Upadłe serca

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych ,,Kwiatów na poddaszu".

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania ,,Kwiatów na poddaszu". Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki.
,,Upadłe serca" to trzecia część nowego cyklu, którego kolejne tomy wkrótce ukażą się nakładem Prószyński i S-ka.

Informacje dodatkowe o Upadłe serca:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-11-04

Kup książkę Upadłe serca

Upadłe serca - opinie o książce

Trzeci tom o losach rodziny Casteel za mną. W tej części Heaven jest już młodą mężatką,która próbuje żyć na nowo po trudnych przejściach, jednak wciąż natrafia na nowe przeszkody. Nieco irytowało mnie, że główna bohaterka tak bardzo lubi komentować zachowanie innych a w swoim nie widzi nic nagannego. Chociaż Fanny była dla mnie bardziej denerwująca. Taka mała, złośliwa żmija,która czyha w ukryciu, byle tylko kogoś pokąsać.
Jednak pod koniec widać, że dziewczyna trochę się poprawiła, ale zobaczymy co będzie w następnej części. Lubię tajemniczy klimat autorki, chociaż niektóre ekscesy były tutaj wplecione na siłę. Dużo w tej powieści było nienawiści i wzajemnych żalów. Nadal jednak jestem na nie jeśli chodzi o związki kazirodcze. Dla mnie miłość między bratem a siostrą, kuzynem a kuzynką czy wujkiem i bratanicą jest inna niż uczucie zakochanej pary.
Sięgnę po kolejny tom, bo jestem ciekawa co będzie dalej. Muszę jednak sobie zrobić małą przerwę od tej sagi.

Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Chcę skończyć i nie chcę skończyć.....
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2016-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
I znów zakazana miłość, tajemnice które wychodzą na jaw, intrygi i końcówka według mnie mogła być nieco lepsza. Jednak już ciut za dużo przeżyć jak na jedną bohaterkę i to takie nieprawdopodobne się wydaje ile człowiek może przeżyć w swoim młodzieńczym życiu. Ale mimo wszystko seria bardzo wciągająca.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-10-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Niestety w jej życiu nic nie jest proste. Cały czas musi walczyć z przeciwnościami losu. Dobrze się czyta. Szukam kolejnego tomu.
.Minęły już dwa lata od wydarzeń poprzedniej części. Heaven zostaje panią Stonewall i rozpoczyna się jej pozornie szczęśliwe życie mężatki. Służba w Farthinggale Manor wspomina o duchu nawiedzającym posiadłość. Duch kręcacy się po rezydencji okazuje się kimś z przeszłości, bardzo rzeczywistym, bo z krwi i kosci. Kiedy rodzice Drake giną w wyoadku, Fanny postanawia wykorzystać małego chłopca, aby tylko zemścić się na Heaven.
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-05-09, Przeczytałam, 52 w 2015 :),
Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby - tak jak zawsze marzyła - uczyć w szkole w Winnerow. Poślubia swoją dawną miłość, Logana Stonewalla i z nadzieją patrzy w przyszłość. Niestety Heaven, ulegając Loganowi, zgadza się, aby przyjęli zaproszenie Tony'ego Tattertona i spędzili swój miesiąc miodowy w Farthy. Na wspaniałym weselnym przyjęciu Tony zwodzi Logana perspektywą zamieszkania w okazałej rezydencji i podjęcia lukratywnej pracy w Fabryce Zabawek Tattertonów. Upiorna przeszłość po raz kolejny upomina się o Heaven, przejmując władzę nad jej losem i niszcząc z trudem wywalczone, kruche szczęście. Heaven musi zmagać się z demonami grzechu i zdrady, walczyć o własną niezależność. Nie poddaje się, ale czy wystarczy jej sił?
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Zdecydowanie najlepsza część sagi Casteel! Czytałam z zapartym tchem (przeplatając z nauką na egzaminy :/). Podczas czytania odczuwałam rozmaite emocje, często skrajne z rozdziału na rozdział. Wydaje się, że życie Heaven powoli się normuje, odnajduje szczęście u boku Logana - swojej pierwszej miłości. Ale on oszołomiony fortuną Tattertonów wpada pod silne wpływy Tony'ego, momentami miałam wrażenie, że wszystko sobie kalkuluje i z Heaven jest tylko dla jej bogactwa, nie z miłości. Do tego jego "przygoda" z Fanny i te pokrętne tłumaczenia, nie kupuję tego. Tak samo Heaven - podobno od zawsze chciała uczyć, ale porzuca szkołę i uczniów by zamieszkać w Farthy, a po powrocie do Winnerow już nawet nie ma mowy o tym, żeby pracowała. Gdyby naprawdę kochała nauczanie to robiłaby to dalej, zwłaszcza że fabrykę prowadził Logan. Poszukiwanie nauczycielki dla Drake'a też dziwne, skoro Heaven jest wykształcona w tym kierunku, to czemu sama się tym nie zajmie? Przez wprowadzenie takich nagłych zmian w zachowaniu bohaterów, autorka zmusiła mnie do przemyślenia wielu spraw. Pogmatwane więzy rodzinne wysuwają się tu na pierwszy plan, a tajemnice, zdrady, miłość, pożądanie i nienawiść tylko dodają książce pikanterii. Fanny to osoba, do której nigdy się nie przekonam, jej zachowania są wręcz haniebne . Z opisu kolejnej części wiadomo, że Heaven i Logan zginą w wypadku - nie za dużo tych wypadków? Skoro Luke i Stacie tak zmarli w tym tomie? Pozostaje mi czekać na premierę 4 części, żeby trochę ponarzekać, bo ta książka mimo wielu sprzeczności wciąga i fascynuje, mimo patologicznych zachowań.
Avatar użytkownika - Domi__T
Przeczytane:2015-01-24, Przeczytałam, Mam, Przeczytane 2015,
A jeśli ciernie
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - A jeśli ciernie

Kontynuacja "Kwiatów na poddaszu" i "Płatków na wietrze". Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę....

Tajemniczy brat
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - Tajemniczy brat

Najbardziej zaskakująca opowieść o Dollangangerach od czasów „Kwiatów na poddaszu”. Ostatni tom sagi Dollangangerów ponownie przenosi nas...