19.10: spotkanie z autorami książki "Księżycowe duchy"

«poprzedni     następny»
2008-10-09 23:09:42

19. października, w niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy do księgarni BADET na spotkanie z "Księżycowymi duchami" i z autorami książki o tym samym tytule, Agnieszką Taborską i Franciszkiem Maśluszczakiem. Zapraszamy wszystkich tych, którzy lubią się trochę bać, będzie nieco groźnie!

Przeczytamy fragmenty książki i przeprowadzimy warsztaty plastyczne pod okiem grafikia "Księżycowych duchów".


KSIĘGARNIA BADET
Wilanów, ul. Wandy Rutkiewicz 17
GODZ 11.30
19.X.2008r

"Księżycowe Duchy" to tajemnicza, poetycka i pełna humoru opowieść o tym, co może się zdarzyć przy pełni księżyca. Obowiązujące za dnia reguły idą w zapomnienie, domy wypełniają księżycowe duchy, z portretów zstępują przodkowie, a poważni urzędnicy robią łódeczki z oficjalnych dokumentów.

Książka ukazała się w Niemczech w 1996 roku. Niemiecka Akademia Literatury Dziecięcej przyznała jej tytuł Książki Miesiąca.

Agnieszka Taborska jest romanistką, historykiem sztuki, autorką tłumaczonych na angielski i francuski książek o surrealizmie. Wydała między innymi "Senny żywot Leonory de la Cruz", "Abecadło Topora", "Okruchy amerykańskie", "Spiskowców wyobraźni" oraz przekłady książek Philippe'a Soupaulta, Gisele Prassinos i Spaldinga Graya. Jej bajki ukazały się w Polsce, Niemczech, Japonii i Korei. "Księżycowe duchy" to jej druga - po "Szalonym Zegarze" - książka dla dzieci, która wychodzi w Wydawnictwie Książkowym Twój Styl.

Franciszek Maśluszczak jest malarzem, rysownikiem, grafikiem i ilustratorem, od lat współpracującym z wieloma pismami. Jego praceznajdują się między innymi w Muzeach Narodowych w Krakowie i Szczecinie,Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeach Miejskich w Gandawie i Helsinkach. Za udział w aukcjach charytatywnych został odznaczony statuetką św. Brata Alberta i Aukcji Wielkiego Serca. Jest autorem drogi krzyżowej w kościele Wniebowstąpienia na warszawskim Ursynowie.

Pierwszą wspólna książką Agnieszki Taborskiej i Franciszka Maśluszczaka była baśń "W malinowym
dżemie" (1995).


Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów