15-17.06: Pikinik Gombrowiczowski w Dołach Biskupich

«poprzedni     następny»
2007-06-05 18:47:10
W dniach 15 – 17 czerwca w Dołach Biskupich odbędzie się Piknik Gombrowiczowski. W Dołach przed stu laty funkcjonowała fabryka tektury, która należała do rodziny Gombrowiczów. Na cześć Witolda nazwano ją Witulinem. Ma w niej powstać muzeum artysty, które aktualnie znajduje się w pobliskim Bodzechowie. W czasie pikniku przewidziane są liczne atrakcje.
- Podczas tegorocznego pikniku chcemy połączyć promocję twórczości Gombrowicza z prezentacją muzyki krajów, w których on przebywał - powiedziała we wtorek szefowa Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Elżbieta Baran. Centrum wraz z fundacją Witulin organizuje trzydniowy piknik.

W nieczynnym kamieniołomie w Dołach Biskupich (gmina Kunów) Lubelski Teatr Tańca przedstawi w "plepleJAdach" pokrewne utworom Gombrowicza stylizacje biograficzne i filozoficzne, momenty liryczne i dramatyczne oraz absurdalne żarty. Agnieszka Matysiak zaśpiewa piosenki Edith Piaf, a ostrowiecki Teatr Ognia "Happy Fire" zaprezentuje happening na motywach z dzieciństwa pisarza - "Spacer opętanych".

Formacja flamenco z Krakowa wystąpi w spektaklu "La Pasion", a Teatr im. Jana Kochanowskiego z Radomia wystawi oparte na "Dziennikach" przedstawienie "Gombrowicz niezniszczalny" - wciąż aktualne opinie pisarza o Polsce i Polakach.

Zaplanowano też spotkanie towarzyskie "Biesiada u Hrabiny...", pięciogodzinną wycieczkę pieszą z Dołów Biskupich doliną Świśliny i rajd rowerowy śladami Gombrowiczów.


Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów