Legimi płaci za czytanie

«poprzedni     następny»
2012-01-05 08:12:08
news - Legimi płaci za czytanie

Poznańska firma Legimi, dostawca najbardziej innowacyjnego w Polsce systemu czytania  e-publikacji w chmurze Legimi.com, przyłącza się do walki o wzrost czytelnictwa. Udostępniony mechanizm pozwala internautom zadeklarować, ile czasu poświęcą w 2012 r. na czytanie za pomocą tabletów i smartfonów. Każda osoba, która dotrzyma złożonego postanowienia noworocznego, otrzyma równowartość nawet 120 zł.
   

Mechanizm udostępniony na stronie www.Legimi.com/pl/postanawiacz umożliwia nie tylko złożenie czytelniczej deklaracji, ale jednocześnie pozwala na bieżąco śledzić realizację postanowień. Osoby regularnie zaglądające do swoich e-księgozbiorów będą co miesiąc nagradzane zniżkami w księgarni Legimi. Użytkownicy deklarujący częste czytanie mogą zaoszczędzić w ten sposób nawet 120 zł.

 

- Wiemy, że realizowanie postanowień noworocznych nie jest łatwe. Czytelnicy ebooków, którzy postanowią poświęcić na lekturę w aplikacjach Legimi choćby godzinę w miesiącu, zyskają dodatkową motywację i możliwość śledzenie stopnia realizacji swoich deklaracji. - mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. - Poza tym, czy można sobie wyobrazić milsze postanowienie, niż to dotyczące czytania książek? - dodaje.

 

W grudniu użytkownicy systemu Legimi czytali średnio 33 minuty dziennie, a wskaźnik ten w ostatnim tygodniu roku 2011 wzrósł do ponad 80 minut. Najczęściej po e-publikacje sięgają w niedzielne wieczory, między 20 a 23.
Oferta księgarni Legimi.com to ok. 5000 e-książek w siedmiu językach. Są wśród nich  nowości wydawnicze i bestsellery, jak również liczący kilka tysięcy tytułów i dostępny bezpłatnie zbiór klasyki literatury. Poza książkami do dyspozycji czytelników pozostaje tygodnik Wprost oraz dziesiątki najciekawszych polskich blogów, dostępnych w formie darmowej subskrypcji. Użytkownicy mają do wyboru bezpłatne aplikacje do czytania dla systemów operacyjnych PC, iOS, Android, a także Windows Phone i Onyx Boox. Wszystkie aplikacje Legimi są zsynchronizowane i umożliwiają czytanie w chmurze, a od listopada ubiegłego roku każdy fragment  publikacji można odsłuchać  począwszy od momentu, w którym czytelnik zakończył czytanie.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów