Zabójczy mezalians

Rafał, syn prezesa doskonale prosperującego przedsiębiorstwa, jest świetnie zapowiadającym się programistą komputerowym. Studiuje na czwartym roku politechniki. Jego narzeczona Ola, córka ubogiej sprzątaczki, właśnie zdała maturę i uzyskała indeks prestiżowej akademii. Marzy o zdobyciu wykształcenia, lukratywnej posadzie i komfortowym życiu. Młodzi planują wspólną przyszłość, która maluje się w różowych barwach: są zdolni i ambitni – świat stoi przed nimi otworem. Nieplanowana ciąża wywraca ich życie do góry nogami. Stają przed wyborem, który zadecyduje o ich dalszych losach. Narodziny dziecka oznaczają dla obojga rezygnację z marzeń o dyplomie renomowanej uczelni i błyskotliwej karierze. Czy podejmą właściwą decyzję? Jak każde z nich poradzi sobie w nowych realiach? Czy ich miłość przetrwa tę niełatwą próbę? Fabuła książki nawiązuje do historii głośnego medialnie dzieciobójstwa. Arkadiusz Babczyk urodził się 25.07.1977 roku w Katowicach. Studiował ekonomię w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu. Debiutował powieścią pt. „Podwójna zemsta”.

Informacje dodatkowe o Zabójczy mezalians:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2014-04-10
ISBN: 978-83-7942-155-8

Kup książkę Zabójczy mezalians

Zabójczy mezalians - opinie o książce

Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Jestem wstrząśnięta tematyką tej książki. Ciągle mam w pamięci słynną katowicką tragedię o pewnej dzieciobójczyni, dlatego nie potrafię przestać szukać podobieństw, które notabene niemalże widać na każdym kroku. Praktycznie to ta sama historia tylko w innym ,,opakowaniu''. Autor perfekcyjnie połączył prawdziwe fakty z literacką fikcją, tworząc coś na kształt powieści a'la dokumentalnej. Całość napisana jest niezwykle prostym, potocznym językiem, momentami bardzo dosadnym. Akcja mknie cały czas do przodu i porywa w wir wydarzeń, które często wywołują mnóstwo emocji, zazwyczaj skrajnych i trudnych do opisania. Bohaterowie są niesamowicie wiarygodni i naturalni. Z zależności od charakteru i sytuacji budzą sympatie i antypatie. Są postaciami, które mieszkają być może gdzieś za rogiem, może niedaleko w sąsiedztwie. Ola (podobnie jak bezduszny ojciec Rafała) to osoba zdeterminowana, zdolna usunąć każdą przeszkodę stojącą na drodze do jej celu. Dla niej liczą się tylko pieniądze, elitarna szkoła i życie na poziomie. Jest chłodna emocjonalnie i niezdolna do empatii czy wyższych uczuć moralnych. Z kolei Rafał to szczery, otwarty, pracowity i odpowiedzialny chłopak. Od razu całym sercem pokochał swoje nienarodzone dziecko i bez mrugnięcia okiem poświęcił dla niego studia oraz późniejszą karierę. I co najważniejsze nigdy tego nie żałował. Zakończenie posiada szokujący, dramatyczny przebieg. Babczyk stworzył własną wersje wydarzeń, która co prawda brzmi nieco mało wiarygodnie, mimo to przypadła mi do gustu. ,,Zabójczy mezalians'' jest jak dynamit, który rozrywa na kawałki. Momentami czułam się dziwnie pusta i oziębła, by innym razem wybuchnąć wściekłością i niepohamowaną żądzą mordu. Wielka fala emocji zawładnęła moim umysłem, ciałem, duszą i sercem. Reasumując. To jedna z tych książek, obok której nie przechodzi się obojętnie, po którą często się wraca i której nigdy się nie zapomina. Polecam serdecznie.