Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze

Jak rodzi się wiara? Na czym polega jej fenomen? Dlaczego przenosi góry?

Wiara jest jak silne lekarstwo: może zadziałać leczniczo albo też wyzwolić katastrofalne skutki uboczne. W ostatnim czasie, w sposób prawie niezauważony przez opinię publiczną - która od dziesiątków lat wałkuje te same dowody na istnienie Boga - wykształciła się nowa gałąź nauki badająca wiarę. Opiera się ona na niepodważalnych danych empirycznych i w niesłychanie ciekawych eksperymentach bada skutki oddziaływania religijności.

Ulrich Schnabel, redaktor naukowy "Die Zeit", odwołuje się właśnie do tych naukowych badań i analiz z takich dziedzin jak psychologia społeczna, kulturoznawstwo, antropologia, neurologia, medycyna, by opisać fenomen wiary.

Z naukowego punktu widzenia nikt chyba nie jest w stanie lepiej, w sposób bardziej udokumentowany i wyrazisty uzasadnić, dlaczego religia nie wymiera.

------------------------------------------------

Książka Schnabla dostarcza wierzącym, wątpiącym i ateistom ogromnej porcji wiedzy, która ostrzega przed wejściem na błędne i niebezpieczne ścieżki w sferze wiary, a także udowadnia, iż niektóre aspekty wiary można pogodzić z naukowym obrazem świata. Poza tym lektura tej książki sprawia ogromną, wręcz niesamowitą przyjemność.

Informacje dodatkowe o Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-09-23
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze

Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze - opinie o książce

Siła wewnętrznej wolności
Urlich Schnabel0
Okładka ksiązki - Siła wewnętrznej wolności

Jak zachować pogodę ducha, gdy z każdej strony napływają do nas informacje o kolejnych konfliktach, kryzysach oraz katastrofach? Jak radzić sobie z nieuniknionymi...

Ile kosztuje uśmiech? O władzy emocji w naszym społeczeństwie
Urlich Schnabel0
Okładka ksiązki - Ile kosztuje uśmiech? O władzy emocji w naszym społeczeństwie

Ta książka chce wam pomóc w skutecznym chronieniu waszego życia emocjonalnego przed manipulacjami oraz w odnalezieniu wewnętrznego kompasu. Wyjaśnia dokładnie...