Kto winien jest WSZYSTKIEMU?

Jakobińscy rewolucjoniści, iluminaci, masoni, polscy spiskowcy, bolszewicy lub reakcjoniści, terroryści... Od wielu pokoleń państwa Zachodu walczą z prawdziwymi i urojonymi zagrożeniami. Rządy straszą swoich obywateli wizją wyjścia z cienia sił, które zburzą nasz spokój i porządek.  Krok po kroku ograniczają nasze wolności, inwigilując, a w ostateczności - sięgając po rozwiązania siłowe. Kiedy to się zaczęło i jakie wynikają z tego nauki?

Adam Zamoyski, znakomity znawca XIX-wiecznej historii, jako pierwszy opisuje genezę i pierwsze dziesięciolecia wojny europejskich władców z widmem terroru rozpętanego przez buntowników. Od rewolucji francuskiej do Wiosny Ludów, autor prowadzi nas przez historię wielkiego zderzenia sojuszu konserwatywnych dworów monarszych z walczącymi o wolność społeczeństwami i narodami Europy oraz opisuje obsesyjne lęki monarchów przed siłami dążącymi do zagłady cywilizacji tronu i ołtarza.

To przede wszystkim historia klęsk - zarówno autentycznych powstańców i rewolucjonistów, jak i władców kontynentu, którzy swoimi opresyjnymi działaniami przyspieszyli własny upadek, a w dłuższej perspektywie doprowadzili do największych tragedii dwudziestego wieku.

Ta opowieść miejscami przeraża, ale również wywołuje śmiech, a na pewno w atrakcyjny sposób uzmysławia, jak współczesne państwa ewoluowały dzięki poszerzaniu narzędzi kontroli nad obywatelem.

Informacje dodatkowe o Urojone widmo rewolucji. Tajne spiski i tłumienie ruchów wolnościowych 1789-1848:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-02-04
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Urojone widmo rewolucji. Tajne spiski i tłumienie ruchów wolnościowych 1789-1848

Urojone widmo rewolucji. Tajne spiski i tłumienie ruchów wolnościowych 1789-1848 - opinie o książce

Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina
Adam Zamoyski0
Okładka ksiązki - Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina

Wyjątkowa publikacja o bitwie, którą historycy i politolodzy uznali za jedną z najważniejszych w dziejach świata. Zamoyski pisząc o Bitwie Warszawskiej...

Polska. Opowieść o dziejach niezwykłego narodu 966-2008
Adam Zamoyski0
Okładka ksiązki - Polska. Opowieść o dziejach niezwykłego narodu 966-2008

Bestsellerowe dzieje Polaków - do czytania jednym tchem! Żywiołowa i dramatyczna opowieść znakomitego historyka. Książka napisana z rozmachem, przejrzyście...