18-lecie DW Rebis

«poprzedni     następny»
2008-09-22 22:51:14

Właśnie minęło 18 lat od rozpoczęcia działalności Domu Wydawniczego REBIS.

W tym czasie REBIS wydał 1834 tytuły, w tym ponad 1600 pierwszych polskich wydań. Łączny nakład to ponad 16 mln egzemplarzy.

Mimo osiągnięcia wieku dorosłego REBIS nadal się rozwija. W 2007 roku osiągnął 2 mln zł obrotu, w tym czasie wydał 201 tytułów (w tym 122 nowości).

W roku 2008 planowany jest dalszy wzrost obrotów i wydawanych tytułów.Największym hitem tego roku jest "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert (od dziesięciu miesięcy na wszystkich listach hitów, 13 nakładów i 90 tys.wydanych egzemplarzy) oraz "Czysta anarchia" Woody'ego Allena (35 tys.nakładu w ciągu ostatnich 4 miesięcy).


O dobrej kondycji firmy świadczy nie tylko osiąganie założonych wcześniej wyników sprzedaży, ale też otrzymywane nagrody.Najlepszą książką popularnonaukową poświęconą historii Polski w XX wieku, w konkursie Książka Historyczna Roku, w opinii czytelników została "Enigma - bliżej prawdy" Marka Grajka. W głosowaniu internetowym oddali oni na ten tytuł 2111 głosów. Wśród 13 nominowanych do nagrody książek, które przeszły do drugiego etapu konkursu, znalazła się jeszcze jedna praca wydana przez DW REBIS "Polacy w obronie Wielkiej Brytanii", Roberta Gretzyngiera i Wojtka Matusiaka.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów