Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem, Rozmawia Marco Tosatti

Najbardziej znany na świecie egzorcysta, włoski paulista ks. Gabriele Amorth opowiada Marco Tosattiemu o walce, jaką już od wielu lat prowadzi z Szatanem. książka nie jest klasycznym wywiadem, ale zachowuje styl opowieści przeplatanej przywołaniem najtrudniejszych przypadków szatańskich dręczeń i opętań oraz autentycznymi świadectwami osób.Światową popularność zdobyła dzięki niezwykłej szczerości ks. Amortha, który m.in. zdradza tajemnicę, dlaczego Szatan tak bardzo nienawidził Jana Pawła II, oraz odkrywa własną prawdę o działaniu Złego, także wśród duchowieństwa. Książka wzbudziła wiele emocji i wybrzmiała szerokim echem w światowych mediach.

Informacje dodatkowe o Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem, Rozmawia Marco Tosatti:

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2010-11-17
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7424-800-6

Kup książkę Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem, Rozmawia Marco Tosatti

Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem, Rozmawia Marco Tosatti - opinie o książce

Avatar użytkownika - lukaszlata
lukaszlata
Przeczytane:2022-12-11,

Egzorcyzmy oraz opętania możę nie są tematami, które w ostatnich czasach się "sprzedają". Odnoszę wrażenie, że ludzie coraz mniej przykładają uwagę do tego typu rzeczy. Marco Tosatti zrobił kawał dobrej roboty w trakcie rozmowy z jednym z najbardziej znanych księży egzorcystów Gabriele Amorthem. Zadawał bardzo trafne pytania, które sam bym zadał. W ziązku z powyższym nie czułem, by czegoś mi brakowało, wszelkie nurtujące mnie rzeczy zostały wyjaśnione.

Książka pisana jest językiem dość prostym, czyta się ją bardzo łątwo i wręcz uważam, że można ją przeczytać "jednym tchem". Gabriele opowiada w niej zarówno o historii swojej jak doszło do tego, że został egzorcystą, jak również o ciekawszych przypadkach dotyczących osób, które egzorcyzmował. Można w niej znaleźć również krótkie przytaczane przez księdza świadectwa osób opętanych, lub jak on to opisuje dręczonych. Często zwraca uwagę na to, że opętanie to nie to samo co dręczenie, jak również na to, że demony mają swoją hierarchię na czele, której stoi szatan.

Warto zdać sobie sprawę, że są na tym świecie miejsca i sytuację, o których nawet nam się nie "śniło", ale dzięki tej książce można zarazem umocnić się w wierze w Boga.

Uważam, że jest ona pisana w ten sposób by była przystępna dla każdego, nawet dla osób, które uważają, że boją się "horrorów". Co prawda Amorth przytacza historię osób dręczonych czy też opętanych, ale robi to z wyczuciem, a nawet z poczuciem humoru.

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Zasiądźcie wygodnie w fotelu i wsłuchajcie się w opowieści księdza Gabriele. Najsłynniejszego katolickiego egzorcysty, który pełnił swą posługę ponad 30 lat. Na chwilę przeniesiecie się do świata, tak bliskiego nam, a jednocześnie tak odległego.

Amorth opowiada swoje przeżycia ze spotkań z opętanymi. Fascynująco przedstawia sposoby wypędzania demonów, sytuacje gdy stawał w szranki z samym szatanem oraz pomagał dręczonym nieszczęśnikom. Wyłania się z tego obraz niełatwej posługi.

Oprócz wyznań egzorcysty znajdziemy tu świadectwa osób, które miały styczność z księdzem. Odpowiada na wiele ciekawych pytań. Kto może zostać egzorcystą? Jaki wpływ mogą mieć złe duchy na nasze życie? Uchyla rąbka tajemnicy na temat tego jaki stosunek do posługi egzorcysty ma Kościół?

Historie opowiedziane są jasnym i łatwym językiem, zrozumiałym dla każdego. Sytuacje tu opisywane choć nieraz przerażają, nie są tak spektakularne jak to się w filmach przedstawia. Ksiądz Gabriele sprawia wrażenie człowieka szczerego, wierzącego w to co robi, chętnego do pomocy cierpiącym.

Ta książka skłania do refleksji nad tym, w co wierzymy. Przedstawiony świat, z którym nie mamy do czynienia łatwo jest wsadzić między bajki, ale jednak trudno przejść obojętnie obok czyjchś przeżyć. Moim zdaniem tę książkę może przeczytać każdy bez względu na wiarę.

Temat ten mocno mnie zainteresował i nie ukrywam, że momentami mocno wczuwałam się w przedstawione tu historie imaginując sobie różne dziwne rzeczy. "Wspomnienia egzorcysty" zapewniły mi rozrywkę jakiej oczekiwałam, uświadomiły parę ciekawostek, o których nie miałam pojęcia. Polecam szczególnie tym, których fascynują takie tematy.

Atak złego. Jak rozpoznać zło i jak się z niego wyzwolić
Ks. Gabriele Amorth0
Okładka ksiązki - Atak złego. Jak rozpoznać zło i jak się z niego wyzwolić

Na te pytania odpowiada ojciec Gabriele Amorth, światowej sławy egzorcysta, oraz jego współpracownicy, specjaliści z różnych dziedzin, którzy w swojej...

Posługa egzorcysty
Ks. Gabriele Amorth0
Okładka ksiązki - Posługa egzorcysty

Ojciec Gabriele Amorth przedstawia swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie, jakie zebrał podczas sprawowania posługi watykańskiego egzorcysty. Jego książka...