Zasada AHA. Przebudzenie, szczerość, działanie

Czy są w twoim życiu dziedziny, w których chciałbyś doświadczyć momentu „Aha!”? Momentu prawdy, która odnawia serce i umysł, dokonujac ich transformacji? Być może w twoim przypadku jest to strach albo porażka, z której nie możesz sie otrząsnąć. Dla niektórych może to być potrzeba akceptacji, uzależnienie pokarmowe lub totalny bunt, który prowadzi do zachłanności i wstydu, podobnych do tych, które przeżywał syn marnotrawny.

Kyle Idleman słyszał juz dziesiątki ludzkich historii na temat ich efektu „Aha!” W swojej najnowszej książce dzieli się wątkami z ich opowieści oraz z historii syna marnotrawnego, które pomogą ci podłączyć się na nowo do miłości niebiańskiego Ojca. Nakreślając prawdy biblijne, wymienia trzy kluczowe elementy (przebudzenie, szczerość, działanie), które przybliżą cię do Boga i zmienią na dobre twoje życie.

Wszyscy przeżylśmy w swoim życiu jakiś moment „Aha!”, kiedy byliśmy zaskoczeni nagłym objawieniem i nowymi wnioskami. Według kaznodziei i autora bestsellerów Kyle’a Idlemana tego samego rodzaju efektu „Aha!” możemy doświadczyć w naszym duchowym życiu. Przytaczając przykłady z codziennego życia i charakterystyczne świadectwa Idleman na podstawie Pisma pokazuje, jak wspomniane trzy kluczowe elementy mogą nas przybliżyć do Boga i przemienić nasze życie.

Budząc się na rzeczywistość naszego prawdziwego stanu duchowego, możemy zobaczyć siebie i naszą potrzebę zbawienia oraz odnowienia szczerości. Uświadomienie sobie tego prowadzi nas do działania, do posłuszeństwa Bożym przykazaniom i podążania za przykładem ustanowionym przez Chrystusa. Na podstawie transformacji syna marnotrawnego widzimy, że rezultatem momentu „Aha!” jest przemiana życia i zderzenie z nowym przeznaczeniem, które prowadzą nas do domu miłującego Ojca.

Kyle Idelman jest nauczycielem Słowa Bożego w Southeast Christian Church in Luisville, w stanie Kentucky, czwartym pod względem wielkości kościele w Ameryce. Jest autorem Praying for Your Prodigal i zdobywcą nagrody za bestseller Not a Fan (Wiecej niż fan), regularnie przemawiającym na konferencjach i wydarzeniach na całym świecie. Razem ze swoją żoną DesiRae’a mają czwórke dzieci.

Informacje dodatkowe o Zasada AHA. Przebudzenie, szczerość, działanie:

Zasada AHA. Przebudzenie, szczerość, działanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pozycja godna polecenia wspierająca rozwój duchowy i osobisty, otwierająca nam oczy na wiele niby z pozoru oczywistych spraw. Motywacja do zmiany wsparta o bogate przykłady z życia,niejednokrotnie niezwykle zabawne. Czyta sie bardzo szybko i przyjemnie, choć czasem podczas lektury musimy przełknąć gorzką prawdę o naszym postępowaniu na codzień, które nie godzi się z naturą chrześcijanina. Polecam przeczytać- naprawdę warto.
Avatar użytkownika - peszei81
peszei81