych XXI wieku mieściło się tu prowizoryczne schronisko dla bezdomnych i przeżywających trudności nastolatków. Eve dociera do ówczesnych jego pracowników. Dzięki ich wspomnieniom i znakomitej pracy nowo zatrudnionego przez policję antropologa, Eve udaje się zidentyfikować ofiary. Okazuje się, że to same dziewczyny: wytatuowana twarda nastolatka, zajmująca się nielegalnym handlem narkotykami; zbiegła córka małżeństwa dobrze prosperujących lekarzy. Wszystkie wiele przeżyły. I wszystkie straciły szansę na lepsze życie. Każdy ma coś do ukrycia. I kiedy Eve trafia na trop szokującego związku między ofiarami i swoją przyjaciółką, zyskuje jeszcze większy bodziec, by ujawnić tajemnice miejsca nazywanego Azylem… I odkryć zło, ukryte w ludzkim sercu.

Informacje dodatkowe o Ukryta śmierć:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-04-16
ISBN: 978-83-7961-206-2

Kup książkę Ukryta śmierć

"Ludzie robią dzieciom straszne rzeczy bo mogą. Bo silniejszy ma władzę, a nie dziecko. Są ludzie, którzy zamiast bronić dziecka i troszczyć się o nie dopuszczają się strasznych czynów."

Ukryta śmierć - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Mam, Romanse,
Kolejny tom przygód pani detektyw. Ttm razem Eve rozwiązuję tajemnicę zbrodni sprzed 15 lat. Po przeczytaniu kilkudziesięciu książek z tej serii, ta może trochę być szablonowa i nudzić. Jednak parę momentów mnie zaskoczyło i chociaż już w połowie domyśliłam się kto zabił, jednak zakończenie umiało mnie zaskoczyć. Tym razem za bardzo nie dało sie wyczuć, że książka dzieje się w tak dalekiej przyszłości. Zbyt mało pojawiło się w niej gadżetów wymyślonych przez autorkę.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2015-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Kolejna książka o porucznik Dallas. Tym razem musi odkryć prawdę o zabójstwie sprzed lat. W budynku, który zakupił jej mąż, znaleziono 12 szkieletów. Wraz ze swoją ekipą Eva zabiera się do pracy. Znów nie wpadłam na to kto zabijał. Zachęcam do przeczytania
Avatar użytkownika - NicoMinoru
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Born in Death
J.D. Robb0
Okładka ksiązki - Born in Death

Set in New York City in 2060, bestseller Roberts's latest police thriller under her Robb pseudonym in her Lt. Eve Dallas series (Naked in Death, etc.)...

Mrok i śmierć
J.D. Robb0
Okładka ksiązki - Mrok i śmierć

To było dźgnięcie w mroku. W pewien chłodny zimowy wieczór podczas seansu Psychozy w kinie mieszczącym się w sercu Nowego Jorku ktoś wbił szpikulec...