Zahir

Ester, żona znanego pisarza, znika bez wieści. Ostatni raz widziano ją z młodym tłumaczem z Kazachstanu. Czy została porwana, zamordowana, a może uciekła z kochankiem? Dlaczego nie daje znaku życia? Jak po dziesięciu latach małżeństwa mogła odejść bez słowa? On próbuje ułożyć sobie życie bez niej, wiąże się z inną kobietą, pisze kolejną powieść. Jednak nie potrafi zapomnieć. Ester staje się jego obsesją, jago Zahirem. Wokół niej krążą wszystkie jego myśli. By ją odnaleźć, musi wyruszyć na stepy Azji Środkowej, w długą podróż, która pozwoli mu na nowo narodzić się dla miłości.

Informacje dodatkowe o Zahir:

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
ISBN: 83-918441-9-6

Zahir - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2011-10-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 2011, Mam,
Kolejna filozoficzna odsłona twórczości autora. Opisuje zmagania z wewnętrznym Zahirem oraz wędrówkę służącą ponownemu spotkaniu się z samym sobą i odkryciu na nowo właściwego oblicza miłości.
Avatar użytkownika - Grojda
Grojda
Przeczytane:2013-11-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytanie i polecane,
W książce przedstawiona zostaje walka z wewnętrznym Zahirem oraz wędrówka ku ponownemu spotkaniu się z samym sobą i odkryciu na nowo właściwego oblicza miłości.
Avatar użytkownika - MamaMuchomorka
MamaMuchomorka
Przeczytane:2010-12-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka która uświadamia jak długą i trudną drogę trzeba przejść by zrozumieć jak bardzo potrafimy kochać. Oj spotkać kogoś i być Zahirem jedno dla drugiego... Fantastyczna na długie zimowe wieczory, choć czyta się tak świetnie,że na całą zimę nie wystarczy
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
"Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi. I czas się z tym pogodzić, albowiem jest ona treścią naszego istnienia. Miłości trzeba szukać wszędzie, nawet za cenę długich godzin, dni, tygodni smutku i rozczarowań. Bowiem kiedy wyruszymy na poszukiwanie miłości - ona zawsze wyjdzie nam na przeciw. I nas wybawi". Zmusza do refleksji nad swoim życiem.
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
To chyba ostatnia książka Coelho z tych najnowszych, która jeszcze mi się podobała. Ciekawa fabuła, dobre poprowadzenie narracji..
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2011-04-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Coelho potrafi skłonić do refleksji nad własnym życiem.To książka o miłości, a przede wszystkim o wolności. Czym jest wolność?
Avatar użytkownika - Sumire
Sumire
Przeczytane:2010-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Piękna, głęboka, filozoficzna książka
Avatar użytkownika - WeronicaMarss
WeronicaMarss
Przeczytane:2009-11-16,
Jak wszystkie prawie,zahir to boska książka.Wogóle paulo jest the best!!!

Historia pisarza, którego bez słowa po dziesięciu latach związku porzuca żona. Mimo iż wiąże się on z inną kobietą, jego obsesją staje się jej odnalezienie.

Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-08-31, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2019,

tragedia (Boże wybacz Mi i wszyscy fani ) nie potrafiłam przez to przebrnąć... Zaczęłam czytać Coehlo od tej pozycji i to był chyba błąd. Nie rozumiem autora, masło maślane... Męczyłam się i męczyłam naprawdę przez 8 miesięcy ...... Przebrnęłam i odetchnęłam z ulgą.

Avatar użytkownika - AgnieszkaSC
Przeczytane:2014-12-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kalendarz inspiracje 2010
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Kalendarz inspiracje 2010

Kalendarz na rok 2010, opatrzony sentencjami z książek brazylijskiego mistrza, który jak nikt inny potrafi w kilku słowach zawrzeć sens życia, dodać...

Walkirie
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Walkirie

Kiedy myślisz o Walkiriach, pomyśl o odwadze. Jak wiele potrzeba odwagi, by zajrzeć w głąb siebie? Jak mocno trzeba uwierzyć, by rozum i serce mogły się...