Wiersze pod psem

Zbiór zabawnych i dynamicznych wierszy o różnych rasach psich. Wszystkie rasy, poza dokładną charakterystyką zamieszczoną w wierszu, są przedstawione na sympatycznych i werystycznych ilustracjach.

Informacje dodatkowe o Wiersze pod psem:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2008-06-18

Kup książkę Wiersze pod psem

Wiersze pod psem - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2014-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Wiersze pod psem Wandy Chotomskiej, to zbiór wierszy i wierszyków dla dzieci małych i dużych, od krótkich kilku- zaledwie wersowych rymowanek, aż po dłuższe formy. Wszystkie powstały z myślą o najwierniejszym przyjacielu człowieka – psie oraz największym ludzkim fanie zwierzęcia, czyli dziecku.

Znaleźć tu można rymowanki dobrze znane, jak Kundel bury, czy A ja mam psa  i te mniej lub zupełnie nieznane. Czytając aż ma się ochotę zaśpiewać, bo w głowie pobrzmiewają melodie do dwóch wspomnianych już wierszy.

Wiersze pod psem są fantastyczne do czytania, równie kapitalne do oglądania. Mnóstwo w nich humoru i … wigoru. Takiego, jakiego nabrać można dzięki psiakowi właśnie. Czytasz i masz ochotę na figle! I śmiejesz się do rozpuku, przy wtórze małego czytelnika, który być może nie zrozumie sensu każdego wiersza, ale któremu na pewno większość przypadnie do gustu.

Miłe dla oka ilustracje stanowią większą część książki. Jest więc coś i do słuchania i do oglądania i do pogadania, bo o każdej z ilustracji i przy każdym wierszyku możecie wymyślić dodatkową opowieść.

To propozycja książkowa obowiązkowa dla miłośników czworonogów, choć polecić ją można każdemu. Wiersze są zabawne, kształtują spostrzegawczość u dzieci, są świetną formą zabawy – chociażby w przypadku wierszyka o specyficznym zapisie graficznym (Na jednym psie), ale  zabawa towarzyszyć może czytaniu każdego wiersza.

To Wanda Chotomska w najlepszym wydaniu, bo w takim właśnie kochają ją dzieciaki. Z prostym przekazem, ciepłem, olbrzymią dawką humoru i głową pełną pomysłów, a właściwie książką pełną ich ucieleśnienia.

Polecam gorąco. Dzięki takim właśnie książkom, z całą pewnością uda się zaszczepić w dzieciach miłość do literatury i do poezji szczególnie.

Gwiazdka Kubusia Puchatka
Wanda Chotomska 0
Okładka ksiązki - Gwiazdka Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek prosi gwiazdkę o prezent dla siebie i przyjaciół....

Kubuś i Przyjaciele. Dzwonek Szalonek i inne historie
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Kubuś i Przyjaciele. Dzwonek Szalonek i inne historie

Pewnego dnia wiatry dostały kręćka. Wschodni wywiał Zachodni z zachodu na wschód, a Zachodni zrobił to samo ze Wschodnim, tylko że odwrotnie. No, jednym...