Warsztaty Twórczego Pisania w Poznaniu

«poprzedni     następny»
2007-03-14 15:50:32
14 kwietnia rusza Poetycki Cykl Warsztatów Twórczego Pisania (kwiecień – czerwiec 2007). Warsztaty adresowane są przede wszystkim do autorów zainteresowanych pogłębieniem umiejętności pisarskich, ale także do osób, które chcą poszerzyć wiedzę o literaturze. Pierwsze spotkanie w nowym cyklu poprowadzi prof. Piotr Śliwiński, wybitny znawca współczesnej poezji.[END]

Przedmiotem spotkań będą rozmowy skupiona wokół tekstów i tematów zaproponowanych przez osobę prowadzącą. Zajęcia „O wierszu” połączą analizę literatury z szerszym kontekstem kulturowym, literaturoznawczym, przekładowym czy wydawniczo-marketingowym. W spotkaniach z poetami, ważne będzie natomiast spojrzenie na tekst z punktu widzenia praktycznych rozwiązań konstrukcyjnych i językowych.

Oprócz Piotra Śliwińskiego zajęcia poprowadzą Katarzyna Kuczyńska-Koschany, Dariusz Sośnicki, Edward Pasewicz, Jerzy Borowczyk, Mariusz Grzebalski.

Terminy spotkań: 14.04, 21.04, 12.05, 26.05, 2.06, 16.06

Organizowane przez Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu warsztaty trwają 3 miesiące. Spotkania odbywają się w soboty co dwa tygodnie w godz. 10.00-14.00. Każde z nich składa się z 2 części. Istotnym elementem warsztatów są konsultacje, na których uczestnicy będą mogli rozmawiać o własnych tekstach.

Szczegółowe informacje: tel. 061 64 65 270. Koszt 3-miesięcznego cyklu to 250 zł. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest dokonanie wpłaty tej kwoty w kasie "Zamku" (czynna w godz. 11.00-19.00) lub na konto.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów