14-16.09: "Wędrująca Bilioteka" we Wrocławiu

«poprzedni     następny»
2007-09-12 22:00:52

W piątek 14. września we Wrocławiu w ramach Wędrującej Biblioteki rozpocznie się cykl imprez dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Wokół książki". Impreza zakończy się w niedzielę 16. września.
W ciągu 3 dni najmłodsi czytelnicy będą mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w niemal 40 spotkaniach z pisarzami i wydawcami książek.

Wokół książki

Wędrująca Biblioteka to porozumienie instytucji oraz ludzi działających na rzecz książki – pisarzy, wydawców, animatorów kultury, bibliotekarzy – troszczących się o właściwy rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – tłumaczy Ewa Rekosz, dyrektor wydawniczy czasopisma "Miś", istniejącego na rynku od 50 lat. – Dlatego przy okazji organizowania Roku Misia postanowiliśmy włączyć się także w tę akcję i objąć ją patronatem.

W dniach 14-16 września najmłodsi pasjonaci czytania będą mogli spotkać się m.in. z Joanną Papuzińską, Wandą Chotomską, Izabellą Klebańską, Barbarą Kosmowską i Arkadiuszem Niemirskim. W spotkaniach oprócz pisarzy wezmą także udział aktor Karol Suszczyński, ilustratorka książek Joanna Zagner-Kołat a także wydawcy Gabriela Niedzielska i Wojciech Karwacki.

Przedsięwzięcie, organizowane od pięciu lat przez Zakład Naukowy im. Ossolińskich i Wydawnictwo Literatura z Łodzi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród młodych czytelników, jak i ich rodziców oraz bibliotekarzy. W ramach imprezy organizowane są dwa cykle spotkań: "Wokół książki" oraz "Z książką na walizkach".

Wędrująca Biblioteka zagościła minionym półroczu w województwie dolnośląskim, opolskim, lubuskim i podkarpackim. Do końca roku odbędzie się ponad łącznie 300 spotkań z 20 autorami bajek dla dzieci. W przedsięwzięciu może wziąć udział nawet 24 tys. osób. Dla wielu młodych ludzi z niewielkich miejscowości i wsi to jedyna i niepowtarzalna okazja do kontaktu z niedostępnymi na co dzień pisarzami i autorami książek.

Program imprezy:

- 33 spotkania autorskie w filiach MBP - 14.09.07 r. (piątek) godz. 9-15.
- 6 spotkań z wydawcami (piątek) godz. 9-13
- Noc nietoperzy – noc w bibliotece. Impreza dla młodzieży w wieku 10-13 lat. 14/15.09.07 r. (piątek/sobota) godz. 19-8. Biblioteka przy ul. Sztabowej 98
- Piknik czytelniczy- impreza plenerowa w filii nr 22 MBP przy ul. Chociebuskiej 8-10 o 15.09.07 r. (sobota) godz. 11-13,30. Impreza rodzinna dla mieszkańców Wrocławia
- Pływająca biblioteka – rejs statkiem po Odrze. Impreza dla dzieci młodszych z rodzicami 16.09.07 r. (niedziela) godz. 10-11

Źródło:  www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów