Woda dla słoni

Porywająca opowieść o niezwykłej miłości i wielkiej przygodzie, która na zawsze odmieniła życie wszystkich bohaterów. Jacob Jankowski to żywiołowy student weterynarii, jego świat przewartościowuje wiadomość o śmierci rodziców. Pod wpływem impulsu rzuca studia i przyłącza się do wędrownego cyrku, który staje się dla niego zarówno zbawieniem, jak i piekłem na ziemi. Z determinacją próbuje odnaleźć się w tym pełnym skrajnych emocji świecie, sytuację komplikuje jednak uczucie do pięknej Marleny, żony charyzmatycznego tresera Augusta.

Woda dla słoni to mądra, wzruszająca i zabawna powieść, barwni bohaterowie i porywająca narracja wciągają bez reszty.

„Woda dla słoni jest historią o miłości dwojga ludzi pochodzących z różnych światów, egzystujących w środowisku, gdzie miłość jest luksusem, na który tylko nieliczni mogą sobie pozwolić”.

Wielkie wydarzenie filmowe – ekranizacja z udziałem bohatera sagi ‘Zmierzch’ Roberta Pattinsona i nagrodzonych Oscarami Reese Witherspoon i Christopha Waltza!

Sara Gruen, z pochodzenia Kanadyjka, jest autorką bestsellerowych powieści Riding Lessons, Flying Changes, Woda dla słoni oraz Ape House, za które otrzymała wiele prestiżowych nagród.

Informacje dodatkowe o Woda dla słoni:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7510-732-6

Kup książkę Woda dla słoni

Woda dla słoni - opinie o książce

,,Kiedy dwoje ludzi ma być razem, będą razem. Istnieje coś takiego jak przeznaczenie." Książka jest cudowna, fabuła niespotykana, a akcja i styl książki przechodzą moje marzenia. Zakochałam się w tej opowieści. Książka ta to historia prawdziwej miłości, miłości, która dla wielu nie ma prawa bytu z uwagi na różnice środowisk, z których pochodzą bohaterowie i stylów życia, które do tej pory prowadzili. Jest to też historia trudów życia, wyrabiania charakteru, jak i prawdziwej przyjaźni, która nie cofnie się przed niczym. Chętnie jeszcze kiedyś wrócę i przypomnę sobie o tym jak słonica Rosie dała dwójce zakochanych szanse na wspólne życie. Polecam!
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ciężko było mi się przebić na początku, ale zaparłam się i dałam radę... Właściwie ciekawa historia, ale trochę nudna.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Jacoba Jankowskiego poznajemy w momencie, gdy ma 90 lat i przebywa w domu opieki. W chwili, gdy przez okna pensjonatu, można zobaczyć rozstawiające się namioty i wozy cyrkowe, przenosimy się z naszym głównym bohaterem do czasów, kiedy to on - student weterynarii - dowiaduje się o śmierci rodziców, stracie domu, dołącza do grupy cyrkowej (NAJBARDZIEJ OSOBLIWE WIDOWISKO NA ZIEMI BRACI BENZINICH). Podróż pociągiem, borykanie się z problemami, ale jednocześnie wielka przygoda i uczucie, które rodzi się między Jacobem i Marleną. A dlaczego tytuł "Woda dla słoni"? Pewnie większość się już domyśla, że skoro cyrk to i pokazy słoni, ale co dalej.... Przeczytajcie wzruszającą powieść do końca, a wszystko stanie się jasne. Polecam
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2012-07-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Świetna książka! Szczególnie, że opowiada o losach naszego rodaka w bardzo trudnych warunkach życiowych w cyrku, o jego pracy i zakazanej miłości. Polecam ;)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-28,
Ta książka to coś wspaniałego. Jedna z najlepszych książek, które czytałam. Znalazła szczególne miejsce w moim sercu. Ona nie pokazuje tylko miłości do kobiety ale także do zwierząt. Główny bohater na końcu książki, kiedy to cyrk upada, jest bezrobotny, bezdomny, ma pod swoją opieką kobietę w ciąży i psa. A bierze jeszcze pod swoje skrzydła słonia. Do tego dowiaduje się że jego ukochana bierze na własność jedenaście koni. Może jest to trochę nie odpowiedzialne ale za to jakie piękne. Książka jest warta uwagi i przeczytania. Gorąco polecam :).
Avatar użytkownika - Alis17
Alis17
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Wspaniała książka ukazująca prawdziwe oblicze cyrku, ale i również pokazująca wielką miłość dwojga ludzi, którzy pomimo przeciwnością losu chcą być ze sobą i walczyć o swoją miłość.
Powieść całkiem fajna, tyle że pomysł mocno odtwórczy, co mi przeszkadzało niestety. Wiekowy mężczyzna, przebywający w domu spokojnej starości, wspomina swoje życie, głównie tę część, gdy był związany z cyrkiem. Znacznie pełniej i bardziej malowniczo wykorzystał ten motyw Berger w Małym Wielkim Człowieku. (Ocena: 4,5/6)
Avatar użytkownika - white_swan
white_swan
Przeczytane:2013-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Dopiero przed chwilą skończyłam lekturę "Wody dla słoni" i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, prawie że zachwycona. A tak niewiele brakowało, bym oddała tę książkę do biblioteki nawet bez rozpoczęcia jej - dobrze, że tego nie zrobiłam, bo straciłabym okazję do zapoznania się z niezwykłą historią Jacoba Jankowskiego, studenta o polskich korzeniach, którego rodzice nagle giną w wypadku samochodowym. Załamany chłopak, który stracił nie tylko najbliższych, ale również dom i dobytek, nie jest w stanie przystąpić do egzaminów i pod wpływem impulsu wskakuje do jadącego pociągu. Tam zaczyna się jego przygoda z cyrkiem, gdzie podejmuje się pracy jako weterynarz. Całej historii dodaje smaku to, że poznajemy ją z perspektywy 93-letniego Jacoba. Książka jest świetna nie tylko ze względu na niezwykłe dzieje głównego bohatera, ale również klimat całej opowieści - cyrku od zakulisowej, bardziej mrocznej strony. Brawa dla autorki za dbałość o realizm wydarzeń (akcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku) oraz ładny język. Na pewno nie zawiedzie was zakończenie, które jest zaskakujące i wzruszające zarazem. Polecam jak najbardziej!
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2013-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Bardzo ciekawa historia. Czyta się ją jednym tchem. Nigdy nie przepadałam za światem cyrku, a ta opowieść daje zupełnie nową perspektywę.
Ciekawa i wciągająca opowieść. Polecam! :)
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2021-07-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021, 52 książki 2021,

Jacob Jankowski po smierci rodzicow podejmuje prace w cyrku jako weteryniarz. Okazuje sie ,ze ta praca to nie tylko sielanka jak myslam chlopak ale i upokorzenia i rozczarowania. Jedynym pozytywnym swiatelkiem w tej pracy dla Jacoba jest Marlena zona tresera zwierzat. Tu by sie wydawalo ,ze ksiazka to po prostu kiczowaty romans ale to tylko ulamek calej histori. Autorka pokazala swiat cyrku z innej perspektywy niz go widzi widz i calkiem niezle jej to wyszlo.

Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2021-02-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

„Woda dla słoni to mądra, wzruszająca i zabawna powieść, barwni bohaterowie i porywająca narracja wciągają bez reszty”. Miło mi było czytać ją w dzień walentynek.

Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2018-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018, Książki XXI wieku,

Urocza historia, co tu kryć.
Oczywiście: ckliwa, chwilami dramatyczna,ze szczęśliwym zakończeniem, no i miłość. Czyli to, co lubię ;)

No i mam słabość do Roberta Pattinsona (a to oczywiście on w mojej wyobraźni był Jacobem Jankowskim).

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2017-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek na 2017 rok,

Cudowna ksiażka! Ekranizacja też dobra, ale jednak wolę gdy "gra" wyobraźnia:)

Avatar użytkownika - Antosia
Antosia
Przeczytane:2020-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Po angielsku,
U brzegu
Sara Gruen0
Okładka ksiązki - U brzegu

Porywająca i wzruszająca zarazem opowieść o moralnym i erotycznym przebudzeniu młodej kobiety z wyższych sfer pod wpływem przeżyć związanych ze spustoszeniami...