Wszystko o Sally

Jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy austriackich stworzył wybitną, zaskakującą powieść o miłosnej zdradzie. Sally jest niezbyt miła dla swego męża Alfreda i niewiele milsza dla kochanka; jest za to mądra, urocza i dowcipna -  to niewątpliwie kobieta, o której chciałoby się wiedzieć wszystko. Ta historia wielkiej, niezwykłej miłości, która nie kończy się wraz ze ślubem, lecz dopiero od niego się tak naprawdę zaczyna, kryje w sobie liczne niespodzianki. Arno Geiger opowiada ją, zręcznie poruszając się między liryzmem i ekspresją, realizmem i komizmem.

,,Geiger jest prawdziwym wirtuozem słowa" - ORF

Wszystko o Sally - opinie o książce

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2014-12-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Sally jest kobietą po pięćdziesiątce. Jest bardzo pewna siebie, arogancka, bezczelna. Jej mąż, kochający Sally głęboką miłością, jest osobą spokojną, pełną pokory. Kiedy podczas wakacji ktoś włamuje się do ich domu, niszczy wiele prywatnych przedmiotów, dzienniki, które od lat pisze, świat Alfreda wali się. Jego poczucie bezpieczeństwa zostało pogrzebane. Sally wykorzystuje sytuację, zostaje kochanką przyjaciela męża. Obu panów Sally traktuje z wyższością. Z czasem okazuje się, że Sally nie jest jedyną kochanką przyjaciela domu. Wówczas ponownie zauważa w mężu to co wywołało jej miłość do niego.

Książka nie spełniła moich oczekiwań. Nudna i mało wybitna językowo. Być może to kwestia tłumaczenia, bo blurb na okładce z niemieckojęzycznej gazety mówił o mistrzostwie językowym. No tu, czyli po polsku, nie było takiego czarowania językiem jak u Myśliwskiego, gdzie też akcji nie ma, a jednak czyta się z zachwytem w oczach. Miejscami było wulgarnie. Z kolei jak na obyczajówkę było za nudno. Wielkie rozczarowanie.

Stary król na wygnaniu
Arno Geiger0
Okładka ksiązki - Stary król na wygnaniu

Do głębi poruszająca historia o człowieku, którego żywotność i mądrość nie zniknęły wraz ze starością i chorobą Alzheimera. Syn, dzięki opiece nad ojcem...