Wręczymy zestawy książek za... Wasze listy!

«poprzedni     następny»
2013-11-14 11:44:30
news - Wręczymy zestawy książek za... Wasze listy!

II

 

Saszeńko moja Ty dobra!

 

No cóż, będę numerował listy, żeby wiedzieć, który nie doszedł.

 

Wybacz, że piszę takie krótkie liściki – nie mam zupełnie czasu dla siebie. I strasznie brak mi snu, chcę tylko zamknąć oczy i zasnąć choćby na stojąco. Kartezjusza zabiło to, że musiał wstawać bladym świtem o piątej, żeby królowej szwedzkiej Krystynie wykładać filozofię. A ja jeszcze się trzymam.

 

Dziś byłem w sztabie i zobaczyłem w lustrze swoje odbicie w mundurze. Poczułem się dziwnie. Co za maskarada? Trudno uwierzyć: jak to, ja jestem żołnierzem?

 

Wiesz, coś w tym jednak jest – żyć, równając do kości policzkowej czwartego.

 

Oto jeden z listów, składających się na treść książki, której premiera wkrótce będzie miała miejsce. Książka to wyjątkowa, wyjątkowa jest więc również formuła naszego konkursu.

 

W najbliższych tygodniach zamieszczać będziemy kolejne fragmenty, kolejne listy, pisane przez jednego z bohaterów tej powieści. Chcemy, byście dokładnie się z nimi zapoznali, byście wczuli się w atmosferę tej niezwykłej historii i - jeśli zechcecie - byście wzięli udział w naszym specjalnym konkursie.

 

Udział w konkursie:

 

Aby wziąć udział w konkursie, spróbujcie napisać odpowiedź na opublikowane fragmenty listów jednego z bohaterów książki w specjalnym wątku na naszym forum. Kluczowe jest zachowanie atmosfery tej korespondencji. Możecie jako inspirację potraktować postaci historyczne pojawiające się na łamach opublikowanych fragmentów korespondencji, możecie odwołać się do utworów literackich lub przeżyć autora listów. Możecie napisać jedną odpowiedź lub - gdy zamieścimy kolejny list - przygotować kolejną. Nawet, jeśli domyślicie się, o jakiej książce mówimy, nie zdradzajcie tego innym uczestnikom konkursu. Ujawnimy to po zakończeniu rywalizacji, kiedy poznamy laureatów konkursu. Pod uwagę weźmiemy zarówno styl, w jakim utrzymane będą Wasze listy, zachowanie atmosfery korespondencji, jak i Wasze zaangażowanie. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Przeczytajcie również drugi list z tajemniczej książki

Opinia
Treści
aishiteru Linia koment Zgadzam się - piękny konkurs, wspaniały pomysł. Tylko teraz okropnie mnie ciekawi, co to za książka! :)
2013-11-15 01:21:21
azetka79 Linia koment piękne dzięki za tak piękny konkurs... miało być oczywiście :)
2013-11-14 12:11:25
azetka79 Linia koment Piękne dziięki za tak pierkny konkurs
2013-11-14 12:10:46
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów