Mały Wolontariat z Cecylką Knedelek

«poprzedni     następny»
2013-09-16 14:27:46
news - Mały Wolontariat z Cecylką Knedelek

Jak pokazują badania, wraz z wiekiem zdecydowanie spada aktywność społeczna dzieci i młodzieży. Konsekwencją tego zjawiska jest m.in. rosnąca agresja oraz przemoc szkolna. Dlatego chcemy zachęcić dzieci i młodzież, a także ich opiekunów - do bezinteresownego poświęcania swojego czasu i wysiłku na rzecz innych. Dlatego z początkiem września br. ruszył program społeczny „Mały wolontariat”, który ma za zadanie uczyć dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. Program organizowany jest przez firmę ENEA, przy współpracy i pod patronatem Wicewojewody Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiej Kurator Oświaty.

 

Uroczysta inauguracja programu „Mały Wolontariat” odbędzie się 18.09.2013 r. (środa) o godzinie 10.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy al. Niepodległości 16/18 w sali sesyjnej (I piętro). Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie potwierdzenia przybycia na adres: malywolontariat@wp.pl

 

cecylkaJednym z elementów programu jest książka Dobre uczynki Cecylki Knedelek, opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność. Więcej informacji o programie znaleźć można na blogu Cecylki Knedelek pod linkiem: http://cecylkaknedelek.pl/maly-wolontariat.html

 

Dołącz do programu! Warto przekonać się, jak wiele radości daje pomaganie.

 

Książka Dobre uczynki Cecylki Knedelek opowiada o mieszkańcach Starego Knedelkowa, którzy dowiadują się co to jest wolontariat i co zrobić by stać się wolontariuszką lub wolontariuszem. To  historia dziewczynki, która znalazła stary pamiętnik „Zapiski Eleonory”, będący relacją z wakacyjnego pomagania. To pełna humoru i mądrych treści opowieść, którą docenią z pewnością rodzice i wychowawcy, którzy chcą uwrażliwiać dzieci na bezinteresowną pomoc na rzecz innych.

 

Joanna Krzyżanek - jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki i listy do przyjaciół. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, pracowniach, szkołach oraz przedszkolach. Nakładem Jedności ukazało się wiele jej książek o Cecylce Knedelek.

Opinia
Treści
azetka79 Linia koment a ja się zastanawiam, czy wolontariuszom prowadzącym zajęcia z dzieciakami w NAszej fundacji nie sprezentować Cecylii Knedelek :):):)
2013-09-16 14:30:38
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów