Wszystkie twoje marzenia

Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że nigdy się we mnie nie zakochasz.

Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits… Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?

Wszystkie twoje marzenia to nowa powieść Agaty Czykierdy-Grabowskiej, najpopularniejszej polskiej autorki new adult.

Informacje dodatkowe o Wszystkie twoje marzenia:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-05-10

Kup książkę Wszystkie twoje marzenia

Wszystkie twoje marzenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dakota
Dakota
Przeczytane:2017-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Kamil i Maja poznają się w dosyć dziwnych okolicznościach, ponieważ chłopak słyszy, jak dziewczyna przeklina swój samochód, który się zepsuł. Młody chłopak proponuje jej pomóc, a gdy dowiaduje się, że dziewczyna zamierza wrzucić auto do Wisły, postanawia ją lepiej poznać. Pomysł Mai jest na tyle interesujący, że chłopak czuje się nią jeszcze bardziej zaintrygowany. Tak rozpoczyna się znajomość dwójki młodych ludzi, którzy zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, a tym samym zaczynają dostrzegać, że uczucie, które między nimi się rodzi, przemienia się w coś głębszego. Czy jednak jest to na miejscu, biorąc pod uwagę fakt, że Maja już na początku ich znajomości zaznaczyła, że chłopak nie ma prawa się w niej zakochać? Agata Czykierda-Grabowska to autorka, która w swoim dorobku ma już trzy książki. Zadebiutowała w 2015 roku książką Kiedy na mnie patrzysz, a rok później na rynku pojawiła się jej kolejna powieść -- Jak powietrze, która jednych zachwyciła, a u innych pozostawiła niesmak. Wszystkie twoje marzenia to najnowsza publikacja tej autorki, która swoją premierę będzie miała dziesiątego maja. Czy kolejna książka Agaty Czykierdy-Grabowskiej okazała się na tyle interesującą lekturą, aby można było o niej pisać w samych superlatywach? Ich losy zaczęły się łączyć w niewidzialny splot, który powstał z samotności i pragnień silniejszych niż największy strach. Silniejszych niż los i jego niesprawiedliwe koleje. Każdego roku na rynku literackim pojawia się kilkadziesiąt książek, które mają podobną fabułę, różnią się dosłownie niuansami, a autorzy czerpią od swoich kolegów po fachu pełnymi garściami. Ciężko jest więc znaleźć książkę, która wychodziłaby całkowicie poza ramy schematu. Warto jednak zastanowić się, co tak naprawdę jest w obecnym literackim świecie uważane za schemat i czy aby na pewno każdy schemat jest czymś złym i negatywnym. Nie ulega wątpliwości, że nie wszystko, co zaprezentowała Agata Czykierda-Grabowska w swojej trzeciej książce, jest innowacyjne, świeże i oryginalne. Mimo wszystko myślę, że autorka wyszła obronną ręką, prezentując czytelnikom opowieść wypełnioną po brzegi emocjami z ciekawie wykreowanymi postaciami. Zdecydowanie atutem tej powieści jest główny bohater, czyli Kamil. Jego postać wyróżnia się na tle innych mężczyzn, którzy występują zarówno w romansach, książkach New Adult, jak i szeroko pojętej literaturze obyczajowej. Obecnie panuje moda na kreowanie tak zwanych bad boyów, którzy ograniczają się do myślenia o tym, z którą dziewczyną przespać się tej nocy; którzy ,,nie wierzą" w miłość i uważają to uczucie za coś absurdalnego oraz którzy w magiczny sposób przechodzą absolutną metamorfozę. Kamil jest ich przeciwieństwem. Autorka całkowicie przeciwstawiła się tej modzie i stworzyła postać, która jest niezwykle wyrozumiała, ma szacunek do kobiet, jest niezwykle charyzmatyczna i co najważniejsze -- bije od niej naturalność i duże poczucie humoru. - Mam kolegę - powiedział, gdy stanął tuż przy niej. - Gratuluję - odpowiedziała kąśliwie. Ku jej całkowitej irytacji, chłopak zaśmiał się w głos, odchylając do tyłu głowę. Pozytywnie zaskoczyła mnie też postać Mai, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami. Jest dziewczyną niezwykle energiczną, inteligentną, a zarazem wrażliwą i uczuciową. Jedyne co mnie w niej irytowało, to jej czasami irracjonalne postępowanie względem Kamila. Nie chciałabym się nad tym długo rozwodzić, bo być może tylko ja zwróciłam na to uwagę, ale zauważyłam, że Maja bardzo często podczas rozmowy z chłopakiem szukała dziury w całym i robiła problem tak naprawdę z niczego. W wielu sytuacjach nie miała powodu, aby traktować go w tak dziwny sposób. Te kilka scen sprawiło, że momentami czułam niesmak wywołany jej nieco absurdalnym (w moim odczuciu) zachowaniem. Bardzo naturalnie został poprowadzony wątek rodzącego się uczucia między Mają a Kamilem. Choć przyjaźń nadeszła szybko, nie można tego samego powiedzieć o miłości. Pozornie można twierdzić, że ta dwójka jest idealna. Nic bardziej mylnego. Żadne z nich nie do końca potrafi mówić otwarcie o swoich uczuciach. Bohaterowie nie są w żaden sposób wyidealizowani, ich wady i skrywane tajemnice sprawiają, że ich relacja wydaje się jeszcze bardziej rzeczywista. Dochodzi do nieporozumień, nie obywa się także bez dogryzania sobie nawzajem. Naturalność bije od nich na kilometr, a czytelnik coraz bardziej zagłębia się w ich relację. Autorka nie skupia się wyłącznie na parze głównych bohaterów. Dużo uwagi poświęca postaciom drugoplanowym, takim jak Lena, Kuba czy Mateusz, z którym Kamil dzieli pokój w akademiku, jak również epizodycznym, na przykład rodzicom Mai, którzy pojawiają się w powieści tylko przez krótką chwilę. W oczach dziewczyny było tyle życia, tyle pasji, a w głowie tyle głupich pomysłów, że chyba starczyłoby ich dla kilku osób. Choć skomplikowane relacje bohaterów uchodzą za główny wątek tej powieści, nie są jedynym, na który warto zwrócić uwagę. Wszystkie twoje marzenia opowiadają o tym, że najważniejsze jest to, aby wierzyć w siebie, mieć marzenia i robić wszystko, aby je spełniać. Autorka pokazuje, że warto wierzyć, dlatego że nigdy nie wiadomo, kiedy nasze pragnienia się urzeczywistnią. W książce mamy też do czynienia z szukaniem zrozumienia wśród bliskich, poczuciem bezradności i bezsilności czy wrażeniem bycia niewystarczająco dobrym. Mogłabym powtarzać w nieskończoność, że autorka całkowicie skradła moje serce stylem i językiem, jakim się posługuje w swoich książkach. Pisze naturalnie, a lekkość jej pióra sprawia, że powieść jeszcze bardziej absorbuję uwagę czytelnika. Jako jedna z niewielu autorek, których twórczość mogłam poznać, stara się pracować nad językiem, jakim operuje. Jej styl wciąż ewoluuje, a każdą kolejną powieść czyta się z coraz większą przyjemnością. Umiejętnie posługuje się licznymi metaforami i pozostałymi środkami językowymi. We Wszystkich twoich marzeniach znajdują się liczne epitety i sformułowania, które intensywnie oddziałują na wyobraźnię odbiorcy. - Wiesz, czego teraz bardzo żałuję? - zapytał niespodziewanie. Maja zaprzeczyła, kręcąc głową. - Żałuję pewnej obietnicy, którą złożyłem zbyt pochopnie - odpowiedział, nawet na nią nie patrząc. Opisując tę historię, warto wspomnieć o emocjach, jakie we mnie wywołała. Gdy czytałam o przekomarzankach Mai i Kamila nie mogłam powstrzymać uśmiechu. To książka, która rozbawi, wywoła chwilę refleksji, a także zwróci uwagę na problemy, z którymi borykają się ludzie. Już dawno nie bawiłam się tak dobrze podczas czytania jakiejś książki. Wszystkie twoje marzenia jest jedną z tych książek, w których pod płaszczem dobrego humoru kryje się opowieść o głębokich rozterkach, wątpliwościach i tajemnicach. Niesamowicie wciągająca, zabawna i poruszająca historia dwójki młodych ludzi, których połączyła wyjątkowa więź. To książka, która może niekoniecznie przypadnie wszystkim do gustu, ale na pewno skradnie serca tych, dla których liczą się emocje i humor. Będzie na pewno satysfakcjonującą powieścią, w której czytelnik znajdzie cząstkę siebie.
Po "Jak powietrze" przechodzimy do "Wszystkie twoje marzenia" Pani Agata odróżnia się od innych autorów tym, że w jej książkach wszystko jest takie delikatne, niepozorne. Nie dostaniemy tutaj dramatu i potoku łez. Poruszane są trudne tematy, ale z jakąś rezerwą. # zacznę od problemów jakie spotykają młodzi. Osobiście uważam, że można było je rozwinąć. ,,Udramatycznić" bardziej i przeciągnąć. Zbyt szybko same się rozwiązują. Dołożyć głębsze emocje, cokolwiek, aby zostawiło ślad na sercu. Coś przy czym wiesz, że mogą polecieć łzy. Tutaj zbyt łatwo poszło, a szkoda. # wycieczki, samochód tutaj nie chcę zdradzać. Zbyt piękne, aby było prawdziwe. # mimo, że książka jest przewidywalna to z przyjemnością ją czytałam. Właśnie ,,ta" powieść miała w sobie to coś, co urzekło mnie od pierwszych stron. Widać poprawę autorki w pisaniu. # dialogi, przekomarzania się między bohaterami były zabawne. Postacie drugoplanowe również mają swój charakter i to widać. Nie stoją z boku i tylko są, poznajemy również ich. Są dobrze wykreowani i to jest kolejny plus. # perspektywa obojga przekonała mnie do siebie. Uwielbiam pławić się w myślach bohaterów. Poznawać ich najskrytsze marzenia, lęki itp. # język jak i styl autorki jest prosty, ale jak wspomniałam wyżej jest w tym ,,coś" magicznego, lekkiego, a zarazem jest przedsmak tragedii. Czy zżyłam się z kimś? hmm wpadł mi w oko Kamil, on jest taki inny. To nie jest typ niegrzecznego chłopca, ale ma tę iskrę w sobie. Podejrzewam, że gdybym miała poznać dalsze losy na wierzch"wyszłaby" mroczna strona chłopaka. Na chwilę zapanowała cisza, która wydłużała czas pomiędzy tym, co mieli, a tym, co im pozostanie. Historię Mai i Kamila czyta się bardzo szybko i z przyjemnością. Śmiało piszę, że przez ciążę nie miałam siły czytać książek, a jednak jak dorwałam ją w swoje łapska to od razu się za nią zabrałam. I dostałam kopa, poczułam się silniejsza i żywsza. Wiem jak to brzmi, ale to prawda. Miłym zaskoczeniem była chemia między bohaterami. Sceny seksu również, nie są jakieś wulgarne, ale cieszą oko. Czuć tę atmosferę i jestem z tego bardzo zadowolona. Podobało mi się to. Historia, która pokazuje przyjaźń, a zarazem miłość. To, że tak naprawdę wszystkie twoje marzenia mogą się spełnić, jeśli tego chcesz. Bo właśnie dzięki temu życie jest piękniejsze. Co do rodziców, to również ważny temat. Wiadomo chcą dla dzieci jak najlepiej, ale... Czasem zdarza się tak, że zaczynają osaczać, kontrolować nie zdając sobie z tego sprawy. Dobre posunięcie, choć jak w przypadku "innych" zdarzeń chciałabym rozwinięcia tego. Wiedział, że czasami śmiech nie oznacza radości. Jest tylko maską, pod którą można się skryć. Mimo, że książka jest lekka to skłania do refleksji. Wiem, że momentami jest to przesłodzone, trochę naciągane, ale czy nie po to czytamy książki? Dać ponieść się fantazji, marzeniom, wspomnieniom? Nawet jeśli wiesz, że niektóre z nich są absurdalne? Chcemy oderwać się od naszej rzeczywistości i móc odciąć się od niej na parę godzin. Jeśli szukasz właśnie tego, to: "Wszystkie twoje marzenia" jest książką właśnie dla CIEBIE! Nie zapominaj, że o marzenia warto walczyć. Historia lekka, ale skłania do refleksji. I jeszcze jedno. Czy widzicie tę piękną okładkę?? Te kolory, te zdjęcia... OCHY I ACHY :D Dziękuję WYDAWNICTWU OMGBOOKS ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI I ZA GADŻETY ZWIĄZANE Z KSIĄŻKĄ. *****************************************************
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-06-21,
Książka fajna lekka z historią z emocjami. Jest Kamil chłopak idealny opiekuńczy troskliwy z własną przeszłością, Jest Majka ( nazywana przez Kalina Pszczołą) która nie jedno przeszła w swoim życiu nadopiekuńcza matka, ciężka choroba i zawiedziona miłość. Ta dwójka bohaterów poznaje miłość na dobre i złe, prawdziwą miłość. Książkę oceniam na 4+
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-05-30, Ocena: 3, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Niestety jestem rozczarowana tą książką. Czytałam wcześniej książkę Jak powietrze tej autorki i bardzo mi się podobała, więc teraz też liczyłam na coś dobrego. Niestety nie potrafiłam polubić głównych bohaterów, nie potrafiłam wczuć się w ich sytuację. Książka nie była w całości zła, miała kilka fajnych momentów, ale zdecydowanie było ich za mało. Szkoda.
Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2017-05-03, Przeczytałam,

Marzenia. Jakże nudne byłoby życie ich pozbawione, ile straciłoby barw i ich różnorakich odcieni. W spełnianiu niejednokrotnie pomaga przypadek, chwila, czy sytuacja kompletnie niespodziewana. Mai nagle psuje się samochód, zezłoszczona dziewczyna na nim wyładowuje swoją desperację. Kopie opony, karoserię i najchętniej albo zostawiłaby go na środku ulicy lub zepchnęła z mostu do Wisły. Całej tej sytuacji przygląda się wracający do akademika Kamil. Zachowanie dziewczyny mocno go intryguje, rozmowa z nią rozbawia go i oferuje jej swoją pomoc. Wspólnymi siłami przepychają auto pod akademik, w którym okazuje się, mieszka również Maja. Dziewczyna nie za bardzo jest z tego faktu zadowolona, szybko kończy rozmowę i znika w swoim pokoju. Studencki świat pełen jest jednak niespodziewanych imprez i naprawdę trudno jest by nie spotkać się ponownie. Czy ich znajomość zamieni się w przyjaźń?     Gdy przyjrzymy się głównym bohaterom tej powieści to z pozoru zupełnie inni, o odmiennych temperamentach, po bliższym poznaniu, stają ogromnie do siebie podobni. Obydwoje z bagażem przykrych doświadczeń, obawiający się związków, uciekający od głębszego uczucia. Starający się ukrywać swoje prawdziwe myśli by nie doświadczyć poczucia straty. Ciężko im uciec przed miłością, lecz obydwoje mają świadomość tego, że przyjaźń to poczucie bezpieczeństwa, pewna stabilność a większe zaangażowanie może przynieść niewiadomą. Studencki świat pełen jest nowo poznanych ludzi, tutaj ciężko na chwilę samotności czy też jakiejkolwiek izolacji. Czy bohaterowie wtopią się w tę społeczność, czy będą starać się dalej nie modyfikować swoich postanowień życiowych?    Wszystkie twoje marzenia” to powieść z gatunku new adult, napisana lekkim i prostym językiem, który bardzo dobrze przedstawia codzienność bohaterów, ich dylematy czy też osobiste przemyślenia. Tok wydarzeń obserwujemy naprzemiennie, to z punktu widzenia Kamila, bohatera zdecydowanie bardziej pełnego emocji, to ze strony Mai, która stara się swój świat uczuć trzymać na wodzy. Tutaj nie znajdziemy nagłych, spektakularnych zwrotów akcji lecz historię, która mogłaby przydarzyć się każdemu z nas. Czyni ją to bardziej prawdziwą, choć nie pozbawioną pewnych przystanków i stagnacji jak to również w życiu bywa. Co prawda przewidywalna i momentami troszkę absurdalna lecz nadaje się świetnie na relaks. Okraszona odrobiną humoru, pozwoli na moment oderwać się od rzeczywistości i przypomnieć, że marzenia są przede wszystkim po to, aby je spełniać.

Agata Czykierda-Grabowska to zdecydowanie autorka po której książki mogę sięgać w ciemno - nawet nie znając okładki czy też opisu książki. I tak zawsze jestem zachwycona. Tym razem nie mogło być inaczej. Pomysł na fabułę jak najbardziej mi się spodobał, a styl autorki jest tak lekki i łatwy w odbiorze, iż czytanie staje się czystą przyjemnością dla czytelnika. Marzenia, nie wątpię, że każdy z nas je posiada. Większość z nas dąży do ich realizacji. To one potrafią nas uskrzydlać, sprawiać iż unosimy się ponad ziemię. To one są motorem napędzającym nas do działania. Ach, jak smutno wyglądałoby nasze życie bez marzeń. Nasi bohaterowie - Maja i Kamil - każde z nich ma za sobą smutną przeszłość, która niesie w sobie smutek. Ona czuje się osaczona przez swoich rodziców, którzy najchętniej trzymaliby ją pod kloszem, ale wciąż dąży do realizacji swoich marzeń. On nosi w sercu ból opuszczenia. A jednak kiedy spotykają się na swojej drodze, ich życie nabiera nowych barw. Maja od razu stawia warunek Kamilowi, by jej obiecał, że się w niej nie zakocha. Ale czy serce zawsze nas słucha? Obydwoje nie pragną miłości, gdyż mają z nią złe wspomnienia. Jednak z każdym kolejnym dniem, ich serca zaczynają płatać figle. Czy zatem on dotrzyma danej jej obietnicy? Czy będzie potrafił być dla niej tylko przyjacielem? Czy to możliwe między kobietą, a mężczyzną? Powieść na kilka przyjemnych godzin oderwała mnie od codzienności. Sprawiła, że sama odgrzebałam w moich "zakamarkach" swoje marzenia. Niektóre z nich były lekko uśpione, inne są w trakcie realizacji. Ale o to w życiu właśnie chodzi, by je realizować, a przynajmniej próbować. Kiedy człowiek ma marzenia, wie, że żyje, że ma w życiu jakiś cel. Agata Czykierda-Grabowska umiejętnie zagrała na moich emocjach. Lubię, kiedy mogę wspólnie z bohaterami odczuwać ich przeżycia, a tutaj tak właśnie było. Było mnóstwo momentów w których uśmiech nie znikał z mojej twarzy, ale pojawiał się również i smutek. Jednak muszę się do czegoś przyczepiać. Czy Ty Agato nie stworzyłaś zbyt idealnego chłopaka? Nie dopatrzyłam się u niego ani jednej negatywnej cechy. Och, wiele bym dała, by wszyscy byli tacy jak Kamil, jednak w realnym świecie jest to niemożliwe. Więc zdecydowanie zabrakło mi u niego chociaż jednej malutkiej wady. Gdy swojemu dziecku dzieje się krzywda, zawsze rodzice są na to wyczuleni. Ale bywa i tak, że starając się chronić swoje dziecko, tak naprawdę powoli je niszczą. Powstrzymując je przed realizacją własnych pragnień, sprawiają, iż zaczyna się ono buntować, sprzeciwiać. Ale nic dziwnego. I choć rodzice zawsze pozostaną naszymi rodzicami, to powinni zrozumieć, iż to nasze życie i tylko i wyłącznie od nas zależy jak będzie wyglądało, gdy już jesteśmy dorośli i sami możemy o sobie decydować. Wszystkie twoje marzenia to niezwykła książka, po przeczytaniu której każdy z nas zapragnie realizować własne marzenia. To książka, w której marzenia czyhają na każdej stronie. Ale to również historia pięknej miłości między dwójką młodych ludzi. Polecam!
Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2022-03-28, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Lekka, zabawna historia młodych ludzi, którzy nie chcą wchodzić w związek. Im mniej chcesz, tym bardziej Ci się przytrafi Na jedno popołudnie.

Myślałam że to będzie książka dla nastolatek o pierwszej szczeniecej miłości. Jak bardzo się myliłam. Pomimo tego że jednak jest o dwojgu młodych ludzi którzy poznają się na studiach to połączy ich dorosłe gorące uczucie. Co prawda na początku odpychają je bo każdy ma duży bagaż problemów. Jednak pierwszy wymieka Kamil i zakochuje się w Mai. Ona odtrąca jego uczucia bo boi się skrzywdzenia. Już raz tego doświadczyła kiedy najbardziej potrzebowała wsparcia i miłości ukochanego. Nie chcę powtórki. Jednak Kamil pokazuje swoją gotowość do bycia razem na dobre i złe. Stawia czoła wrogo nastawionej matce Majki. Pokazuje że bardzo mu zależy. Mają też się poddaję i odwzajemnia uczucie. Pokonała swój lęk i razem z Kamilem realizują swoje marzenia.

Piękna historia o głębi uczucia i prawdziwym zakochaniu co jest cały czas w zdrowiu i chorobie. Na dobre i na złe.

Avatar użytkownika - JoannaAPrzeCzyta
JoannaAPrzeCzyta
Przeczytane:2017-06-22, Ocena: 4, Przeczytałem, Recenzyjne, Posiadam, Polecam,

"Wszystkie Twoje Marzenia" Agaty Czykierdy - Grabowskiej to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Książkę czytało mi się szybko, ledwo zaczęłam, a już skończyłam. Konstrukcja całej historii sprawia, że czytelnik leci przez strony niemalże jak na paralotni.
Autorka umieściła akcję w Warszawie, dzięki czemu razem z bohaterami mogłam nieco pochodzić po naszej stolicy...a żeby było lepiej wyjechałam z nimi do Rzymu :)

"Człowiek nie może składać się z samych zalet.
Musi mieć skazy i słabości..."

Kamila i Majkę poznajemy w chwili, gdy zaczynają oni swoje studenckie życie w warszawskim akademiku, stawiają pierwsze kroki samodzielnie, zawierają nowe znajomości, ale mierzą się również ze swymi starymi demonami.

Majka to postać, która najbardziej przypadła mi do gustu :) może dlatego, że w wielu kwestiach jest do mnie bardzo podobna. Jest filigranowa, delikatna i pełna słodyczy, co sprawia że Ci którzy ją otaczają pragną otaczać dziewczynę opieką. Jednocześnie jest pełna życia i pragnie czerpać ze świata garściami. Pełna sprzeczności - jak ja - chce czegoś i nie chce, boi się i się nie boi. Maja to taki słodki plaster miodu, ale kiedy się złości to na całego, a wówczas klękajcie narody, bo jest jak tornado.
Lubię ją bo jest jaka jest - niestety ja w jej wieku taka nie byłam, mój charakter dojrzewał do tego dłużej.

Kamil...hmm...chłopak jak malowany. Diabelnie przystojny i z sercem na dłoni. Nie wiem czy są tacy faceci? Osobiście takiego na swej drodze nie napotkałam. Trochę przypomina mi mojego brata, najlepszego na świecie, ale nawet on ma swoje za uszami. Natomiast Kamil, takim jak go stworzyła pani Agata, jest niemalże ideałem i chyba przez to jego osoba, w moim odczuciu jest odrobinę mało wiarygodna. Chociaż chcę wierzyć, że w tym przypadku wyjątek potwierdza regułę! Oby :)

"Wszystkie Twoje Marzenia" to książka niby prosta w swej treści, ale pod prozaicznością ukryta jest głęboka prawda. Prawda, o której na co dzień niestety zapominamy. Przywiązujemy ogromną wagę do spraw i rzeczy otaczających nas zewsząd, poświęcamy im zbyt wiele energii, a są tak naprawdę mało istotne. I tym sposobem dotarłam do mojego ulubionego cytatu:

"...to nie miejsce tworzy dom.
To ludzie są jego podwalinami i dachem.
To ludzie, którzy Cię akceptują i kochają,
są Twoim domem."

Autorka Agata Czykierda - Grabowska to pisarka specjalizująca się w powieściach New Adult.
I faktycznie "Wszystkie Twoje Marzenia" należą do tej kategorii. To książka o miłości zarówno tej duchowej jak i cielesnej.

Nie żałuję, że trafiła w moje ręce, fajnie się ja czytało i śledziło losy bohaterów. Jednak muszę przyznać szczerze, że jak na moje gusta historia pary XX-latków, to trochę mało. Czegoś mi nieodparcie brakowało podczas lektury...trudno jest określić czego dokładnie...może takiego dreszczu przechodzącego po karku podczas czytania. Tu zdecydowanie mi tego zabrakło...

Książkę z całą pewnością mogę polecić dla czytelniczek młodszych ode mnie (u mnie już trój z przodu macha kurzymi łapami).
Możecie śmiało ją podsunąć córce, bratanicy, siostrzenicy czy pasierbicy, każdej młodej dziewczynie.  Warto, by podczas czytania zwróciły uwagę na to, jak odpowiedzialny jest Kamil w kwestiach sexu. Nie kocha się z dziewczyną bez zabezpieczenia. Warto to podkreślać! Żyjemy w wyzwolonych czasach, jednak zdrowo - rozsądkowe podejście jest bardzo istotne! Bardzo dobrze, że pani Agata porusza kwestię antykoncepcji. Zwykle w innych powieściach ten moment jest przemilczany. Pani Agata przy każdej okazji porusza temat świadomego  i bezpiecznego sexu - za co należą jej się brawa! :)

Mam nadzieję, że moje kolejne spotkanie z twórczością  Agaty Czykierdy - Grabowskiej  będzie wyjątkowe i niezapomniane.

Zapach świeżych trocin
Agata Czykierda-Grabowska0
Okładka ksiązki - Zapach świeżych trocin

Iza jest trzydziestotrzyletnią pisarką powieści grozy i wykładowczynią na jednej z krakowskich uczelni. Gdy na skutek niefortunnego romansu ze swoim studentem...

Sezon na lisa
Agata Czykierda-Grabowska0
Okładka ksiązki - Sezon na lisa

Sezon na lisa to ostatni tom romantycznej i emocjonującej trylogii Agaty Czykierdy-Grabowskiej.Paula rozpoczyna pracę w mazurskim pensjonacie Lisia Dolina...