17 VI: delit. live w Warszawie

«poprzedni     następny»
2013-06-12 10:05:34
news - 17 VI: delit. live w Warszawie

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Goethe-Institut i  MiTo art. café.books  zapraszają na spotkanie literackie „delit. live” do  MiTo art.café.books, ul.Waryńskiego 28, Warszawa w poniedziałek 17 czerwca 2013, godz. 18.30 Rozmawiać będą Elżbieta Kalinowska, Adam Lipszyc, Monika Powalisz, Marcin Sendecki i  Katarzyna Surmiak-Domańska

 

delit. czyli subiektywny przewodnik po literaturze niemieckojęzycznej, to suplement Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej do magazynu Aktivist prezentujący wybór książek z Austrii, Niemiec i Szwajcarii, które ukazały się w polskim tłumaczeniu.

 

Delit. live czyli subiektywny przewodnik po literaturze niemieckojęzycznej na żywo to giełda literacka dla miłośników interesującego pisarstwa. O wybranych tytułach z ostatniej majowej edycji delit. opowiadają, dyskutują i zachęcają do lektury uznani przedstawiciele świata literatury, przekładu, reportażu, teatru - Elżbieta Kalinowska, Adam Lipszyc, Monika Powalisz, Marcin Sendecki i Katarzyna Surmiak-Domańska. 

 

W ostatnim piątym numerze delit. przeczytamy między innymi o Berlinie szalonych lat dwudziestych ubiegłego wieku, o tym co łączy Hannah Arendt z pewną ambitną Żydówką z początku XIX wieku,  jak kultowy Hamburg lat 60-tych i historia miłosna jednego z Beatlesów wyglądają na kartach komiksu, o co chodzi Thomasowi Bernhardowi na mansardzie niejakiego Höllera, dlaczego warto czytać powieści Ericha Marii Remarque’ a i dramaty Ödöna von Horvátha, po co niemiecki pisarz przemierzył na piechotę Stany Zjednoczone, o ojczyznach i tożsamości urodzonej w Serbii szwajcarskiej pisarki węgierskiego pochodzenia, o pasjach i troskach translatorskich Jakuba Ekiera, tegorocznego laureata Nagrody im. Karla Dedeciusa.

Opinia
Treści
takahe Linia koment ciekawy artykuł :)
2014-02-06 13:39:17
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów