Zawiła historia niesfornego Kacperka

On, niesforny chłopiec, pisze pamiętnik, projektuje supernowoczesne odrzutowce i śni o byciu komandosem. Ona, była nauczycielka matematyki, nosi glany i moro, ćwiczy jogę i mieszka w lesie. Są inni, a to nie wszystkim się podoba. Razem mogą zrobić coś naprawdę dobrego (i wcale nie dziwacznego). Książka podnosząca na duchu. Ważna dla wszystkich, którzy nie zawsze są akceptowani i rozumiani. Seria "Tornister pełen przygód" to historie z życia wzięte, opowiedziane ze swadą, pełne dobrego humoru. W sam raz dla rozpoczynających naukę i tych, którzy już chodzą do szkoły.

Informacje dodatkowe o Zawiła historia niesfornego Kacperka :

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-05-19
ISBN: 978-83-7420-610-5

Kup książkę Zawiła historia niesfornego Kacperka

Zawiła historia niesfornego Kacperka - opinie o książce

Jakże często spotykamy się z problemem braku akceptacji, wytykania palcami, wyśmiewania i odtrącania. Z moich obserwacji wynika, że problem występujący na przykład w szkołach wciąż się nasila. Jak sobie z nim radzić? Spróbujmy znaleźć wskazówki w opowieści Katarzyny Michalec.

Kacperek, zwany Koprem chodzi do czwartej klasy, ma jedenaście piegów i jak sam twierdzi woli bujać w obłokach niż odrabiać matmę. Jest niesforny, wiele rzeczy robi na opak i nie ma dziewczyny. Marzy o byciu komandosem i projektuje odrzutowce. Chłopiec nie ma dobrych kontaktów z rówieśnikami - śmieją się z jego piegów, wiersza a nawet pracy z plastyki. Czy jest szansa na porozumienie?

Kiedy postanowił spełnić swe marzenie o podziurawionych dżinsach niszcząc nowe, dostał karę, która w procesie długofalowym poskutkowała wyprawą do lasu. Kacper bardzo chciał poznać mieszkającą wśród leśnej głuszy Czarownicę. Wszyscy o niej mówią same złe rzeczy i chłopiec zamierza sprawdzić czy to prawda. Co zastał na miejscu? Niezwykle urządzony dom z magicznym otoczeniem oraz niebanalną kobietę, która ćwiczy jogę, strzela do tarczy, tworzy z drewna i ma bombowe pomysły. To właśnie druga postać w tej lekturze, która żyje poza społeczeństwem i jest odtrącana.

Ale to właśnie pani Genia - znana jako Czarownica - uświadomiła Kacprowi czym jest bieda, co zresztą przyczyniło się do połączenia Kacpra i Bolka w parę przyjaciół. To ona pokazała im jak można świetnie się bawić mając tylko zwykły karton i wyobraźnię lub kamienie oraz coś do rysowania.

Jakie jeszcze niespodzianki czekają na czytelnika? Jakie głupoty spowodowały, że określenie Kacpra mianem 'niesforny', staje się realne? Jaką wymówkę znalazł, by uciec od babci? A jak postraszył nielubiany gang Piotrka Piegusa? Zajrzyjcie do książeczki.

Duża czcionka, prosty i zrozumiały język, kolorowe ilustracje - czasami nawet dwustronicowe - rozdziały o długości odpowiedniej dla Ośmiolatki.

Podsumowując - "Zawiła historia niesfornego Kacperka" to pełna mądrych rad i przesłań opowieść. Zwraca naszą uwagę, na odmieńców, którzy nie mają lekkiego życia a zostali wyłączeni ze społeczności. Odtrąceni, wyśmiani, samotni. Spróbujmy ich zrozumieć, zaakceptować, polubić. Książeczka jest pełna humoru i dzięki zabawnym sytuacjom przemyca wartościowe postawy i zachowania. Polecam, nie tylko uczniom.

ilustracje z książeczki znajdziecie na moim blogu:

Katarzyna Michalec0
Okładka ksiązki - Smyki ze smykami kodują guzikami. Ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i koncentrację

Książka zawiera 50 ukrytych obrazków, które należy odkodować. Zabawa polega na kolorowaniu guzików. Na każdej planszy jest ich 100...

Trudne R. Utrwalanie prawidłowej wymowy głoski R
Katarzyna Michalec0
Okładka ksiązki - Trudne R. Utrwalanie prawidłowej wymowy głoski R

Książka zawiera zbiór krótkich opowiadań dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każda z historyjek poświęcona jest głosce r, dzięki czemu mali...