Zapomnieć o przeszłości

Dla Alexy ojciec był ideałem mężczyzny. Jej świat się zawalił, gdy odkryła, że nie jest jego jedyną rodziną. Nie mogąc wybaczyć zdrady zrywa z nim wszelkie kontakty. Teraz stara się poskładać swoje życie i określić tożsamość, zniszczoną ponurymi sekretami z przeszłości.

Caine Carraway to mężczyzna, który ma szansę wypełnić jej przyszłość. Fascynuje i pociąga Alexę.

Czy pozwoli jej zbliżyć się do siebie?

Czy zakochaną kobietę można tak łatwo zniechęcić?

Czy oboje połączy namiętność?

Książka pełna tajemnic z przeszłości,  pasji, namiętności.

Według opinii na Amazonie, nie można się od niej oderwać.

Informacje dodatkowe o Zapomnieć o przeszłości:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2015-10-21
Tytuł oryginału: Hero
Tłumaczenie: Ewa Ciszkowska

Kup książkę Zapomnieć o przeszłości

Zapomnieć o przeszłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2020-06-14,

Od momentu, gdy Alexa Holland odkryła inne życie swojego ukochanego ojca, jej wyobrażenie o nim rozpadło się na kawałki. Obarczona żalem, jaki ciąży na jej nazwisku przez błędy, których dopuścił się ojciec, Alexa stara się żyć normalnie.
Poznaje Caina Carrawaya, bogatego i zagadkowego mężczyznę. Jednak ta znajomość nie zapowiada się dobrze, ponieważ to właśnie ojciec Alexy zniszczył rodzinę Caina, a sam Carraway żywi niekłamaną nienawiść do całej rodziny Holland.
Alexa to pewna siebie i uparta młoda kobieta, która uważa że to, czym zawinił jej ojciec w przeszłości nie powinno odbijać się na jej życiu. Caine sprawia wrażenie niedostępnego, niesie ze sobą chłód.
Czy znajdą nić porozumienia?
Czy połączy ich coś więcej niż przykra przeszłość, którą każde z nich chciałoby wymazać z pamięci?
"Zapomnieć o przeszłości" to pierwsza książka tej autorki, jaką miałam okazję przeczytać. Bardzo ciekawa historia. Książka porusza wiele tematów, m.in. niestabilność emocjonalną, jaką cechuje się lodowaty i humorzasty Carraway, a także temat samotności, którą nosi w sobie Alexa. Powiem szczerze, że podobał mi się kontrast między głównymi bohaterami, różność ich charakterów. Ciekawie przedstawiona nie do końca jasna dla Alexy relacja, jaką ma z Cainem - relacja gwałtowna, zmienna, wybuchowa, przepełniona najróżniejszymi emocjami.
Książka Samanthy Young to przyjemna i interesująca powieść. Momentami także zaskakująca. Polecam! Miło spędziłam z nią czas.
Zrecenzowałam dzięki Wydawnictwu Burda Książki

Zawsze lubiłam oglądać komedie romantyczne. Ale wyłącznie takie w dobrym stylu, a więc raczej kino zagraniczne niż to z rodzimego podwórka. Frapująca fabuła, sympatyczny duet głównych bohaterów, których miłosne potyczki jesteśmy gotowi śledzić z zapartym tchem, zabawne dialogi, happy end i – co najważniejsze – zero prymitywnych tekstów w stylu tych, które usłyszeć można w hitach tak popularnego w naszym kraju disco polo. I chociaż komedie romantyczne to obok thrillerów, kina akcji i filmów katastroficznych mój ulubiony gatunek, to jednak przez bardzo długi czas nie mogłam się przekonać do romansu w wersji pisanej, mimo że jako nastolatka niemal do nieprzytomności zaczytywałam się w miłosnych historiach swoich rówieśników. Szkolne romanse, pierwsze związki i bolesne zerwania, cheerleaderki i przystojni sportowcy, egzaminy, rywalizacja o popularność i najlepszy stolik na szkolnej stołówce… Ach, cóż to były za czasy! Tak, swoje nastoletnie lektury wspominam z rozrzewnieniem :) Ale do powieści obyczajowych i romansów z wątkiem erotycznym jakoś nadal nie potrafię się przekonać. Kto wie, może to dlatego, że kilka z poprzednich podejść było naprawdę nieudanych. Helen Hoang i przeciętny „Więcej niż pocałunek”, a wcześniej Penelope Bloom i nieszczęsny „Jego banan”, który okazał się chyba najbardziej żenującą powieścią ostatniego stulecia, jeśli nie wszech czasów.

Ale w tym roku coś się zmieniło. Odkryłam powieści New Adult i autorki, których książki zamiast przyprawiać o zażenowanie, bawią, emocjonują i wywołują dreszcz pożądania. Najpierw poznałam twórczość Elle Kennedy, której powieści okazały się gwarancją przyjemnie spędzonego czasu, relaksu i poprawy nawet najbardziej parszywego humoru, a niedawno więcej uwagi zaczęłam poświęcać także książkom Samanthy Young. Autorki nie przez przypadek aż tak popularnej wśród miłośniczek gatunku. Za mną na razie trzy spotkania z prozą szkockiej pisarki. Pierwsze było bardzo udane, drugie okazało się jeszcze lepsze, a jakie było trzecie? Jak dotychczas najlepsze!

„Zapomnieć o przeszłości” to powieść, którą pochłonęłam w ekspresowym tempie. Polubiłam Alexę, Caine też okazał się niczego sobie, choć momentami mocno mnie wkurzał. Było zabawnie, romantycznie i niesamowicie odprężająco, mimo że Samantha Young i tym razem obarczyła swoich bohaterów sporym bagażem życiowych doświadczeń. Jestem pod wrażeniem, że powieści reprezentujące gatunek New Adult nie są wyłącznie pozbawionymi głębszych treści historiami łóżkowych podbojów występujących w nich postaci. Zarówno u Kennedy, jak i u Young pojawiają się tematy trudne, delikatne, które mają zapewne nie tylko służyć potęgowaniu napięcia, ale i pokazaniu, że ich bohaterowie są normalnymi ludźmi z krwi i kości. Takimi jak my. Z takimi samymi problemami. Przemoc domowa w wymiarze psychicznym i fizycznym, choroba alkoholowa jednego z najbliższych członków rodziny, gwałt, prostytucja. Kreowane przez Young postaci zazwyczaj mają za sobą niełatwą przeszłość, którą najczęściej wspominają z bólem lub wstydem. Mroczne sekrety i przykre przeżycia sprzed lat kładą się cieniem nie tylko na ich związkach miłosnych, ale i zwykłych międzyludzkich relacjach.

„Zapomnieć o przeszłości” to znakomita powieść, z którą niesamowicie przyjemnie spędziłam swój czas wolny. Wciągająca historia niełatwej znajomości dwojga ludzi z mroczną przeszłością, których połączyło niemal zakazane uczucie, charyzmatyczni bohaterowie, zwroty akcji i nawet przez chwilę drobny wątek sensacyjny. Bardzo mi się podobało i zdecydowanie proszę o więcej. Polecam z czystym sumieniem!

Avatar użytkownika - weronikka1
weronikka1
Przeczytane:2020-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Samantha Young znana jest z tego, że pisze bestsellerowe powieści erotyczne i romanse, zatem sięgając po jej twórczość miałam wielkie nadzieje na coś co mnie porwie. Nie lubię się zawodzić, ale kto lubi prawda? Na szczęście nie doznałam tego uczucia, a pochłanianie tej lektury było dla mnie czystą przyjemnością. Od samego początku czytałam z zapartym tchem i totalnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, a było naprawdę emocjonująco. To nie jest łatwa historia miłosna, tutaj przeszłość trochę uniemożliwia łatwe spojrzenie na drugą osobę. Jednak miłość, to bardzo silne uczucie, które przezwycięży wszystko. Z drugiej jednak strony nienawiść takim uczuciem również jest, tym bardziej gdy w grę wchodzi utracone dzieciństwo i strata własnej matki. Walka miłości z nienawiścią jest mocna, a być może to drugie uczucie nie jest takim mocnym jakby się wydawało? Czy da się zapomnieć o przeszłości i zrobić krok do przodu? Pochłaniając tę lekturę, można otworzyć oczy na krzywdę jaką można zrobić własnym dzieciom, jaki wpływ mają błędy dorosłych na późniejsze życie ich potomków. Za błędy trzeba zapłacić, lecz czy nie za swoje również? To byłoby bardzo niesprawiedliwe... Bohaterzy "Zapomnieć o przeszłości" właśnie mają takie zadanie, jakie widnieje w tytule. Czy uda im się? Tego dowiecie się, gdy sięgniecie po tę powieść.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Fenomenalna książka! Jedna z lepszych, jakie napisała Samantha Young. Emocjonująca, pasjonująca, intrygująca i namiętna. Książka "Zapomnieć o przeszłości" pierwszy raz została wydana w roku 2015, wtedy nie miałam okazji po nią sięgnąć. Teraz na rynku pojawiła się wersja z nową okładką, która skusiła mnie i tak oto wpadłam… zakochałam się kolejny raz w ponadczasowym stylu Young.
Alexy cierpi przez błędy swojego ojca. Jej poukładane życie sypie się po tym jak kobieta dowiaduje się, że jej ojciec wiódł podwójne życie i doprowadził do śmierci swojej kochanki. Teraz Alexa stoi przed Cainem - synem zmarłej kobiety i nie potrafi spojrzeć mu w oczy. Ma jednak swój honor i postanawia przeprosić za swojego ojca. Jednak jak można tak po prostu przeprosić za tak potworną zbrodnię? Kiedy Caine dowiaduje się, kim jest Alexa dosłownie miesza ją z błotem i postanawia się zemścić. Kobieta traci pracę i nadzieję, że znajdzie nową. Postanawia kolejny raz stawić czoło Cainowi. I tym razem rozmowa kończy się fiaskiem. Jednak upór Alexy imponuje Cainowi i ten postanawia zaproponować jej pracę. Alexa przyjmuje ją, choć zdaje sobie sprawę, że będzie ona istną torturą. Od pierwszego dnia jej nowy szef robi wszystko, aby uprzykrzyć jej życie.  Kobieta jest jednak uparta, ma cięty język i potrafi stawić czoło apodyktycznemu, gburowatemu i piekielnie seksownemu Cainowi. Między dogryzaniem i sprzeczaniem narodzi się między tą dwójką również nieposkromione pożądanie. Czy zapomną o bolesnej przeszłości i zaryzykują romans? Czy będą w stanie zapanować nad namiętnością? Czy jest szansa na wspólną przyszłość?
"Zapomnieć o przeszłości" to książka, która łączy w sobie smutek, radość i namiętność. Samantha Young zgrabnie łączy ze sobą fenomenalną fabułę, barwnych bohaterów i cały wachlarz emocji. Ja jestem fanką autorki i na pewno sięgnę po inne jej książki, ponieważ jest to gwarancja najwyższej jakości i fenomenalnej lektury! Gorąco polecam i zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł.

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Avatar użytkownika - wmoichkregach
Przeczytane:2017-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
(Nie)zwyczajna
Samantha Young0
Okładka ksiązki - (Nie)zwyczajna

Ciepła i piękna powieść bestsellerowej autorki ,,New York Timesa" opowiada o tym, że warto marzyć i trzeba zrozumieć siebie. Nazywam się Comet Caldwell...

Nigdy nie będę twoja
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Nigdy nie będę twoja

Połączenie romansu chwytającego za serce i trzymającego w napięciu thrillera Położona w górzystej części północnej Szkocji luksusowa posiadłość Ardnoch...