Zaginiona

Dla psychologa kryminalnego, byłego pracownika FBI Pierce'a Quincy'ego zaczyna się niewyobrażalna tragedia. Wszystko wskazuje, że jego żona, Rainie Conner, zaginęła, nie pozostawiwszy żadnych wskazówek mogących naprowadzić na jej ślad. Na pustej drodze, nieopodal autostrady w stanie Oregon, policja odnajduje otwarty samochód z włączonym silnikiem i torebkę Rainie porzuconą na siedzeniu kierowcy.

Czy dopadł ją któryś z duchów jej niespokojnej przeszłości? A może jej zniknięcie spowodowała sprawa, nad którą pracowała wspólnie z mężem - wyjątkowo brutalne podwójne morderstwo? Wraz z córką, agentką FBI Kimberly Quincy, Pierce walczy z miejscowymi władzami, ściga się z czasem i gorączkowo poszukuje odpowiedzi na pytania, których ze strachu nie potrafi sobie zadać. Tylko jeden człowiek wie, co się stało tej nocy. Przyjmując tożsamość zabójcy schwytanego przed osiemdziesięcioma laty, kontaktuje się z prasą. Stawia jasno określone warunki: chce pieniędzy, chce władzy i chce sławy. A jeśli tego nie dostanie, Rainie zginie.

Czasu jest coraz mniej, ostateczny termin zbliża się nieubłaganie, a Pierce wyrusza na najbardziej nerwowe i rozpaczliwe łowy w swoim życiu, aby miłość jego życia nie zaginęła na zawsze.

Informacje dodatkowe o Zaginiona:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-10-01

Kup książkę Zaginiona

Zaginiona - opinie o książce

Sięgając po piątą część cyklu Lisy Gardner „Quincy & Rainie” miałam pewne obawy, czy uda mi się zaangażować w nią w pełni bez znajomości poprzednich tomów, ale okazało się, że bezpodstawne. Wydawnictwo pewnie miało swoje powody wnawiając w pierwszej kolejności ten tom (część szósta „Pożegnaj się" miała premierę 22 marca, a siódma pojawi się już w kwietniu),a nazwisko autorki dodatkowo rozwiało moje obawy.

Tak jak w przypadku serii z detektyw D.D. Warren, tak i tu kolejne tomy łączą postaci głównych bohaterów i kontynuowany wątek osobisty, a poruszane sprawy kryminalne stanowią odrębne historie.

Policjantce Rainie Connor nie towarzyszymy jednak w prowadzonym śledztwie. To ona staje się poszukiwaną ofiarą porywacza, a psycholog kryminalny Pierce Quincy zostaje odsunięty od śledztwa ze względu na łączącą ich relację. Gdy do redakcji lokalnej gazety zostaje przesłany list z żądaniem okupu rozpoczyna się walka z czasem i oprawcą prowadzącym dziwną grę, w której nie sposób wygrać. Czy szuka jedynie usprawiedliwienia dla swoich najniższych instynktów?

"W sprawach o okup zawsze chodzi o coś więcej"

Równolegle do prowadzonych poszukiwań poznajemy makabryczną sprawę morderstwa matki i jej czteroletniej córki, przy której przed kilkoma miesiącami pomagali Quincy i Rainie oraz poruszające losy chłopca przekazywanego kolejnym rodzinom zastępczym. Czy te sprawy mogą w jakiś sposób wiązać się z porwaniem policjantki?

Ta powieść ogromnie mnie poruszyła krzywdą dziecka, niemym krzykiem, którego nikt nie słucha. Emocjami, przygniatającymi niczym głaz, spod którego czasem trudno wypełznąć. Obłąkańczą żądzą, która potrafi przejąć kontrolę nad ludzkim życiem. W końcu przyniosła refleksję nad granicą pomiędzy wolnością prasy a narażeniem na ryzyko ofiar przestępstwa, gdy bezwzględność wygrywa ze zwykłą przyzwoitością, a rozgłos okazuje się ważniejszy niż bezpieczeństwo ofiar.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-02-26,

„Zdumiewające, co człowiek może sam sobie zrobić. Jak potrafi sam siebie okłamywać. Jak potwornie skrzywdzić. Można mieć wszystko, czego się pragnie - kochającego męża, dobrą pracę, piękny dom - i wciąż być nieszczęśliwym.”

Jak ja uwielbiam książki z tak genialnie skonstruowaną fabułą i dynamiczną akcją! Dzięki temu od samego początku wciągnęłam się w historię i nie mogłam się od niej oderwać. Tutaj nic nie dzieje się przypadkiem, cała fabuła jest dokładnie przemyślana, a śledztwo zostało poprowadzone w sposób genialny. Intryga goni intrygę i czym dalej brniemy w fabułę tym więcej ona wzbudza w nas emocji.

Gardner stopniowo buduje napięcie, dodaje klimat grozy i płynie przechodzi w narracji od pokazywania śledztwa do scen uwiezionej Rainie. Pozwala nam to brać czynny udział w śledztwie i poczuć to samo co uwięziona kobieta, ale i jej rodzina. Do ogromnych plusów trzeba także zaliczyć fakt, że autorka świetnie przywołuje ważne wydarzenia z życia kluczowych bohaterów dzięki czemu brak znajomości poprzednich części wcale nie przeszkadza w nadążeniu za tym co się obecnie dzieje. No i samo zakończenie, które totalnie mnie zaskoczyło, ale i usatysfakcjonowało.

„Zaginiona” to świetnie poprowadzony thriller, z którym bardzo miło można spędzić czas. Dostajemy w nim tak naprawdę wszystko czego można oczekiwać od tego gatunku. Osoby, które już od jakiegoś czasu czytają moje recenzję wiedzą, że do twórczości Gardner mam słabość, ale co ja poradzę na to, że autorka ma taki świetny styl, a jej książki zawsze mają niebanalną fabułę? Zdecydowanie polecam!

Każdy, kto zna twórczość Lisy Gardner wie doskonale czego może się spodziewać. I tym razem również będzie emocjonująco. Autorka nie odpuszcza, można zaryzykować stwierdzenie, że dojrzewa, a wraz z nią każda kolejna jej historia staje się bardziej przemyślana i ciekawsza.

Na poboczu drogi zostaje znaleziony samochód z otwartymi drzwiami i włączonym silnikiem. W środku nie ma nikogo, na fotelu pasażera leży damska torebka. Szybko okazuje się, że auto należało do Rainie Conner. Mąż zaginionej, były profiler FBI Quincy, ma uzasadnione obawy, że małżonkę dopadła niechlubna przeszłość. Czy poradzi sobie z demonami przeszłości? Od jakiegoś czasu byli w separacji, dalsze trwanie ich związku było pod znakiem zapytania. Gdyby kobieta zdecydowała się na walkę z nałogiem, który ją wyniszczał, byłoby im łatwiej. Jednak uzależnienie nad nią górowało.

Rozpoczyna się szybkie śledztwo pod wodzą młodego detektywa, Kincaida. Quincy wraz ze swoją córką, młodą agentką FBI Kimberly Quincy włączają się w dochodzenie. Nie jest im łatwo, gdyż poszukują bliskiej im osoby. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego Rainie została porwana. Czy dla okupu, którego zażądano czy też porwanie miało związek z prowadzonymi przez nią sprawami. Jak chociażby jej ostatnim podopiecznym, zbuntowanym kilkuletnim chłopcem, Dougie? Wkrótce dziecko również znika, co sprawia, że policjanci zaczynają łączyć te dwie sprawy i bliżej się przyglądają rodzinie dziecka. Dokąd doprowadzi trop? Jakie zaskoczenie czeka na nich na drodze poszukiwań? Dlaczego wcześniej nikt nie zwrócił uwagi na zachowania innych uczestników akcji poszukiwawczej? Dogłębna i wnikliwa analiza ich zachowań prowokuje do stawiania kolejnych pytań …

Zaginiona to znakomity i tajemniczy thriller mistrzyni gatunki, cenionej autorki Lisy Gardner. Spod jej pióra wychodzą same smakowite kąski, którymi żywimy się przed długi czas. Przenikliwa atmosfera pośpiechu, aby być krok przed sprawcą, tylko potęguje doznania i wzmacnia przeżycia. Jesteśmy niesamowicie podnieceni, cały czas nie wiemy, w którym kierunku potoczą się wydarzenia. Nie mamy pewności, że fabuła będzie miała szczęśliwy happy end, przecież Gardner potrafi też zaskoczyć. Ale wiedząc, że jej bohaterowie to zazwyczaj silne i odważne kobiety, ma się nadzieję, że łatwo nie oddadzą swojej skóry. Przekonajmy się czy również i tym razem zbuntowana kobieta z nałogami przetrwa i będzie miała szansę cieszyć się szczęściem u boku męża …

Świetnie i misternie uknuta fabuła sprawia, że w nas cały czas jest obecne pytanie, kto może stać za tym porwaniem. Taka zabawa z czytelnikiem w kotką i myszkę nieustannie nas oddala od prawdy, zamiast przybliżać. Poziom jej skomplikowania nie daje chwili wytchnienia i spokoju. A biorąc pod uwagę przyjazny styl autorki, bez zbędnych upiększeń i nużących opisów, jest pewne, że kolejna noc przed nami będzie niełatwa. To lektura nieodkładalna, dopóki nie ujrzymy końcowego światełka w tunelu kłamstw i intryg, nie zaśniemy …

Dlaczego warto po nią sięgnąć? Powodów jest wiele, ale ta mroczna i przerażająca atmosfera strachu i niepewności jest jedyna w swoim rodzaju!

Avatar użytkownika - mommy_and_books
mommy_and_books
Przeczytane:2023-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nie wiem, czy pamiętacie, ale jedną z moich ulubionych pisarek jest Lisa Gardner. W jej powieściach jest coś takiego, co mnie przyciąga i nie pozwala odejść. Tym razem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Albatros mogłam przeczytać książkę "Zaginiona". Nie wiedziałam, że to jest piąty tom z cyklu "Quincy & Rainie". Nieznajomość poprzednich części w niczym mi nie przeszkadzała. Ten tom dał mi czytelniczego kopa. Chętnie poznam pozostałe tytuły: "Mąż doskonały", "Trzecia ofiara", "Następny wypadek" i "Godzina zbrodni". Poznałam świetnych bohaterów. Nie czytałam jeszcze książki, w której mąż tak intensywnie poszukuje swojej zaginionej żony. Kobieta dzięki swojej przeszłości popadła w alkoholizm. Dlaczego ktoś ją porwał? Komu przeszkadzała? Czym się naraziła? Od razu wam powiem, że ona nie jest zwykłą bohaterką. To prawdziwa wojowniczka, która w swoim życiu bardzo dużo przeszła. Aktualnie zmaga się ze swoimi demonami. Ma kochającego męża, który nie może patrzeć na to, jak ona się stacza w dół. Za wszelką cenę pragnie ją wyrwać ze szpon tego przeklętego nałogu. Jest w stanie poświęcić się z miłości do niej. Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się zobaczyć? Tego dowiecie się podczas czytania książki "Zaginiona". Lisa Gardner po raz kolejny stworzyła wyjątkową serię książek, w której porusza bardzo ważne problemy współczesnego świata. Jej powieści czyta się jednym tchem. Po przeczytaniu czeka się na kolejne wyjątkowe jej dzieła. Czytając "Zaginioną" otrzymałam wyjątkowy thriller kryminalny. Podobało mi się prowadzone śledztwo, które nie raz przebiegało, nie tak jak powinno. A to wszystko za sprawą samej autorki, która stworzyła wyjątkowe zwroty akcji. Dzięki temu nie wieje chłodem i nie ma czasu na nudę. Co zrobilibyście, żeby odnaleźć ukochaną zaginioną osobę? Czy dalibyście wszystko, co macie? Pierwszym bohaterem jest emerytowany profiler FBI Pierce Quincy. To właśnie jemu zaginęła żona Rainie Conner (nasza druga główna bohaterka). W tej powieści pojawia się równie ważna osoba taka, jak agentka FBI Kimberly Quincy. Tak, tak dobrze się domyślacie. Ona jest córką naszego emerytowanego profilera. Ona również będzie brała czynny udział w poszukiwaniach zaginionej macochy. Oczywiście poznacie mnóstwo innych osób, które starały się uratować Rainie. Czy wygrali wyścig z czasem i uratowali biedną kobietę? Czy niestety im się to nie udało? Ciekawy thriller z zaskakującym zakończeniem. Czy książka kończy się szczęśliwie, czy raczej tragicznie? Książka warta jest przeczytania. Wartka akcja z mnóstwem zwrotów akcji, ciekawa i wstrząsająca fabuła, a na dokładkę niesamowici bohaterowie. Poznałam zarówno śledztwo, jak i to, co dzieje się z zaginioną. Dzięki temu byłam bardziej przerażona. Wczułam się w tę straszną sytuację. Bałam się o życie głównej bohaterki. Bałam się o emerytowanego profilera. Nie byłam pewna czy jego serce wytrzyma tę całą tragiczną sytuację. W swojej pracy widział wiele, ale teraz tragedia dotknęła go osobiście. Jest jeszcze jeden bohater, którego nazwiska nie wymienię. Niedawno został ojcem. Powinien być przy swoim dziecku. Prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia naszej bohaterki. Co na to wszystko mówi jego żona? Kim jest ten bohater? Idealna książka dla wszystkich miłośników thrillerów kryminalnych z doskonałą akcją i ciekawym zakończeniem. Okładka tej książki nie oddaje tego, co znajduje się w środku. Treść jest rewelacyjna.
Avatar użytkownika - marcinpyrczak
Przeczytane:2018-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Druga córka
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Druga córka

Teksas. Seryjny morderca ginie na krześle elektrycznym, zabierając do grobu imię i miejsce pobytu swojego jedynego dziecka. Boston. Porzucona w szpitalu...

Mężczyzna z przeszłością
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Mężczyzna z przeszłością

Czuła, że Ferringer znajduje się myślami daleko stąd, że oddal się wspomnieniom. Czy znów jest małym chłopcem, który bezradnie patrzy, jak ojciec trwoni...