15-16.06: Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

«poprzedni     następny»
2008-03-17 00:32:40

W dniach 15-16 czerwca, odbędzie się szósta edycja Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych przygotowywanych dla dzieci i przez dzieci.
    
   

Najważniejszymi elementami tegorocznego Festiwalu będą:
II Spotkanie Mistrzów, Kuźnia talentów tanecznych,
Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Podróże Koziołka Matołka oraz obchody 75 urodzin Koziołka Matołka.

Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie umożliwia prezentowanie różnych form wyrazu artystycznego (teatr, taniec, muzyka) poprzez zespoły wykazujące różny stopień zaawansowania w działalności artystycznej rozpoczynając od całkowicie amatorskich (taniec) po najlepsze nieprofesjonalne zespoły w Polsce (teatr, muzyka).

Myślą przewodnią towarzyszącą wszystkim przedsięwzięciom realizowanym w trakcie trwania Festiwalu jest literatura i dziedzictwo kulturowe Francji a także promowanie czytelnictwa poprzez głośne czytanie ze sceny pomiędzy przedstawieniami teatralnymi.

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla osób które odwiedzą Pacanów w trakcie Festiwalu jest możliwość skorzystania z akcji plastycznej w Strefie Marzeń lub zwiedzenie wystawy fotograficznej, ogromny tort urodzinowy, a dla dziecięcych artystów nocleg w namiocie.

Zapraszany na największy w Polsce Festiwal Kultury tworzonej przez dzieci i dla dzieci. Weekend niezapomnianych przeżyć dla małych, większych i tych już zupełnie dużych oraz oczywiście obchody kolejnych urodzin Koziołka Matołka. W sobotę zobaczymy zmagania mistrzów teatru, tańca i śpiewu o statuetkę Mistrza Koziołka M. Rywalizować będą najlepsi z najlepszych, czyli laureaci ubiegłorocznych konkursów artystycznych. W niedzielę specjalnie przygotowane widowisko Koziołek Mądra Głowa - podróżnik z Pacanowa będące efektem II Ogólnopolskiego Konkursu Podróże Koziołka Matołka.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów