20 i 27 lipca: spotkania dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie

«poprzedni     następny»
2009-07-17 09:54:04
Wydawnictwo Egmont oraz EMPIK zapraszają na wakacyjne spotkania z literaturą dla dzieci i młodziezy w Rzeszowie.

Książki są doskonałe na każdą pogodę i porę roku. W tym szczególnym letnim okresie wydawnictwo Egmont proponuje młodym czytelnikom pełną przygód podróż po świecie wyobraźni. Spotkania promujące książki młodzieżowe odbędą się w salonach Empiku, przy ulicy Lisa Kuli 19 w Rzeszowie już 20-tego ( Teodozja i węże chaosu ) i 27-ego lipca (Wizjokrąg) o godzinie 10.00. Zapraszamy wszystkich młodych czytelników. Wstęp wolny!

Teodozja w poszukiwaniu egipskiego skarbu

Czas: 20 lipca, godz. 10.00,
Miejsce: Empik  CH Galeria Graffica,  Rzeszów, ul. Lisa  Kuli 19.

Wydawnictwo Egmont Polska oraz Empik zapraszają najmłodszych na niesamowitą podróż, w trakcie której uczestnicy wraz z Teodozją – bohaterką powieści odkryją starożytny Egipt. W programie znajdzie się m.in. rysowanie piramid, lepienie magicznej biżuterii z plasteliny i poszukiwanie egipskiego skarbu. Nie zabraknie także czytania fragmentów książki "Teodozja i Węże Chaosu" autorstwa R.L. Lafevers.

Nota o książce:

Teodozja i węże chaosu to niezwykła historia jedenastoletniej córki kustosza Muzeum Legend i Starożytności w Londynie. Bohaterka powieści Teodozja posiada unikalny dar wyczuwania starożytnej egipskiej magii i robi co może, by ją zneutralizować… W przeciwieństwie do swoich rówieśnic nie zajmuje się ani nauką, ani zabawą. Nie chodzi do szkoły, nie ma też guwernantki. Całe dnie spędza w muzeum - studiuje gromadzone przez ojca papirusy oraz tajemne księgi i uczy się języka hieroglifów…

- Tytuł: Teodozja i Węże Chaosu
- Tytuł oryginału: "Theodosia and the Serpents of Chaos"
- Autor: Lafevers R. L.
- Wydawca: wydawnictwo Egmont Polska
- Miejsce i rok wydania: Warszawa, październik 2008r.
- Wydanie: I
- Objętość: 336 stron
- Oprawa: twarda
- Format: 150x215 mm
- ISBN: 978-83-237-7858-5
- Cena katalogowa: 29, 90 zł.

Wizjokrąg – malarska wyprawa w świat wyobraźni. Warsztaty dla młodzieży.

Czas: 27 lipca, godz. 10.00,

Miejsce: Empik  CH Galeria Graffica,  Rzeszów, ul. Lisa  Kuli 19.

Wydawnictwo Egmont Polska Empik i zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty promujące książkę Wizjokrąg autorstwa malarza Mike’a Wilksa. Warsztaty angażują twórczo uczestników w wesołą zabawę inspirowaną elementami fabularnymi książki.Nota o książce

Niewiele osób w państwie Nem wie, że we wnętrzu niektórych obrazów znajduje się fantastyczny świat - Wizjokrąg - do którego wstęp mają tylko wtajemniczeni. Do tej garstki ludzi, którzy poznali sekretny znak otwierający wejście do obrazów, należy Mel, chłopiec z wioski Kop. Mel ma wielki talent - tak wielki, że może za darmo uczyć się u mistrza Ambrosiusa Blika, podczas gdy inni muszą drogo za to płacić. Wydaje mu się, że to pierwszy krok na nowej, wspaniałej drodze, ale już pierwszego dnia wpada w ręce terroryzującej kraj organizacji - Piątej Tajemnicy - i podłego ucznia - Brooda Smierda. By ich pokonać i uratować znienawidzonego przez nich mistrza Blika, musi wejść w fascynujący, ale niebezpieczny świat Wizjokręgu. Na szczęście pomagają mu przyjaciele, Sojka i Ludo, ale czy wystarczy im odwagi i wyobraźni, by pokonać potwory z Wizjokręgu i nie mniej - a może bardziej - potwornych prześladowców z prawdziwego świata?

- Tytuł: Wizjokrąg
- Autor: Mike Wilks
- Przekład: Maciejka Mazan
- Wydawca: Egmont Polska
- Miejsce i rok wydania: Warszawa, kwiecień 2009r.
- Wydanie: I
- Objętość: 424 strony
- Oprawa twarda
- ISBN 978-83-237-3412-3
- Cena katalogowa: 34,90 zł.
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów