Wyzwanie czytelnicze: z historią w tle

«poprzedni     następny»
2015-04-21 11:09:51
news - Wyzwanie czytelnicze: z historią w tle

Coraz więcej osób przyłącza się do naszych wyzwań czytelniczych. Wygrać w nich możecie między innymi zestawy liczące 52 książki, 26 książek i 12 książek. Podobnie jak w zeszłym roku uznaliśmy, że warto nasze wyzwania nieco rozwinąć i uzupełnić. Na przykład zachęcając do czytania książek należących do określonego gatunku czy dotyczących konkretnej tematyki. Dziś przyszedł czas na kolejne wyzwanie tematyczne. Jego hasło przewodnie to "z historią w tle".

 

Wydawnictwo Świat Książki wznawia bestsellerową serię "Obca" Diany Gabaldon. W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze. Cykl otwiera powieść zatytułowana właśnie... Obca, już teraz możecie też sięgnąć po tom drugi - Uwięzioną w bursztynie. 

 

Jest rok 1945. Claire Randall, pielęgniarka pracująca w czasie wojny w szpitalu polowym, wraca z frontu i spędza z mężem wakacje w Szkocji. W czasie spaceru natrafiają na kamienny krąg. Claire dotyka głazu i … zostaje przeniesiona do roku 1743. Nagle zjawia się w świecie pełnym niebezpieczeństw. Dostaje się w sam środek intryg właścicieli ziemskich i knowań szpiegów, które zagrażają jej życiu i mogą złamać serce…

 

Wkrótce pojawią się kolejne tomy cyklu powieści Diany Gabaldon. I właśnie do lektury takich książek chcielibyśmy zaprosić Was tym razem. Zachęcamy, byście do listopada 2015 sięgali po książki, których tło stanowią wydarzenia historyczne. Po powieści, które niesztampowo, w sposób ogromnie interesujący niejako na marginesie wciągającej fabuły popularyzują historię, przekazują wiedzę historyczną. Możecie sięgać po typowe powieści historyczne, możecie sięgać po kryminały, romanse czy po fantastykę, warunkiem jest jednak to, by akcja toczyła się w przeszłości. Decyzja należy do Was. Być może wśród wybranych przez Was książek znajdą się również pozycje Wydawnictwa Świat Książki, między innymi powieści Diany Gabaldon?

 

Nie określamy liczby publikacji, które musicie przeczytać. Nie określamy konkretnych tytułów, choć warto by było, byście sięgnęli po którąś z publikacji Wydawnictwa Świat Książki - na przykład po książkę Obca. Aby wziąć udział w naszym wyzwaniu, po prostu:

- wypowiedzcie się w specjalnym temacie na naszym forum, zgłaszając się w ten sposób 

- utwórzcie półkę w swojej wirtualnej biblioteczce i nazwijcie ją "Wyzwanie - z historią w tle"

- dodawajcie na nią przeczytane książki, podobnie jak w przypadku wyzwania głównego, oznaczając książki jako przeczytane, oceniając je i dodając opinie o nich.

 

W listopadzie zapoznamy się z Waszymi zgłoszeniami i wybierzemy laureatów, którzy otrzymają specjalne zestawy książek, bazujące na Waszych czytelniczych zainteresowaniach.

 

Weźcie udział w naszym wyzwaniu!

Opinia
Treści
figlarna24 Linia koment Zgłaszam się. Z największą przyjemnością.
2015-04-22 20:23:48
szpachela Linia koment Długi termin wyzwania, więc dam radę coś odpowiedniego przeczytać :)
2015-04-21 11:12:34
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów