Walt Disney. Potęga marzeń

Wydawnictwo Dream Books Niesamowicie dokładna biografia Disneya, ukazująca nieznane dotąd fragmenty z jego życia. Autor skupił się przede wszystkim na emocjach, które towarzyszyły Disneyowi podczas powstawania jego niezapomnianych dzieł, kładzie nacisk na osobowość, która sprawiła, że Walt stał się prawdziwą ikoną. Książka stanowi doskonałą podróż przez wszystkie dzieła Walta. Została napisana na podstawie wspomnień rodziny, archiwum wytwórni oraz setki prywatnych listów.

Informacje dodatkowe o Walt Disney. Potęga marzeń:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-01-07
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Walt Disney: An American Original
Tłumaczenie: Teresa Rutkowska

Kup książkę Walt Disney. Potęga marzeń

Walt Disney. Potęga marzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-04-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Kapitalnie skonstruowana biografia, umiejętne połączenie faktów, wspomnień (niejednokrotnie w formie anegdotek) i fragmentów listów. Pokazuje złożoność postaci Waltera Disneya, wielość jego pasji i przedsięwzięć. Sztuka pojawia się tu w różnych odsłonach - sztuka filmowa, architektura jako inspiracja dla różnych przedsięwzięć filmowych, rozwiązań zastosowanych w Disneylandzie, sztuka ilustrowania książek jako inspiracja dla poszukującego nowych rozwiązań wizjonera. I to, co istotne w każdym z rodzajów sztuki - proces twórczy.
Avatar użytkownika - mirabelka_02
mirabelka_02
Przeczytane:2016-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Wspaniała książka, dla tych którzy chcą poznać historię Walta Disneya.
Avatar użytkownika - konwallia
konwallia
Przeczytane:2014-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Walt Disney. Nazwisko, które znane jest wszystkim już od najmłodszych lat. Myszka Miki, Kaczor Donald, Pluto, Królewna Śnieżka, Bambi, Dumbo, Zakochany Kundel... Disneyland. Świat naszego dzieciństwa, marzenie wielu dzieci i dorosłych, marzenie, które było kiedyś marzeniem samego Walta Disneya. Biografia nietuzinkowego Walta, który nie zważając na profity finansowe ani na sceptyczne opinie otoczenia, zrealizował wiele (wielokrotnie wykraczających poza wyobrażenia ówczesnego świata rozrywki) marzeń jest lekturą niezwykle inspirującą. Po jej przeczytaniu chce się rzucić w wir pracy i nie zważając na jakiekolwiek ryzyko podążać za marzeniami, które są w zasięgu ręki. Mimo wielu faktów encyklopedycznych, licznych dat, nazwisk i tytułów, czyta się ją z przyjemnością, niejednokrotnie z niedowierzaniem. Książka, tak wspaniale przedstawiając sylwetkę Disneya, jego upór w realizacji wytyczonych celów, brak jakichkolwiek zahamowań czy odwagę w podejmowaniu ryzyka, zachęca do ciężkiej pracy w pogoni za ambicjami, nawet tymi wygórowanymi. Szkoda, że nie przedstawia całej machiny Disneya po dzień dzisiejszy. Historia Disneya urywa się w raz z jego śmiercią, co powoduje lekki niedosyt. Niemniej jednak polecam.