18.09: Kiran Desai w Poznaniu

«poprzedni     następny»
2007-09-07 20:44:38

Poznańska księgarnia Bookarest gościć będzie we wrześniu ubiegłoroczną namłodszą laureatkę nagrody Booker Man Kiran Desai.

Kiran Desai – hinduska pisarka od lat żyjąca w Ameryce. Jej debiut "Zadyma w dzikim sadzie" skupił uwagę krytyków, ale dopiero "Brzemię rzeczy utraconych" uczyniło ją sławną. W 2006 roku, jako najmłodsza kobieta w historii, otrzymała za tę książkę prestiżową nagrodę The Man Booker Prize.

W "Bookarescie" we wtorek, 18.09 o godz. 17:30 odbędzie się sesja autografów, a na spotkanie autorskie księgarnia zaprasza do Biblioteki Brytyjskiej na godz.19:00.

"Brzemię rzeczy utraconych" to opowieść o poszukiwaniu tożsamości i rozmaitych sposobach (nie)radzenia sobie z bagażem tradycji. O wszechogarniającym wpływie Zachodu i ludziach, którzy nie mogąc znaleźć swojego miejsca w świecie, stają się emigrantami we własnym kraju. O zderzeniu wyobrażeń z rzeczywistością, stereotypach i poszukiwaniu akceptacji. W swojej powieści Desai pokazuje w ciepły i zarazem gorzki sposób losy zwykłego człowieka, które nierozerwalnie łączą się z losami jego kraju.

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów