Wielkie sekretne widowisko

Książka której nie umiem zaszufladkować... Horror? Dark fantasy? Pierwsza powieść z cyklu trylogii "Księgi Sztuki". Wszystko zaczyna się na pewnej poczcie, gdzie znudzony swoim życiem Jeffe pracuje przy sortowaniu przesyłek. Nieciekawa początkowo praca otwiera jego świadomość na istnienie pewnej Szkoły oraz idealnej w swej formie Sztuki. Niestety, selekcjoner listów jest prymitywem i brutalem. Dochodzi do zbrodni, a po niej - wędrówki w poszukiwaniu odpowiedzi… oraz zrozumienia Sztuki. Na swej drodze spotyka Fletchera - naukowca, który okazuje się być podobną mu istotą dostrzegającą więcej niż zwykli ludzie. Zaczynają pracować razem. Ich wiedza rośnie, wraz z nią rośnie też ich potęga. W trakcie swoich studiów odkrywają "nuncjo", substancję potrafiącą przenieść człowieka na wyższy poziom świadomości oraz podarować mu niemal boską moc. Fletcher wie, że w rękach Jeffa ten wynalazek będzie straszliwą bronią przeciwko całemu światu... Co dalej? Warto przekonać się czytając, chociaż książka z pewnością nie jest łatwa w odbiorze. Spodoba się miłośnikom rozbudowanych, mrocznych opowieści, gdzie jednak przebija czasem coś pozytywnego i dobrego.

Informacje dodatkowe o Wielkie sekretne widowisko:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
ISBN: 978-83-245-7725-5

Kup książkę Wielkie sekretne widowisko

Wielkie sekretne widowisko - opinie o książce

Avatar użytkownika - liver_
liver_
Przeczytane:2016-03-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 25 książek w 2016 roku, Mam,
Książka pochłania czytelnika na wiele godzin. Niezwykle zaskakująca i zdecydowanie wymaga pełnej uwagi, gdyż łatwo się pogubić. Po przeczytaniu potrzebowałem czasu na powrót do rzeczywistości.

Przeczytać, przeczytałam, ale nie czuję, żebym cokolwiek wyniosła z tej lektury. Nie sięgnę w przyszłości po kolejne pozycje tego autora.
Nie odczułam ani napięcia, ani klimatu grozy w opisach, a niby jest to horror. Kiedy tylko zaczynało się robić odrobinę ciekawiej, akcja zwalniała do ślimaczego tempa albo przeskakiwała na innych bohaterów.
Pomysł z nuncjo miał potencjał, ale moim zdaniem nie został wykorzystany. Motyw Sztuki i pary odwiecznych wrogów nie zaciekawił mnie zupełnie niczym.
Szczęśliwie powieść wolna była od wulgaryzmów, ale przesycono ją zupełnie niepotrzebnymi opisami męskich i żeńskich intymnych partii ciała.
Podsumowując: nuda, nuda, nuda, ale zmęczyć się da.

Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 5, Przeczytałem,
Złodziej wszystkich czasów
Clive Barker0
Okładka ksiązki - Złodziej wszystkich czasów

Album stworzony na podstawie powieści Clive`a Barkera o tym samym tytule. Bohaterem opowieści jest dziesięcioletni Harvey Swick, który trafia do pełnego...

Księgi krwi V
Clive Barker0
Okładka ksiązki - Księgi krwi V

W V części "KSIĄG KRWI" kolejne 4 opowieści grozy: Zakazany - Wiele jest zakazów zbyt kategorycznych, by je złamać. Wiele opowieści zbyt przerażających...