Album "Dokąd zmierzasz" wyróżniony

«poprzedni     następny»
2014-03-25 11:33:24
news - Album "Dokąd zmierzasz" wyróżniony

Publikacja Dokąd zmierzasz Małgorzaty Kupiszewskiej otrzymała właśnie nominację do tytułu "Najlepszej książki katolickiej 2014" i po pierwszym etapie prowadzi w głosowaniu Czytelników. Zapraszamy na www.ksiazkakatolicka.pl

 

Wiele zupełnie różnych dróg musiało się skrzyżować, żeby powstała ta publikacja o Drodze Krzyżowej. Drogi czworga malarzy światowego formatu, aktorów, lektorów i pisarzy, nie znających się lub znających się tylko ze słyszenia, spotkały się w projekcie Dokąd zmierzasz, wyjątkowej produkcji złożonej z obrazu, słowa i dźwięku. Tak wyjątkowej, że wsparło ją swoim autorytetem kilku wysokich rangą duchownych katolickich: kardynał Marian Jaworski, arcybiskup Henryk Hoser, arcybiskup Wacław Depo i biskup Józef Zawitkowski.

 

Dokąd zmierzasz to cykl obrazów, miniatur literackich oraz audiobook. Wszystko to impresje na temat Męki Pańskiej. „Droga Krzyżowa”, misterium, które katolicy w Polsce wkrótce znów będą przeżywać, jeszcze nie miało tak wielowątkowej oprawy.

 

Album Dokąd zmierzasz jest zarazem podziękowaniem Polaków za dar obecności Jana Pawła II. To także wyraz jedności, którą przeżywać będziemy 27 kwietnia 2014 roku. Tego dnia bowiem nasz wielki Rodak, który poprzez modlitwę, uśmiech i cierpienie uczył nas, jak żyć, zostanie ogłoszony przez papieża Franciszka świętym.

 

Oto opinie czytelników o książce: 

 

Dokąd zmierzasz – to dzieło, nad którym nie można przejść obojętnie. Można je czytać „jednym tchem”. Można i trzeba rozważać i wracać.

 

(...)

 

Autorka ma dar przemawiania językiem miłości, zrozumiałym dla wszystkich.

 

(...)

 

Pochłonęłam Album wzrokiem, duszą, dotykiem.

 

(...)

 

Odnalazłam na końcu, bo wcześniej (wstyd przyznać) jakoś go w tym tłumie wrażeń nie zauważyłam - Jana Pawła II. Teraz, wracając, nawet nie muszę szukać, bo już wiem gdzie On jest. Przejdę jeszcze raz po śladach. 

Opinia
Treści
takahe Linia koment Prowadzi i pewno wygra :)
2014-03-25 11:39:47
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów