Nowe wyzwanie czytelnicze - "Pióro i Pazur"

«poprzedni     następny»
2013-10-29 20:07:30
news - Nowe wyzwanie czytelnicze - "Pióro i Pazur"

Literatura kobieca? Krytycy krzywią się na sam dźwięk tych słów, ale to przecież nie oni tłoczą się na spotkaniach autorskich, nie oni stoją po autograf na targach książki, nie oni zapisują się w bibliotekach, by przeczytać to, na czym im zależy. Kobiety chętnie sięgają po książki mówiące o sprawach bliskich ich duszy. Po powieści, które coraz częściej określa się mianem literatury kobiecej.

 

Ten gatunek bywa marginalizowany, uważany za gorszy i mniej ambitny. Niesłusznie! Wśród książek tworzonych przez kobiety i dla kobiet można odnaleźć rzeczy znakomite, pisane doskonałym stylem, poruszające, ważne, albo po prostu zabawne. Jak ich szukać? Cóż, to prawdziwy problem - prasa, radio, telewizja właściwie nie recenzują powieści z tego gatunku. Zmienić to ma organizowany corocznie w Siedlcach Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur".

 

Festiwal ten jest adresowany do pisarek i do czytelniczek. Organizatorki chcą pomóc czytelniczkom w szukaniu literackich pereł. Pragną pokazać, że etykieta "literatura kobieca" nie oznacza "mniej ambitna" czy "gorsza". Udowodnić, że dobra literatura kobieca zasługuje i na recenzje, i na uznanie, i na nagrody literackie. Festiwal Literatury Kobiecej to święto czytelniczek, które sięgają po książki poprawiające im nastrój, wywołujące emocje i poruszające serca. Bo taka właśnie jest literatura kobieca!

 

W tym roku po raz kolejny nagrodzono najlepsze książki kobiece. Chcemy, byście mieli okazję się z nimi zapoznać. Chcemy zaprosić Was do sięgania po dobrą literaturę kobiecą. Nie określamy jednak liczby publikacji, które musicie przeczytać. Nie określamy konkretnych tytułów, choć poniżej prezentujemy tytuły nagrodzone, po które - być może - zechcecie sięgnąć.

 

 

Aby wziąć udział w naszym wyzwaniu, po prostu:

- wypowiedzcie się w specjalnym temacie na naszym forum, zgłaszając się w ten sposób

 

 

- utwórzcie półkę w swojej wirtualnej biblioteczce i nazwijcie ją "Wyzwanie - Pióro i Pazur"

 

 

- dodawajcie na nią przeczytane książki, podobnie jak w przypadku wyzwania głównego, oznaczając książki jako przeczytane, oceniając je i dodając opinie o nich.

 

W drugiej połowie grudnia zapoznamy się z Waszymi zgłoszeniami i wybierzemy laureatów, którzy otrzymają specjalne zestawy książek, bazujące na Waszych czytelniczych zainteresowaniach. Zapraszamy do naszego nowego wyzwania czytelniczego!

Opinia
Treści
Anna_Valerious Linia koment Zgłaszam się! :)
2013-10-31 04:10:51
azetka79 Linia koment bardzo się cieszę i jeszcze raz bardzo się cieszę:)
2013-10-30 08:38:04
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów