Wbrew zasadom

Tom 1 cyklu On Dublin Street

Jocelyn Butler pragnie tylko teraźniejszości, ale przyszłość czeka. Wkrótce wszystkie jej sekrety ujrzą światło dzienne...

Kilka lat temu Jocelyn pożegnała się w Stanach Zjednoczonych ze swoją tragiczną przeszłością i zaczęła nowe życie w Szkocji. Zakończyła żałobę, przepędziła demony i postanowiła już nigdy nie obdarzyć nikogo uczuciem. Życie samotnika układało jej się całkiem nieźle, dopóki nie wprowadziła się do nowego domu na Dublin Street, gdzie poznała mężczyznę, który wtargnął w jej starannie strzeżoną prywatność.

Braden Carmichael zawsze dostawał to, czego chce – a tym razem jest zdeterminowany zaciągnąć Jocelyn do łóżka. Wiedząc, jak bardzo obawia się ona stałych związków, Braden proponuje układ bez zobowiązań, który zadowoli ich oboje.

Zaintrygowana Jocelyn zgadza się, ale wkrótce przekonuje się, że Bradenowi nie wystarcza jedynie wielka namiętność. Uparty Szkot chce poznać jej prawdziwą naturę – przeniknąć aż do jej duszy.

To niezwykle seksowna książka. Szalenie podobała mi się podróż bohaterki ku poznaniu własnego „ja” i odnalezieniu w sobie siły. – USA Today's Happily Ever After Blog

Kiedy zaczęłam czytać tę powieść, znowu poczułam się jak młoda dziewczyna. Miałam ochotę powiesić na drzwiach swojego pokoju tabliczkę z napisem „Nie przeszkadzać” i czytać aż do rana. Umieszczam ją na swojej prywatnej liście bestsellerów 2012 roku! – Fiction Vixen

Mnóstwo zabawnych dialogów, niezwykle seksowne sceny i pełno dramatyzmu. Czy wspomniałam już o niezwykle seksownych scenach? – Dear Author

Samantha Young jest wielbicielką książek ze Szkocji. Skończyła uniwersytet w Edynburgu.

Informacje dodatkowe o Wbrew zasadom:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-06-19
ISBN: 978-83-7778-477-8
Tytuł oryginału: On Dublin Street
Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska

Kup książkę Wbrew zasadom

Wbrew zasadom - opinie o książce

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Czytając tę książkę, miałam chęć zanucić "kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością". Niebanalna historia tworząca świetną całość. Przeprowadzka miała być dla Joss początkiem nowego życia. Współlokatorka okazała się wspaniałą dziewczyną, która stała się znakomitym balsamem dla udręczonej duszy Joselyn, która powoli zaczęła otwierać się na świat i żyć, a nie egzystować jak to robiła od chwili, gdy w wypadku zginęli jej najbliżsi. Jest jeszcze On - bogaty, przystojny biznesmen - Brandon. Kobieciarz i bawidamek, który w głębi duszy jest wrażliwym i troskliwym mężczyzną (poza tym jest przyrodnim bratem Ellie - owej zwariowanej współlokatorki i tu pokusiłabym się o użyciu słowa.. przeznaczenie) Czy układ jaki zawierają Joss i Brandon - o nieangażowaniu się uczuciowo faktycznie taki będzie? Czy w ich relacje nie wkradnie się czasem niechciane uczucie? Owszem - jest to powieść z pieprzykiem, ale także obyczajowa z nutką psychologii, co bardzo mi się podobało. Czytanie książek, które są tylko i wyłącznie o seksie, straciło dla mnie urok, ale jeśli historia ma oprócz tego głębię i ciekawą fabułę, to jestem jak najbardziej za.
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-06-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,

Ona- Joselyn , młoda atrakcyjna kelnerka, marząca o karierze pisarki. Amerykanka, która po niespodziewanej śmierci rodziców i siostry w wypadku samochodowym zaczyna myśleć, że uporała się z bólem po starcie najbliższych. Postanawia zacząć życie od nowa w Szkocji. Posiadając spory odziedziczony majątek po rodzicach  chce wynająć apartament....

On- młody, bogaty businessman Braden Carmichael. Mężczyzna , który jest wabikiem na kobiece wdzięki , korzysta z uciech życia wolnego faceta....

Oni- on i ona spotykają się zatrzymując jedną taksówkę....

I tu mogłaby się zacząć współczesna bajka o kopciuszku, ale zanim to nastąpi autorka powieści "Wbrew zasadom" -Samantha Young zafunduje czytelnikowi istną huśtawkę nastojów.

Joselyn, dla przyjaciół Joss jest zagubioną, choć bardzo wyzwoloną kobietą. Od czterech lat w celibacie ( nie zakonnym) postanawia podnająć pokój w apartamencie, o dość wysokiej opłacie. Nie zraża to dziewczyny, a nawet zachęca, gdyż mieszkanie jest boskie. A i właścicielka - Ellie jest bardzo sympatyczna, rozrywkowa i pozytywnie zakręcona. Ellie ma duży wpływ na powolne otwieranie się Joss, która dźwiga ciężar, który próbuje rozładować podczas wizyt u psychologa.

Natomiast Braden także nosi jarzmo przeszłości. Skrywa sekret, który zaważył na jego dotychczasowym życiu, a i być może uratował przed stoczeniem się w poczucie lęku i wyrzutów sumienia.

Z biegiem okoliczności jest fakt , iż Ellie i Braden są przyrodnim rodzeństwem i mają ze sobą świetny kontakt. Braden - playboy zaczyna uwodzić Joss i oboje zawierają układ, że skoro są sobą zafascynowani będę się spotykać w sypialni przez okres trzech miesięcy, ale na stopie partnerskiej już nie. Wydaję się, że to umowa idealna, jednak Braden "cichaczem" zaczyna zajmować więcej miejsce w życiu dziewczyny niż ona, by tego chciała.....

Niech was okładka nie zwiedzie. Nie jest to kolejna pozycja z gatunku powieści erotycznej. Owszem są momenty pikantne (nawet pisarka użyła grzesznych słów), ale znajdziecie w tej pozycji więcej obyczajowych wątków, z domieszką psychologii. Na kartach lektury czytelnik dostrzeże emocjonalną przemianę dziewczyny i dotrze do tajemnicy, którą ukrywa nawet przed najbliższymi przyjaciółmi.  Co ciekawe odniosłam wrażenie, że pustka i wyrzuty sumienia, które kłębią się w sercu Joss mają bezpośredni związek z jej rodzicami. Myliłam się. Jest jeszcze jedna sprawa, której już wam nie zdradzę.

Wielkim pozytywem jest sposób prowadzenia narracji. Narratorem jest bohaterka. Dzięki czemu wczuwałam się, identyfikowałam się z Joss i współczułam jej , by za chwilę cieszyć się z jej szczęścia.

Autorka także w doskonały sposób stworzyła postać Bradena. Nie jest on macho, którego nic nie rusza. Ma on napady szału, złości i bywa, że nie potrafi nad tym zapanować. Ciekawe jest , to, że oprócz wątku romansowego , są także wątki poboczne (chociażby choroba nowotworowa Ellie).

Na okładce piszę, ze jest dużo śmiesznych dialogów. Ja bym z tym twierdzeniem polemizowała. Ale co dla mnie jest zwyczajną rozmową, choć czasem ostrą , nie znaczy , że mnie to śmieszy. Każdy ma inne poczucie humoru. Mnie ta powieść nie śmieszyła, ale dała wiele pozytywnych emocji i wiele chwil z ciekawą lekturą.

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Empik :), Mam,
Kocham tą książkę!! Nie żałuję że zdecydowałam się na jej zakup. Wciągnęła mnie do reszty. Książka pełna erotycznych tekstów ale nie zabrakło w niej również zabawnych dialogów. Nie zdziwiło by mnie gdyby ktoś zdecydował się nakręcić film na jej podstawie. Młoda barmanka marząca o karierze pisarki podczas poszukiwania mieszkania natrafia przypadkiem na tajemniczego "pana garnitura" który okazuje się bratem jej przyszłej współlokatorki. Bohaterowie zawierają układ że będzie łączył ich tylko seks tak się jednak nie staje. Zakochują się w sobie i stają się zazdrośni o siebie na wzajem. Książka zakończona happy endem ale nie wiele brakowało aby tak się nie stało. Potrzebna była mała intryga i kilka kłamstw aby bohaterka zdała sobie sprawę, że naprawdę się zakochała.
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2013-07-01, Ocena: 3, Przeczytałam,
Pamiętacie szał na książki o wampirach, który opanował czytelnictwo chwilę po tym, jak seria Stephenie Meyer ,,Zmierzch" osiągnęła sukces? Zapewne tak, bo ciężko to zapomnieć. Nie tak dawno temu zapanowała moda na literaturę erotyczną, a furorę robiła książka ,,50 twarzy Greya". Nie mówię, że wcześniej nie można było znaleźć na rynku erotyków, ale teraz jest to na pewno dużo bardziej dostępne. I tak właśnie w moje ręce trafiła nowość wydawnicza - książka Samanthy Young ,,Wbrew zasadom". Gdy Jocelyn Butler miała 14 lat jej życie uległo diametralnej zmianie. Przez wiele lat nie mogła się pozbierać, stale myślałam o tragedii, która przydarzyła się jej rodzinie. Od tamtego czasu minęło 8 lat, a Joss pragnie zapomnieć o przeszłości i przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych. Znalazła cudowne mieszkanie z całkiem miłą współlokatorką. Teoretycznie jej życie samotniczki powinno toczyć się dalej bez żadnych problemów. Tak się jednak składa, że na jej drodze stanął Braden Carmichael - arogancki przystojniak, który niesamowicie działa na jej wyobraźnię. Jednak Braden chce od niej tylko jednego - pragnie ją zaciągnąć do łóżka. Ale czy taka relacja faktycznie może obejść się bez żadnej głębi i bliższego poznawania siebie nawzajem? ,,Wbrew zasadom" - tytuł wprawia nas trochę w zamieszanie, ponieważ zaczynamy się zastanawiać o jakie zasady chodzi. Zasady są różne: przepisy, normy prawne, savoir-vivre... Ale są też takie, które mają większe znaczenie dla każdego z nas. Mianowicie są to zasady, które ustalimy sobie sami, te które są najważniejsze dla nas i naszego umysłu. Mówi się, że zasady są po to, żeby je łamać, ale w tym przypadku Samantha i Braden wolą się trzymać tego, co ustalili. Jak się domyślacie, różnie im to wychodzi. Samantha jest dosyć bezczelną, ale zamkniętą w sobie dziewczyną z trudną przeszłością, która odcisnęła na niej piętno. Braden to typ, który zawsze dostaje to, czego chce. Typowy uwodziciel i kobieciarz - przynajmniej na pierwszy rzut oka. Przy bliższym poznaniu widzimy, że jest człowiekiem ciepłym i oddanym, który potrafi dbać o tych, których kocha - rodzinę, przyjaciół, ukochaną kobietę. Nie jestem znawczynią tego typu literatury, bo rzadko po nią sięgam, ale mimo wszystko są pewne ogólniki w książkach, które rządzą się tymi samymi prawami. Po pierwsze: styl i język. Nie ukrywam, że te dwie rzeczy są tutaj dosyć proste i łatwe w odbiorze, co moim zdaniem jest akurat dobre, bo nie wyobrażam sobie w tej pozycji wyniosłego języka i pięknego słownictwa. To typowa codzienna historia, zwykłe życie, które na pewno przeżyła nie jedna osoba na świecie, bo takie sytuacje po prostu się zdarzają. W sumie mogłabym powiedzieć, że to idealny materiał na lekką komedię romantyczną, przy której nie trzeba za dużo myśleć. Ważną rzeczą są tutaj oczywiście opisy scen erotycznych, bo nie ukrywajmy - to trzeba umieć napisać w taki sposób, żeby nie zniesmaczyło czytelnika i nie odebrało mu chęci do dalszego czytania. Te sceny powinny dodawać pikanterii i pobudzać naszą wyobraźnię, oczywiście w granicach dobrego smaku. Jeżeli chodzi o moje odczucia w tym temacie to uważam, że autorce się to udało, ponieważ w ogóle nie czułam się zdegustowana, obyło się bez prymitywnych wypowiedzi i słów. Powieść Samanthy Young to taka lekka historia, która porusza więcej tematów niż pożądanie. Znajdziemy tutaj motyw traumy z przeszłości, oddania i przyjaźni, odnajdywania samego siebie i pokonywania własnych lęków. Nie są to wątki zrealizowane w sposób nadrzędny, ale przynajmniej urozmaicają fabułę. Bohaterowie są w miarę wyraźni, a każdy z nich to inna osobowość. Całkiem przyjemna pozycja, z która można spędzić miłe chwilę, czasem można się pośmiać, a bardziej wrażliwe osoby może nawet się wzruszą. Nie jest to książka górnych lotów, ale nie zalicza się również do porażek literackich. Oceniłabym ją raczej w sposób neutralny. To zwykła historia codziennego życia, którą poznając możemy spędzić całkiem dobrze czas. Jeżeli macie ochotę na chwilę relaksu to zdecydowanie jest to pozycja dla Was.
Avatar użytkownika - Paulina26
Paulina26
Przeczytane:2020-08-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

Piękna powieść. Z poczuciem humoru, trochę smutna ale z szczęśliwym zakończeniem. Bardzo mi się podobała dwójka głównych bohaterów Joss i Braden, którzy ciągle sobie dogryzali. Tutaj idealnie pasuje kto się czubi ten się lubi. Świetna fabuła. Polecam

Avatar użytkownika - Alexxandra
Alexxandra
Przeczytane:2019-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ta książka chwyta za serce. Historia jest cudowna a bohaterzy bardzo realni. Polubiłam ich od samego początku i szczerze kibicowałam aby byli ze sobą.

W powieści poruszony jest trudny temat o utracie rodziny. Bohaterka miała zaledwie 14 lat gdy zmarli jej bliscy i od tamtej pory przebywała w rodzinach zastępczych. Prowadziła destrukcyjne życie i staczała się coraz niżej tracąc kolejne bliskie jej osoby. Zyła w przekonaniu że nie zasługuję na szczęście i miłość dlatego odpychała od siebie każdego. Do czasu aż na jej drodzę stanął przystojny biznesmen który okazał się być bratem jej koleżanki. Od tej chwili nic już nie będzie takie proste jak wcześniej.

Samantha Young piszę wspaniałe książki które poruszają czytelnika. Mam nadzieję, że przeczytam jeszcze nie jedną tak dobrą historię tej autorki

Avatar użytkownika - karli49
Przeczytane:2018-02-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Nieznośny ciężar tajemnic
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Nieznośny ciężar tajemnic

Niektóre sekrety są tak duże, że mogą zmienić wszytko. “Wiem, jak o siebie dbać. Od zawsze mogłam liczyć tylko na siebie.” India Maxwell...

Wszystko przed nami
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Wszystko przed nami

W pogoni za marzeniami, pełna nadziei i wiary w swój wybór Nora przenosi się z Ameryki do Szkocji. Doznaje jednak samych rozczarowań i po trzech bezowocnych...

Forget Me Not
Julie Soto