19.03-31.07: korespondencja powstańcza w Muzeum Powstania Warszawskiego

«poprzedni     następny»
2008-03-19 18:29:01

Znaczki, listy i koperty z Powstania Warszawskiego zakupione przed kilkoma tygodniami na aukcji w Düsseldorfie, udostępnione zostaną po raz pierwszy zwiedzającym. Otwierana wczoraj w Muzeum Powstania Warszawskiego wystawa obok słynnej kolekcji prezentuje także historię skautingu i fenomen Harcerskiej Poczty Polowej.

Zakupiona przez Muzeum Powstania Warszawskego na początku lutego kolekcja, składa się ze 123 eksponatów. Dom aukcyjny Ulrich Felzmann Briefmarken Auktionen w Düsseldorfie wystawił ją na licytację w postaci trzech albumów. Zawierały one listy, karty pocztowe i znaczki. Niektóre z tych ostatnich namalowene zostały ręcznie w sierpniu 1944 roku.

Czas od zakupu zbiorów pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego przeznaczyli na ich katalogowanie i opis, a także przygotowanie wystawy. Ekspozycja zaprezentowana została w Sali pod Liberatorem. Obok kolekcji zwiedzający będą mogli zobaczyć także prezentację historii skautingu i pamiątki związane z Harcerską Pocztą Polową. Wystawę dopełnia audiowizualny komentarz żyjących jeszcze powstańczych listonoszy oraz fotografie z Powstania Warszawskiego. 

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział: dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego - Jan Ołdakowski, minister kultury – Bogdan Zdrojewski, prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz i Tadeusz Jarosz - przedstawiciel łączników Poczty Polowej.

Wystawę oglądać można od dzisiaj do 31 lipca 2008 roku.

 

Źródło: IAR 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów