Wielki skok na pociąg

Anglia, rok 1854. Kolej parowa jest coraz częściej wykorzystywana do przewozu cennych przesyłek. Wiadomość o wielkim transporcie złota staje się wyzwaniem dla Edwarda Pierce'a - dżentelmena i genialnego złodzieja. Wraz z grupą najlepszych mistrzów w swoim fachu opracowuje plan wielkiego skoku... "Ekscytująca, oparta na faktach XIX-wieczna wersja »Żądła«". "New York Times Book Review"

Informacje dodatkowe o Wielki skok na pociąg:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Wielki skok na pociąg

Wielki skok na pociąg - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2015-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki - 2015,
Połowa dziewiętnastego wieku, na dalekim Krymie trwa wojna, a z Anglii regularnie przesyłane jest złoto na jej opłacanie. Grupa kryminalistów pod dowództwem Edwarda Pierce'a, dżentelmena i pomysłowego złodzieja zarazem, przygotowuje się do przejęcia transportu z pociągu. Rzecz nie jest łatwa, bowiem złoto przewożone jest w ciężkich sejfach, przymocowanych na stałe do wagonu, zamykanych na cztery klucze, które umieszczone są w trzech różnych miejscach. Pierce musi odkryć, gdzie są one schowane, zrobić duplikaty, dostać się do wagonu jadącego pociągu i ukraść złoto. Zadanie godne geniusza. Historia oparta na faktach, podana w oszczędny, kronikarski sposób, uprawdopodobniający rozwój wydarzeń, a jednocześnie zajmujący i trzymający w napięciu. Smaczku dodaje koloryt epoki wiktoriańskiej, kilka obrazków z życia ówczesnych ludzi, przesądy i zakłamanie, fałsz, ale i poczucie honoru, warunkujące działania tak niskich, jak wyższych sfer. Pomysłowość i umiejętność dostosowania do nagle zmieniających się warunków wyróżnia bohatera spośród społeczeństwa i warunkuje jego sukces. Na podstawie powieści powstał świetny film, z Seanem Connerym i Donaldem Sutherlandem w rolach głównych.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2024-03-02, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Taki Crichton, jakiego najbardziej lubię. Bez kombinowania, bez naukowego nadęcia, za to opowiadający świetnie świetną historię.

Wielka różnica pomiędzy nim, a Danem Simmonsem polega na tym, że przedstawiając kontekst historyczny opowieści nie brnie w niepotrzebne szczegóły, ograniczając się do tego, co pozwoli nam lepiej zrozumieć przebieg wydarzeń.

Czytało mi się to znakomicie, dałem się wciągnąć, choć do pełni szczęścia brakowało mi więcej emocji. Ale książkę polecam.

Linia czasu
Michael Crichton0
Okładka ksiązki - Linia czasu

Właściciel wielkiej firmy komputerowej realizuje odwieczne marzenie ludzkości: konstruuje prototyp maszyny czasu. Zamierza zbić fortunę na czymś, czego...

Smocze kły
Michael Crichton0
Okładka ksiązki - Smocze kły

PORYWAJĄCY THRILLER AUTORA BESTSELLEROWEJ POWIEŚCI PARK JURAJSKI. Przełomowe odkrycia. Zażarta rywalizacja. Przygoda, która tworzy historię. Doskonała...