Wieszać każdy może

Tom 5 cyklu Jakub Wędrowycz

Kiedy wrogie armie ścierają się koło twego domu, kiedy Zieloni Mściciele wkraczają do akcji, a potężna klątwa egipska zagraża wszystkim i wszystkiemu, pojawia się On. Nie jest super bohaterem, nadczłowiekiem, nie ratuje ludzkości w imię wyższych celów. Rozpoznacie go bez trudu. Walonki, kufajka, czapka uszanka i ten specyficzny...aromat? Najbardziej charakterystyczny bohater polskiej fantastyki. Bimbrownik, egzorcysta...po prostu Jakub Wędrowycz. Powraca w wielkim stylu! "Wieszać każdy może", to kolejna książka o tej kultowej postaci. W typowo "wędrowyczowskich" opowiadaniach poznacie jedną z wojennych przygód bohatera, dowiecie się kim są "Zieloni Mściciele" oraz wysłuchacie wykładu na tematy fachowe. Autor ujawni wreszcie prawdziwe imię Baby Jagi i pokaże zgubne efekty działania kaca. Po raz pierwszy okaże się również, że był ktoś, kto mógł wypić więcej niż Jakub Wędrowycz. Ale nie był człowiekiem, więc się nie liczy. A na koniec... na koniec poznacie siłę prawdziwej egipskiej klątwy. Tym razem do Wędrowycza dołączy również Wieśmin - bohater opowiadania nagrodzonego w konkursie literackim "U nas za stodołą". Opowiadanie po części wyjaśnia tajemnicę niezwykłej płodności twórczej Andrzeja Pilipiuka.

Informacje dodatkowe o Wieszać każdy może:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
ISBN: 83-60505-11-X

Kup książkę Wieszać każdy może

Wieszać każdy może - opinie o książce

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2017-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Jakub Wędrowycz jest wioskowym egzorcystą i opojem. Wyrusza on ze swoim prawnuczkiem Piotrusiem i przyjacielem kozakiem Semenem ratować jego wnuka archeologa. W ślad za nim podążają Lenin i Dzierżyński wysłani przez boda Seta aby chronić grób faraona Amonhotepa. Ostatecznie wyśle on swoich prześladowców do piekła, a dogadają się zAnubisem i faraonem... Po drodze pokonają też wampiry.

Kolejne przygody Jakuba Wędrowycza. Tym razem nasz ulubiony bohater uczy seminarzystów jak unieszkodliwić wampiry, pokonuje Babę Jagę, a do tego razem ze swym wnukiem oraz przjacielem Semenem udają się do Egiptu, by złamać pewną klątwę... W książce znajduje się również jedno opowiadanie wyłowione z konkursu - krótka historia o tym jak to Andrzej Pilipiuk został pokonany.

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2015-06-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek - 2015,
Jakub w trakcie swej wędrówki. Nie ma przeszkód są tylko wrogowie do pokonania.
Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Z taką sławną osobistością, to się nawet jego Anioł Stróż napije, a warto nawet potem dostać za to po uszach. Ale tam gdzie diabeł nie może, egipscy bogowie się srogo trudzą, nawet pierwszy sekretarz Włodek średnio sobie radzi, należy posłać specjalistę. A specjalista ponad wszystkich jest tylko jeden. Dajcie mu tylko dobrego bimbru, a nawet z Węgrem się w tajemny sposób dogada i wszystko załatwi. Ponadto, jak powszechnie wiadomo, krew nie woda, nawet prawnuczek pomoże, gdy wnuk sąsiada w potrzebie!
Avatar użytkownika - Jaszczura
Jaszczura
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Uwielbiam Jakuba i jego przygody, ciekawe, zabawne.. po prostu wszystko czego oczekuję
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Śmiech gwarantowany, a nieco odstręczajacy na pierwszy rzut oka Jakub strasznie przypomina dziadygę, którego znałam...
Avatar użytkownika - antypater
antypater
Przeczytane:2012-03-15,
Swietna ksiazka na poprawe humoru i zredukowanie zestresowania. Polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-23, Mam,
Dokłądnie. Najlepsza książka na smutne wieczory :D
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2011-01-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Kolejna porządna dawka humoru i przygód bimbrownika i egzorcysty amatora. W sam raz na jesienne długie wieczory.

Kolejny tom pełen absurdalnych opowiadań różnej treści. Przez pół książki Jakub z Semenem i prawnukiem podróżują do Egiptu, po drodze rozprawiając się z wampirami. A ścigani są przez Lenina i Dzierżyńskiego. Wisienką na torcie jest ostatnie opowiadanie "Wieśmin" wyłonione w konkursie.

Czytając kolejno tomy mam wrażenie, że powtarzany jest pewien schemat. Ale opowiadania nadal bawią. Chociaż nie są one dla każdego. Wymagany jest czytelnik z dużym dystansem i wisielczym humoremq(???)p

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Przeczytane:2022-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2022,
Litr ciekłego ołowiu
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Litr ciekłego ołowiu

Zbiory opowiadań tzw. „bezjakubowych” – to kawałek prozy pisanej bardziej na poważnie. Wśród krytyków uchodzą za najlepszą część twórczości...

Czarownik Iwanow
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Czarownik Iwanow

Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;