Wygraj wydanie tomiku opowiadań!

«poprzedni     następny»
2014-04-17 12:07:42
news - Wygraj wydanie tomiku opowiadań!

Wydawnictwo i Fundacja Kultury „Papierowy Motyl” ogłasza ogólnopolski konkurs literacki „Debiutanci”. Celem konkursu jest odkrywanie talentów i wspieranie pisarzy, niemających dorobku literackiego oraz promocja krótkich form prozatorskich – opowiadań. 

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy przysłać na adres wydawnictwa opowiadanie. Tematem przewodnim prac jest hasło „ONI”, które może być rozumiane dowolnie. Zasady udziału w konkursie określa regulamin, udostępniony na stronie www.papierowymotyl.pl

 

Nagrodą w konkursie jest wydanie, dystrybucja i promocja debiutanckiego tomiku opowiadań zwycięzcy. Najlepszy autor zostanie wyłoniony przez jury w składzie: Marika Krajniewska – pisarka i wydawca, Jolanta Kwiatkowska - pisarka, redaktorka oraz Sławomir Krempa – redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl. 

 

- Największą uwagę będę zwracać na wywołanie emocji w czytelniku, na przekazanie prawdy i kreację bohatera – zdradza przewodnicząca jury Marika Krajniewska, dając tym samym wskazówkę uczestnikom konkursu. 

 

- Jako pisarka kocham krótkie formy, skondensowane emocje, przenikające przez szczeliny słów, zdań. Jako wydawca pragnę wskrzesić opowiadanie jako gatunek, o którym w Polsce się praktycznie nie pamięta. A przecież we współczesnym świecie gonitw i notorycznego braku czasu, to właśnie krótkie formy mają szansę na chwilę przenieść czytelnika w zupełnie inny świat – wyznaje Marika Krajniewska. 

 

Prace konkursowe, zgodnie z Regulaminem konkursu, zawierającym niezbędną informację dla Uczestników, można nadsyłać do 1 sierpnia 2014 roku do północy. Zwycięzcę poznamy 30 października 2014 roku. 

 

Więcej informacji: www.papierowymotyl.pl

Opinia
Treści
pokooj36 Linia koment Bardzo mnie cieszy, że wreszcie jakieś wydawnictwo postanowiło się zająć innymi formami literackimi. W końcu nie każdy ma aspiracje, aby pisać powieści :)
2014-04-22 11:05:41
takahe Linia koment świetna szansa na debiut :)
2014-04-17 21:30:50
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów