Wilk

W lesie nieopodal Litton w Somerset Piechur, okoliczny włóczęga, znajduje błąkającego się psa z przyczepionym do obroży skrawkiem papieru, zawierającym mrożący krew w żyłach apelem ,,Pomóżcie nam!". Wzywa inspektora Jacka Caffery, który dostaje w spadku zarówno psa, jak i dochodzenie. Nie ma pojęcia, kogo lub czego szuka, ale zdaje sobie sprawę, że to wyścig z czasem...

Tymczasem, dziesięć mil dalej pewna dobrze sytuowana rodzina walczy o życie, uwięziona w ustronnej posiadłości na szczycie wzgórza. Dwóch mężczyzn wdarło się do ich domu, a ich żądania są kuriozalne, wręcz upokarzające. Nie jest to jednak przypadek. Wygląda na to, że porywcze szukają zemsty. Koszmar, który rodzina przeżyła przed laty, teraz powraca...

Czy Caffery dostrzeże w porę związek między tymi zdarzeniami?

"Napięcie narastające aż do hipnotyzującego finału, idealnie dawkowane poczucie zagrożenia. Mistrzostwo!"  Sunday Mirror

Informacje dodatkowe o Wilk:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-03-23

Kup książkę Wilk

Wilk - opinie o książce

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Wilk” Mo Hayder to thriller, który świetnie mi się czytało! No i oczywiście wywołał lawinę poszukiwań innych książek autorki – bo na pewno na tym jednym spotkaniu się nie skończy!

Autorka trafiła dokładnie w nastrój i klimat, jakie uwielbiam: jest tajemnica, jest narastające poczucie zagrożenia, jest intrygujący detektyw i wreszcie – jest totalne zaskoczenie na końcu!

Powieść zaczyna się mocnym akcentem: włóczęga zwany Piechurem znajduje błąkającego się po lesie psa z przyczepioną do obróżki karteczką z napisem: „Ratuj nas!”. Sprawa go intryguje na tyle, ze wciąga w nią inspektora Jacka Caffery’ego, któremu – w zamian za rozwiązanie zagadki – obiecuje pomóc w poznaniu prawdy dotyczącej losów brata inspektora, porwanego w dzieciństwie i nigdy nieodnalezionego.

Jack Caffery przygarnia psa i zaczyna prowadzić śledztwo – początkowo bez większych nadziei, potem – z coraz mocniejszym zaangażowaniem. Z czasem orientuje się, że gra toczy się o najwyższą stawkę. Tylko czy zdąży dotrzeć do nadawców prośby o pomoc, zanim będzie za późno?

Równolegle ze śledztwem Jacka Caffery’ego poznajemy losy pewnej rodziny: Matildy i Olivera Anchor-Ferres i ich córki Lucii. Do ich położonego na odludziu domy wdziera się dwóch mężczyzn. Są pozbawieni skrupułów, okrutni i przerażający. Zanim przedstawią żądania swych mocodawców, chcą mieć pewność, że ich zakładnicy będą tak przerażeni i złamani, że zgodzą się na wszystko. Prowadzą z nimi okrutną grę, upokarzają ich i wykorzystują łączące ich więzi, aby wzbudzić jak największy lęk, obawę przed utratą bliskich, gotowość do współpracy. Tylko… co tak naprawdę jest ich celem? Autorka wielokrotnie wyprowadza nas na manowce, każe snuć domysły, które okazują się błędne, rzuca fałszywe tropy. Do samego końca pozostałam w napięciu i kiedy już myślałam, że wszystko wiem – BUM – Mo Hayder wyciągnęła asa z rękawa i kompletnie mnie zaskoczyła.

Książkę przeczytałam jednym tchem – po prostu nie mogłam się oderwać. Miejcie to na względzie, sięgając po tę lekturę, bo to prawie czterysta stron! Czterysta stron napięcia, powolnego dochodzenia do prawdy, budowania nastroju grozy i niepokoju. Czterysta stron zaskoczeń, błędnych tropów, domysłów i zagadek z przeszłości – które każą nam snuć kolejne teorie i rodzą więcej pytań niż odpowiedzi.

Świetny thriller dla wszystkich, którzy lubią psychologiczne gry, narastające napięcie i regularnie dawkowane poczucie zagrożenia. Nie brakuje tutaj także dość drastycznych opisów: są rozciągnięte na drzewach ludzkie wnętrzności, są wyrafinowane tortury i metody zabijania, ale nie wysuwają się one na pierwszy plan. Najważniejszy pozostaje nastrój zagrożenia i poczucie, że nie wiemy, o co tak naprawdę chodzi. I oczywiście – pragnienie, by rodzina Anchor-Ferresów wyszła cało z tej potwornej sytuacji.

Polecam wszystkim, którzy lubią zagadki i nietuzinkowych bohaterów, którzy potrafią nas zaskoczyć i rzadko są tacy, jak ich sobie wyobrażamy po pierwszych kilku stronach!

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
W lesie włóczęga znajduje psa z przyczepionym do obroży apelem"Pomóżcie nam". Nieopodal w domu uwieziona jest rodzina, a porywacz chca zemsty. Napiecie narasta z każdą stroną, az do finału...
Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2016-05-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Powrót do tego co tygryski kochają najbardziej. Thrillery, kryminały i... zbrodnia, a nawet kilka. Ponieważ Mo znam już od kilku lat oraz kilku książek nie miałam chwili wahania by przeczytać właśnie tą pozycję. Tylko krótka myśl czy to będzie ta spokojniejsza czy wręcz przeciwnie i dynamiczna oraz krwawa jej książka. Pewne było jedno - jakakolwiek by nie była na 100% będę się świetnie bawić. Wniosek stąd, że po kilku jej pozycjach nigdy się jeszcze nie zawiodłam! Jack Caffery to detektyw, który nie zawsze postępuje rozsądnie, ale zawsze zrobi wszystko by sprawę, która trafi w jego ręce rozwiązać - najlepiej z pozytywnym skutkiem. Tym razem Piechur - okoliczny włóczęga z którym utrzymuje przyjacielskie stosunki przekazuje mu psa i dołączoną do jego obroży karteczkę "Pomóżcie nam!". Problemem okazuje się to iż nie wie ani kogo ani gdzie ma szukać. Tak więc zaczyna walkę z czasem i wiatrakami. Jeździ, szuka i bierze ze sobą psa by obserwować jego reakcje czy teren jest mu znany. Jak się okazuje w tym samym czasie zamożna rodzina walczy o przetrwanie. Uwięziona w posiadłości, która znajduje się na uboczu i odcięta od świata musi stawić czoło dwóm mężczyznom, którzy z początku podają się za policjantów. Rodzinie nasuwa się pytanie czy zbiegiem okoliczności jest tragedia, która wydarzyła się piętnaście lat temu i od której naśladowania pewnych elementów zaczęły się ich problemy dziś. Czy Caffery'emu uda się połączyć fakty i zapobiec tragedii? Co łączy udających policjantów złoczyńców z wydarzeniami sprzed lat oraz Lucią, córką państwa Anchorów - Ferresów? Kto jeszcze zginie nim wszystko się wyjaśni? Wiele pytań, jeszcze więcej tajemnic i mnóstwo tragedii. A wszystko w niepozornie zaczynającej się książce pani Hayder. Ale jak zwykle zaczyna się niewinnie, a potem dzieje się to co się dzieje. Książkę polecam z ręką na sercu, bo nie można się przy niej nudzić i nie odczuwać emocji, ale ostrzegam. Tylko dla ludzi o mocniejszych nerwach i lubiących krwawe wątki. Ja byłam i jestem zachwycona! Czekam na więcej książek Mo!

"Wilk" to thriller z bardzo ciekawą fabułą. Początkowo może zniechęcać czytelnika przeskakiwanie z miejsca na miejsce w kolejnych rozdziałach i brak płynności w opisywanej historii. Jednak od któregoś momentu trybiki zazębiają się i cała akcja toczy się płynnie.

Wszystko zaczyna się od pieska który błąka się po lesie z przyczepioną do obroży karteczką z rozpaczliwą prośbą o ratunek.

Autorka dozuje nam strach w małych porcjach, tak by nie przedawkować jednak uzależnić.

Avatar użytkownika - sylwia379
Przeczytane:2016-03-28, Ocena: 4, Przeczytałam,
Skóra
Mo Hayder0
Okładka ksiązki - Skóra

Kiedy w pobliżu torów kolejowych na obrzeżach Bristolu zostają znalezione rozkładające się zwłoki młodej kobiety, wszystkie poszlaki wskazują na samobójstwo...

Zaginione
Mo Hayder0
Okładka ksiązki - Zaginione

Najlepsza powieść 2012 według Mystery Writers of America! Detektyw Jack Caffery prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży samochodu. Chociaż na pierwszy...