Wielka Księga Armii Krajowej

„Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku.
Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą, zdrada karana jest śmiercią!”
Przysięga Armii Krajowej

Fenomen w ogarniętej wojną Europie. Największa podziemna organizacja państwowa i jej armia. Setki tysięcy patriotów walczących z okupantem za ojczyznę i niezłomnie wierzących w zwycięstwo.

Armia Krajowa – chwalebny rozdział polskiej historii. Oddajemy do rąk czytelników książkę wyjątkową. Wielka Księga Armii Krajowej opowiada o historii polskiej armii podziemnej w sposób kompleksowy i pasjonujący. Jej autorami są wybitni znawcy i pasjonaci II wojny światowej.

Szeroko ujęta tematyka obejmuje m.in. początki Polskiego Państwa Podziemnego kluczowe decyzje i motywacje dowódców zagrożenia konspiracyjnego życia spektakularne akcje i niezwykłe metody walki kontrowersyjną działalność egzekutorów bohaterstwo ludzi, którzy „nie sypnęli” działalność kobiet tragiczne dylematy w ostatnich miesiącach wojny.

To historia męstwa i poświęcenia, wzbogacona setkami zdjęć (również niepublikowanymi) i relacjami świadków. To hołd oddany polskim bohaterom.

Informacje dodatkowe o Wielka Księga Armii Krajowej:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-16
Kategoria: Historyczne
ISBN: 97883240-3422-2

Kup książkę Wielka Księga Armii Krajowej

Wielka Księga Armii Krajowej - opinie o książce

Książka pt. "Wielka Księga Armii Krajowej" zdecydowanie jest zaskoczeniem. Gdy otrzymałem ją do recenzji, trochę poczułem strach, iż to kolejna przepastna książka, napisana nudnym, naukowym językiem. Na szczęście okazało się, że jest zupełnie inaczej – świetnie się ją czyta. Pomimo dużej objętości – do przeczytania jest ponad 500 stron – tekst jest napisany tak prosto, tak przystępnie, że nawet nie spostrzegłem się, kiedy książka się skończyła. Dużym plusem są też liczne fotografie z których spoglądają na czytelnika postacie niemalże żywe. Naprawdę dziwne uczucie, jakby postacie z książki obserwowały człowieka.

Ale przejdźmy do rzeczy. Praca zbiorowa kilku uznanych historyków, opowiada o różnych aspektach działalności Armii Krajowej. Tak więc możemy prześledzić, w jakich warunkach kształtowała się i działała AK. Poznajemy życie polskich konspiratorów, ich bohaterstwo, ale i drobne żarty, które sobie nawzajem robili. W książce uderza postawa konspiratorów z AK - to jak funkcjonowali w życiu publicznym, i w życiu podziemnym. Śledzimy przebieg poszczególnych akcji, jak odbijanie więźniów, dywersja czy akcje likwidacyjne członków gestapo. Przystępnym językiem opisano całą historię Armii Krajowej, od powstania po rozwiązanie i walkę partyzancką już pod okupacją sowiecką, choć ten ostatni temat, moim skromnym zdaniem, został niedostatecznie rozwinięty. Choć książka kosztuje kilkadziesiąt złotych, sądzę, że warto ją mieć na swojej półce.

Kenia. Przewodnik ilustrowany
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kenia. Przewodnik ilustrowany

Przewodnik ilustrowany KENIA zawiera wszystko, czego można oczekiwać od przewodnika turystycznego. Jest inspirującą lekturą przed wyjazdem, bezcenną...

Shapes with Peter Rabbit
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Shapes with Peter Rabbit

Learn all about shapes with Peter Rabbit and his friends....